Announcement

Collapse
No announcement yet.

Do you know Dokkum ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Do you know Dokkum ?

    Hello Guys,
    Σας χαιρετω και εγω με τη σειρά μου , Καλως Ήρθα στην Ομορφη Παρεα σας..

    Εγώ λοιπόν εχω την τύχη να κατάγομαι κατα το 50% μου απο Ολλανδία.. Συγκεκριμένα απο μια πανέμορφη πόλη που ονομαζετε "Dokkum", βρίσκετε στο Βόρειο Μερος της Ολλανδίας (Fryslan) , 1 ωρα μακρυα απο την πόλη Leuwarden.
    Είναι μια χαριτωμένη πόλη που εχει 2 μεγαλους παραδοσιακους ανεμομυλους που ονομαζονται Zeldenrust και De Hoop αντιστοιχα , και που ειναι ανοιχτoι στο κοινο για τουριστικούς πλεον λόγους.
    Την ανοιξη είναι μια απο τις καλυτερες περιοδοι για να την επισκεφτείς , διοτι περιτριγυριζετε απο μεγαλες εκτασεις όπου αλλες εχουν απειρες ανθισμενες τουλίπες και αλλες πανεμορφες μαυρο-ασπρες αγελαδες μαζι με τα μικρα τους που μολις εχουν γεννηθει.


    Τωρα λοιπόν εχω βρεθεί πολυ κοντα στην αποφαση του να ανεβω πάνω για δουλεία!!
    Δεν εχω βρει κατι , και στην πραγματικοτητα δεν το χω ψαξει και πολυ.

    Ειναι κανεις που μενει και εργαζετε στη Friesland ?
    Attached Files

  • #2
    Καλως την !
    Εγω ζω και εργαζομαι στο Friesland, οτι απορια εχεις και μπορω να βοηθησω, ευχαριστως!
    Το Dokkum το εχω επισκεφτει, ωραια επαρχιακη πολη!

    Comment


    • #3
      Aaa τι ομορφα!!!
      Εισαι καιρό πάνω , Σε ποια πολη μενεις???

      Comment


      • #4
        Γεια σου Αρετή και καλώς ήρθες στην παρέα αυτή.
        Αν γνωρίζεις και Ολλανδικά που είμαι σίγουρος τότε θα βρεις εύκολα εργασία
        σε οποιοδήποτε σημείο της Ολλανδίας.
        Ποια είναι οι εργασιακές εμπειρίες σου και ποιες άλλες γλώσσες γνωρίζεις;

        Comment


        • #5
          Ευχαριστω Πολυ...!!

          Δυστηχως τα Ολλανδικά δεν τα ξερω πολυ καλα, για την ακριβεια τωρα κανω μαθηματα..
          Απο κει και περα εχω σπουδασει Οικονομικά και Logistics και εννοειται κατεχουμε την Αγγλικη γλωσσα καλα..!

          Ακομα δεν το εχω αποφασισει να ανεβω για δουλεια, αλλα ειμαι και εγω θετικη στο οτι κτ θα βρω!! :-p

          Comment


          • #6
            Γεια σου Αρετή και καλώς ήρθες στο φόρουμ ,

            έχεις αρκετά προσόντα και μόλις μάθεις τα Ολλανδικά θα έχεις και την γνώση να μάθεις τι παίζει με τα logistics στην Ολλανδία.
            Μία φίλη Ελληνίδα τα κατάφερε και μπορείς να δεις εδώ !! :)

            Comment


            • #7
              Καλημέρα Aretie να ξέρεις ότι ποτέ δεν είναι αργά και πιστεύω ότι σε ένα χρονικό διάστημα 10 μηνών ότι θα γνωρίζεις την γλώσσα.
              Αλήθεια πως σου φαίνεται;
              Εύκολη; Δύσκολή ; Αλλά με βοήθεια από τους συγγενείς σου θα είναι πιο εύκολη.

              Comment


              • #8
                Δεν την ξερω την περιοχη αλλα μια μερα ελπιζω να την επισκευτω . Ποτε σκεφτεσαι να ανεβεις για εργασια ;

                Comment

                X
                Working...
                X
                ×
                Welcome to BOOST 95.5