Announcement

Collapse
No announcement yet.

Κατεβαινω οδικος για Ελλαδα!Κανεις αλλος;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Κατεβαινω οδικος για Ελλαδα!Κανεις αλλος;

    Γεια σε ολους ανοιγω αυτο το θεμα μιας και θα κατεβω στις 8 ή 9 Αυγουστου (παιζει μετην δουλεια μου) στην Ελλαδα και συγκεκριμενα Θεσσαλονικη.Στο αυτοκινητο θα ειμαστε εγω και ενας φιλος φανατικοι καπνιστες....υπαρχουν 2 ή 3 θεσεις πισω (αναλογα του φαρδους λεκανης) κενες,το αυτοκινητο ειναι Renault Megane αυτο με τον περιεργο κωλο...Εγω θα κατεβω αδειος οποτε ολος ο χωρος του πορτ-μπαγκαζ για την παρτη σας...Προσοχη η διαδρομη ισχυει μονο για κατεβασμα Ελλαδα,στην επιστροφη θα εχω την οικογενεια μου και ενα αυτοκινητο φισκα......Θα περασω σιγουρα απο Βιεννη,Βελιγραδι και οτι ειναι στο ενδιαμεσω..παρακαλω αν επυθημητε να ταξιδεψετε μαζι μας,δεν επιθυμουμαι αντιτιμο(αμα κερασετε κανεναν καφε δεν θα τον αρνηθουμαι),απλα οχι γκρινια(και αυτο απευθηνετε στις γυναικες) του στυλ καθε 20 λεπτα να σταματησουμαι για τουαλετα και για το καπνισμα.....

    Ευχομαι αυτο το θεμανα συνεχισει να υπαρχει και στο μελλον γιατιειναι κριμα να υπαρχουν κενες θεσεις και να μην τις μοιραζομαστε με τους αλλους.....

    Ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!

    Λεπτομερεια: εγω μενω Salzburg,οποτε βολευει καποιον απο νοτια Γερμανια να ερθει Salzburg και μετα την κοπαναμε για κατω!!!!!
    Aftomatistis
    Full Member
    Last edited by Aftomatistis; 19/07/14, 16:37.

  • #2
    Καλό ταξίδι φίλε μου βασικά!
    Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

    Comment


    • #3
      Οταν φτασω κατω ισα που βουταω και στον Θερμαικο,εχω αναγκη απο λιγο αλμυρο νερο!!!!!!!!!!!

      Παντως ευχαριστω για την ευχη,αν και το ταξιδι δεν θα ειναι τοοοσο μακρινο,αν σκεφτεις οτι εντος Αυστριας μπορει να οδηγησω και 1000 χιλιομετρα μεσα σε μια βδομαδα στην δουλεια,αυτο θα ειναι απλα καπως πιο κουραστικο αλλα οπως λεμε στην Θεσσαλονικη!!!!!Χααλλλααρραααα!!!!!!!

      Comment


      • #4
        Λοιπον οπως και περυσι θα κατεβω οδικως Ελλαδα 14 Αυγουστου αλλα πιθανων να παρω την οικογενεια στο ενδιαμεσο απο Σερβια!!!!Οποτε στο κατεβασμα λιγο δυσκολο να παρω καποιον!!!Στο ανεβασμα ομως 29 Αυγουστου θα ειμαι μονος με καποια πραγματα μεσα στο αμαξι αλλα δεν νομιζω να ειμαι φισκα!!!Το δρομολογιο ξεκιναει απο Θεσσαλονικη-Σκοπια-Σερβια-Ουγγαρια-Αυστρια Σαλτσμπουργκ(συνορο Γερμανια,κοντα στο μοναχο)...Δεν επιθυμω χρηματικο αντιτιμο,δεκτα ντολμαδακια και σιροπιαστα!!!!Ειμαι καπνιστης και σταματαω συνιθως καθε 4 ωρες για να καλμαρει το αυτοκινητο...Η Διαδρομη υπολογιζω να διαρκεσει 20-24 ωρες αναλογα με την ουρα στα συνορα..Οποιος ενδιαφερεται το συζηταμε....

        Υ.Γ. Δεν στριβω πουθενα εκτος διαδρομης ουτε για 5 χιλιομετρα!!!!

        Comment


        • #5
          Originally posted by Aftomatistis View Post
          Λοιπον οπως και περυσι θα κατεβω οδικως Ελλαδα 14 Αυγουστου αλλα πιθανων να παρω την οικογενεια στο ενδιαμεσο απο Σερβια!!!!Οποτε στο κατεβασμα λιγο δυσκολο να παρω καποιον!!!Στο ανεβασμα ομως 29 Αυγουστου θα ειμαι μονος με καποια πραγματα μεσα στο αμαξι αλλα δεν νομιζω να ειμαι φισκα!!!Το δρομολογιο ξεκιναει απο Θεσσαλονικη-Σκοπια-Σερβια-Ουγγαρια-Αυστρια Σαλτσμπουργκ(συνορο Γερμανια,κοντα στο μοναχο)...Δεν επιθυμω χρηματικο αντιτιμο,δεκτα ντολμαδακια και σιροπιαστα!!!!Ειμαι καπνιστης και σταματαω συνιθως καθε 4 ωρες για να καλμαρει το αυτοκινητο...Η Διαδρομη υπολογιζω να διαρκεσει 20-24 ωρες αναλογα με την ουρα στα συνορα..Οποιος ενδιαφερεται το συζηταμε....

