Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εκμάθηση Ισπανικής Γλώσσας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by sadi View Post
    Α,εσύ ήσουνα που μας έφαγες τα τοστ; :p
    Όπου βρω φαγητό το τρώω και μάλιστα χρησιμοποιώ κι εγώ το duolingo που μας έδωσε ο kefter και φρεσκάρω τις γνώσεις μου.

    Comment


    • #17
      Κefter είναι η Ολλανδική μετάφραση του κεφτέ;
      Amat Victoria Curam

      Comment


      • #18
        Μια που το έριξες στα Ολλανδικά πάρε αλλό ενα εξαιρετικο site ....

        verbix

        Βασικά σου κάνει και για τα Ισπανικά ... έχει όλες τις γλώσσες που κατάγονται απο την Γερμανική .

        Βάζεις το ρημα-τακι και σου το βγάζει σε όλους τους χρόνους .
        Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

        Comment


        • #19
          Έξοχα. Τις ευχαριστίες μου Nantuko.
          Amat Victoria Curam

          Comment


          • #20
            Εσείς που έχετε εμπειρίες από αυτά τα site εκμάθησης γλωσσών , λένε τίποτα;

            Comment


            • #21
              Γνώμη μου είναι οτι "λενε" αλλα χρειαζεται και χρονος, και να εχεις "παθος" για να μαθεις τη γλώσσα. Χρειαστηκε να "ξεχάσω" μερικες απο τις ωρες ξεκούρασής μου και να ασχοληθώ φανατικά. Διέκοψα για την ώρα για λόγους προσωπικούς, αλλα θα επανελθω.
              Μεσω σάιτ η αποψη μου ειναι οτι θα μαθεις τα "βασικα" για να μπορεις να σταθεις σε μια χώρα , να μπορεις ρε αδερφε να ζητήσεις ενα ποτήρι νερο, ενα κομματι ψωμί. Η πραγματική εκμαθηση προφανως και γινεται με την τριβη με τη γλωσσα και την τοπική κοινωνία.

              Εν κατακλείδι; Ναι είναι χρήσιμα κατ' εμέ.Δεν ειναι "φροντιστήρια" αλλα μια μικρή ώθηση θα στη δώσουν.
              Amat Victoria Curam

              Comment


              • #22
                Ο φίλος ο sadi , ασχολείται με πολλές γλώσσες , τον βλέπω στον duolingo που στην αρχή κι εγώ το ακολούθησα φανατικά κάνοντας Ολλανδίκα.
                Βέβαια σε κάποια στιγμή τον έπεισα να κάνει Ολλανδικά για να μιλάμε μεταξύ μας αλλά είπε cohones δεν αντέχει να είναι πολυγλωσσικός.

                Comment


                • #23
                  Χαχαχα. Η αλήθεια ειναι Θοδωρή πως γενικα παρα τα "γεραματα" μου αρέσει να μαθαίνω. Τα ισπανικά ήταν "φετιχ" μου απο μικρος κι έτσι δε χρειαστηκα ιδιαίτερο "σπρώξιμο".
                  Λιγα τρεχαματα αυτον τον καιρο συν το ατυχημα (που ξερεις) με αφήσανε πισω σε πολλα, στη μαθηση, στο φορουμ, στις (ελαχιστες ετσι κι αλλιως) εξόδους. Δουλεια σπίτι δουλειά κι αυτο με προσοχή μη παθουμε καμια ζημια.
                  Γενικα η φετινη χρονια να παει και να μην ξαναρθει, νοσοκομεια, ατυχηματα, αστα να πανε.
                  Amat Victoria Curam

                  Comment

                  X
                  Working...
                  X
                  ×
                  Welcome to BOOST 95.5