Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΘΕΜΑ: ΤΣΙΓΑΡΟ (Μας αφορά όλους...)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Καπνίζω πολύ! Κατάφερα να το ελαχιστοποιήσω μόνο στην εγκυμοσύνη,αλλά μετά πάλι σα φουγάρο έγινα.Βέβαια στρίβω καιδεν κάνω κανονικά τσιγάρα. Το ξέρω ότι είναι ένας από τους κύριους λόγους θανάτων,αλλά όταν βρίσκομαιμπροστά στον υπολογιστή το χέρι πάει αυτόματα.Και αν έχω κάνει τη βλακεία και δεν έχω πάρει καπνό,τρελαίνομαι!!!
    Πάντως όντως μετά από μελέτες,έχει φανεί ότι μετά την ηρωίνη-κρακ,πάει το αλκοόλ,μετά οι κόκες και μετά το τσιγάρο και σε εθισμό και σε θανάτους. Η πλάκα είναι ότι το χασίς θεωρείται εντελώς αβλαβές και για μερικές παθήσεις και φάρμακο. Δυστυχώς, τα "συμφέροντα" έχουν αλλάξει τη σειρά επικινδυνότητας...και βλέπουμε παιδάκια να έχουν γίνει λιάρδα από το αλκοόλ.
    Refugees welcome!
    Nazis fuck off

    Comment


    • #32
      Originally posted by TheurgiaGoetia View Post
      Καπνίζω πολύ! Κατάφερα να το ελαχιστοποιήσω μόνο στην εγκυμοσύνη,αλλά μετά πάλι σα φουγάρο έγινα.Βέβαια στρίβω καιδεν κάνω κανονικά τσιγάρα. Το ξέρω ότι είναι ένας από τους κύριους λόγους θανάτων,αλλά όταν βρίσκομαιμπροστά στον υπολογιστή το χέρι πάει αυτόματα.Και αν έχω κάνει τη βλακεία και δεν έχω πάρει καπνό,τρελαίνομαι!!!
      Πάντως όντως μετά από μελέτες,έχει φανεί ότι μετά την ηρωίνη-κρακ,πάει το αλκοόλ,μετά οι κόκες και μετά το τσιγάρο και σε εθισμό και σε θανάτους. Η πλάκα είναι ότι το χασίς θεωρείται εντελώς αβλαβές και για μερικές παθήσεις και φάρμακο. Δυστυχώς, τα "συμφέροντα" έχουν αλλάξει τη σειρά επικινδυνότητας...και βλέπουμε παιδάκια να έχουν γίνει λιάρδα από το αλκοόλ.
      παρόλα αυτά δεν το έχεις κόψει το κάπνισμα το οποίο κάνει κακό και στην τσέπη
      Siren συ λεν μη λεν!

      Comment


      • #33
        ναι σου λέω...έχω θέμα
        Refugees welcome!
        Nazis fuck off

        Comment


        • #34
          κι εγω παρα πολυ τσιγαρο για πολλα χρονια! εδω πηρα αυτο το μηχανακι και φιλτρα ετοιμα με καπνο και φτιαχνω τσιγαρα,ετσι καπνιζω λιγοτερο και ειναι και ποιο φτηνα,γιατι το πακετο εδω παει οσο το μεροκαματο

          Comment


          • #35
            Originally posted by vazelos13 View Post
            Δυστυχώς καπνίζω!
            Τελικά από πέρυσι κατάφερα να κόψω το τσιγάρο και να χάσω πάνω από 20 κιλά.
            Προσπάθησα και έκανα μεγάλες αλλαγές .

            Comment


            • #36
              Originally posted by vazelos13 View Post
              Τελικά από πέρυσι κατάφερα να κόψω το τσιγάρο και να χάσω πάνω από 20 κιλά.
              Προσπάθησα και έκανα μεγάλες αλλαγές .
              Πολλά συγχαρητήρια.
              Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

              Comment


              • #37
                Προσπαθώ εδώ και ένα μήνα να κόψω το τσιγάρο άλλα τίποτα. Κάθε φορά που θα βρεθώ με παρέα, για καφέ ή ποτό με τραβάει το άτιμο το τσιγάρο και ενδίδω. Ο Θείος μου που προσπαθεί να το σταματήσει μου είπε να αγοράσω κάτι για την αντιμετώπιση του καπνίσματος από κάποια προϊόντα για την υγεία. Η φίλη μου προσπαθεί και αυτή να το κόψει οπότε λέμε να συγκρατήσουμε η μία την άλλη. Θα ξεκινήσουμε και γυμναστήριο για να ξεχνιόμαστε λίγο. Εσείς που το κόψατε τι αντιπερισπασμούς χρησιμοποιούσατε?
                Last edited by Santra; 16/06/17, 11:16.

                Comment


                • #38
                  Νομίζω πως το κυριότερο βήμα για να κόψει κάποιος το τσιγάρο είναι, να το θέλει πραγματικά. Δηλαδή, να πει «Θέλω να το κόψω, φτάνει» κι όχι «πρέπει να το κόψω, φτάνει». Προσπάθησε Santra κι αν πραγματικά κάποτε το θελήσεις, είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις. ;)

                  Comment


                  • #39
                    εγω ειμαι καπνιστης και φουγαρο
                    αλλα συμφωνω με το μετρο να σταματησει το καπνισμα στους κλειστους χωρους
                    τι με λες τωρα ρε φιλαρακι?

                    Comment


                    • #40
                      ειμαι βαρια καπνιστης
                      αλλα το θεωρω πολυ καλο το μετρο να κοπει παντου το καπνισμα

                      Comment

                      X
                      Working...
                      X
                      ×
                      Welcome to BOOST 95.5