          Υ.Γ. Δεν στριβω πουθενα εκτος διαδρομης ουτε για 5 χιλιομετρα!!!!
          Τι εννοείς;
          Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

          Comment


          • #6
            Εννοω οτι για ενα τοσο μακρυ ταξιδι το αυτοκινητο φτανει στα ορια του και επειδη δεν διαθετομε βεβαιως-βεβαιως μια Porsche προσπαθω το αυτοκινητακι να μην μου μεινει στα χερια στην μεση του πουθενα!!!!!!!!!Αλλα οταν παρω Porsche ουτε σταση δεν θα κανω!!!Με οδοντογλυφιδες στα ματια θα το τερματισω!!!!!!

            Comment


            • #7
              Originally posted by Aftomatistis View Post
              Εννοω οτι για ενα τοσο μακρυ ταξιδι το αυτοκινητο φτανει στα ορια του και επειδη δεν διαθετομε βεβαιως-βεβαιως μια Porsche προσπαθω το αυτοκινητακι να μην μου μεινει στα χερια στην μεση του πουθενα!!!!!!!!!Αλλα οταν παρω Porsche ουτε σταση δεν θα κανω!!!Με οδοντογλυφιδες στα ματια θα το τερματισω!!!!!!
              Τι ηλικία έχει; Ρωτώ γιατί και εγώ το έχω σκεφτεί για Ελλάδα από Βέλγιο. Αλλά έχω 2 χρονο αυτοκινητο. Δεν ήξερα ότι κουράζεται το αυτοκινητο!
              Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

              Comment


              • #8
                Το αυτοκινητο δεν κουραζεται,απλα η λειτουργια του κινητηρα και των υπολοιπων κινουμενων μερων του προκαλουν μια αυξηση ή απλα σταθερη υψηλη θερμοκρασια.Η παραμονη ολων των μηχανικων τμηματων του αυτοκινητου σε υψηλη θερμοκρασια οδηγει σε σταδιακη στρεβλωση μεταλικων τμηματων του και φερνει τα ελαστικα επισης μερη (καποιας ηλικιας) στα ορια τους...Παραδειγματα-αποτελεσματα συνεχης οδηγησης ειναι π.χ. στρεβλωση στροφαλου και μπιελας,αρπαγμα τουρμπο(ο φοβος και ο τρομος για τους πετρελαιοκινητηρες),αξονες,κιβωτιο ταχυτητων κ.τ.λ.π. και επισης κολαρα νερου (αν αναροτιεσαι καμια φορα οταν βλεπεις αυτοκινητα στην ακρη του δρομου που "κατουρανε" τα υγρα του ψυγειου,ειναι επειδη οι οδηγοι ή πιεσαν το μοτερ πανω απο τις νορμαλστροφες για καποια διαρκεια,ή οδηγουσαν 6 ωρες χωρις μια σοβαρη σταση)....Και πολλα αλλα,ομως σε γενικες γραμμες αυτα ειναι!!!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Aftomatistis View Post
                  Το αυτοκινητο δεν κουραζεται,απλα η λειτουργια του κινητηρα και των υπολοιπων κινουμενων μερων του προκαλουν μια αυξηση ή απλα σταθερη υψηλη θερμοκρασια.Η παραμονη ολων των μηχανικων τμηματων του αυτοκινητου σε υψηλη θερμοκρασια οδηγει σε σταδιακη στρεβλωση μεταλικων τμηματων του και φερνει τα ελαστικα επισης μερη (καποιας ηλικιας) στα ορια τους...Παραδειγματα-αποτελεσματα συνεχης οδηγησης ειναι π.χ. στρεβλωση στροφαλου και μπιελας,αρπαγμα τουρμπο(ο φοβος και ο τρομος για τους πετρελαιοκινητηρες),αξονες,κιβωτιο ταχυτητων κ.τ.λ.π. και επισης κολαρα νερου (αν αναροτιεσαι καμια φορα οταν βλεπεις αυτοκινητα στην ακρη του δρομου που "κατουρανε" τα υγρα του ψυγειου,ειναι επειδη οι οδηγοι ή πιεσαν το μοτερ πανω απο τις νορμαλστροφες για καποια διαρκεια,ή οδηγουσαν 6 ωρες χωρις μια σοβαρη σταση)....Και πολλα αλλα,ομως σε γενικες γραμμες αυτα ειναι!!!
                  Και αυτό είναι γενικά φαινόμενο παλιών ή και σύγχρονων αυτοκινήτων. Με ενδιαφέρει ειδικά το ντίζελ.
                  Γενικά δεν το ήξερα αυτό που λες.
                  Εγώ πίστευα ότι λόγω της ψύξης το αυτοκίνητο διατηρεί σταθερή θερμοκρασία σε ταξίδι σε όλα τα σημεία.
                  Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

                  Comment

                  X
                  Working...
                  X
                  ×
                  Welcome to BOOST 95.5