Announcement

Collapse
No announcement yet.

Χαμένα Μέλη

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    εντάξει τώρα ησύχασα :p :)

    Comment


    • #17
      To θέμα είναι σε ένα forum να υπάρχει και συμμετοχή !

      Για αυτό ζητάνε ιδέες απο παλιά και νέα μέλη ΕΔΩ
      τι με λες τωρα ρε φιλαρακι?

      Comment


      • #18
        Μακάρι να επιστρέψουν μέλη που στο παρελθόν έχουν βοηθήσει το forum όπως το katerinaki,η kakerlak,η prasoudi,o sadi,η diaanc,ο smartdeal,η ίριδα . Ελπίζω όλοι να είναι καλά!
        τι με λες τωρα ρε φιλαρακι?

        Comment


        • #19
          Μακάρι να επιστρέψουν κάποια μέλη όπως η TheurgiaGoetia , το katerinaki , η Prasoudi , η kakerlak , η pelekas , η diaanc , η Phaedra , ο akisefi , ο yiorgos7 , ο smartdeal , ο markos και να γίνουν πιο δραστήριοι οι Socrates και knoeb και να μας παρουσιάζουν τις δικιές τους εμπειρίες !
          Αν ξέχασα κάποιους , please forgive me :)
          Siren συ λεν μη λεν!

          Comment


          • #20
            Εγώ πάντως ξαναγύρισα!

            Comment


            • #21
              Εγώ δεν θεωρούμαι πλέων χαμένο μέλος;
              Εχ, τέλος πάντων... εμφανίζομαι και εξαφανίζομαι!

              Comment


              • #22
                Εγώ είμαι χαμένη...βασικά δε μπορώ να παρακολουθώ όλα τα ποστ.Μου φαίνεται βουνό πλέον...
                Refugees welcome!
                Nazis fuck off

                Comment


                • #23
                  δεν πειράζει..να μπαίνεις να μας χαιρετάς καμιά φορά!!!

                  Comment


                  • #24
                    Θα είμαι πιο τακτική!!!Υπόσχεση!
                    Refugees welcome!
                    Nazis fuck off

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by TheurgiaGoetia View Post
                      Θα είμαι πιο τακτική!!!Υπόσχεση!
                      Χαίρομαι να βλέπω άτομα σαν την TheurgiaGoetia και θα είμαστε όλοι πιο τακτικοί.Δεν χωράνε εγωισμοί σε μία τέτοια όμορφη κοινότητα όπως το mofeu.eu
                      Siren συ λεν μη λεν!

                      Comment


                      • #26
                        Παρότι δεν είμαι χαμένη, υποθέτω πως δεν είναι θέμα εγωϊσμού όταν κάποιος χάνεται... γιατί να είναι? Τι έχει να μοιράσει κανείς εδώ? Είναι θέμα -νομίζω- φόρτου στη ζωή, επαγγελματικά ή προσωπικά ή ακόμα κάποιος το κάνει γιατί δεν έχει να πει κάτι (το λέω γιατί πολλοί μπαίνουν απλα δε μιλούν).

                        Βέβαια ειδικά εσείς που έχετε έρθει τώρα στην ολλανδία, καλό είναι να πείτε τις δικές σας ιστορίες, ώστε να ακουστούν περισσότερα πράγματα και ο καθένας να κάνει ο ίδιος τις συγκρίσεις του και τις επιλογές του ευκολότερα (αφού θα έχει πιο πολλά στοιχεία).

                        Οσο για τα άλλα, εγώ καλοπερνάω αν κάποιος φέρει ένα νέο ενδιαφέρον θέμα στην επικαιρότητά μας, αλλά δυστιχώς αυτό δεν γίνεται συνεχώς... εξάλλου το μεγάλο κομμάτι του φόρουμ και του κόσμου του είναι πλέον η μετανάστευση!

                        ΥΓ: Εσύ siren, όλο λες αλλά και δεν λές... έχω περιέργεια να μάθω ποιά είσαι... που ζεις... τι δουλειά κάνεις... να σου κάνω την ανάκριση δηλαδή που κάνεις εσύ στους άλλους (ή θα τα πεις από μόνη σου τώρα?)

                        Comment


                        • #27
                          Οριαν κάτα το παρελθόν έχω γράψει αρκετά πράγματα για μένα.
                          Μπορείς να τα βρεις και να τα διαβάσεις.
                          Το θέμα είναι ότι στην Ελλάδα του 2012 ζούμε σε εξαθλίωση οικονομική και το τι δουλειά κάνεις δεν αρμόζει να το ρωτάει κανένας.Είναι πλέον θέμα ταμπού να το ρωτάμε στην Ελλάδα.
                          Σιγά-σιγά θα ζήσουμε και την κοινωνική κρίση και θα γυρίσουμε στην εποχή των κλεφτών και των αρματωλών.
                          Ρωτάω τους άλλους μόνο και μόνο για να συλλέξω πληροφορίες (πληροφοριών συλλέκτης) για να δω αν η Ελλάδα είναι κατώτερη σε όλες τις περιστάσεις.
                          Siren συ λεν μη λεν!

                          Comment


                          • #28
                            tnx... γιατί είναι ταμπού το να ρωτάς τι δουλειά κάνει ο άλλος? Γιατί κάνει μια που να τον υποτιμεί (λόγω ανάγκης) ή γιατί είναι προκλητικό να έχει δουλειά ενώ άλλοι δεν έχουν και πεινάνε?

                            ΥΓ: Κάνε ένα σχετικό άρθρο... θα σου αναφέρω όσα μου έρχονται... κατά τη γνώμη μου η ελλάδα δεν είναι κατώτερη σε πολλά (αλλά σε ποια, ε? Καλή ερώτηση!) ;)

                            Comment


                            • #29
                              Κι εμείς πάντως εδώ είμαστε, απλά έχει πέσει τρέξιμο και δεν προφτάνουμε να κάνουμε ούτε πιπί μας Η αλήθεια είναι πως όσο τρέχει κανείς ψάχνοντας για πληροφορίες , πιθανόν να μπαίνει στο φόρουμ πιο πολύ. Άλλωστε αυτός δεν είναι και ο σκοπός του; Να παρέχει εκτός των άλλων και πληροφορίες στα μέλη. Από κει και μετά, άπαξ κάποιος "βάζει το νερό στ'αυλάκι" , πλέον στη ζωή του μπαίνουν νέες υποχρεώσεις, νέα πράγματα με τα οποία πρέπει να ασχοληθεί κλπ κλπ.

                              Αυτό που θέλω να πω είναι πως τα μέλη που πλέον μπαίνουν στο φόρουμ πιο αραιά, δεν είναι επειδή πήραν αυτό που ήθελαν και μετά "γειά σας" (που υπάρχουν και αυτά τα άτομα).

                              Όσον αφορά στο ζήτημα της εργασίας, τουλάχιστον εδώ στην Ολλανδία δεν έχω συναντήσει κανένα ταμπού με το τι δουλειά κάνει ο καθένας. Ως γνωστό η πρώτη μου δουλειά ήταν ταχυδρόμος (ποδηλατάκι, τσάντες και βουρ για να μοιράζω γράμματα) και την έκανα για ενάμιση χρόνο. Αν δεν ήταν αυτή η δουλειά, δε θα βρισκόμουν κι εγώ εδώ. Και ίσα ίσα νιώθω περήφανος που για να πιάσω δουλειά στην εταιρία που δουλεύω τώρα, έπρεπε να περάσω από το στάδιο του ταχυδρόμου :)

                              Βέβαια κι εγώ πριν έρθω στην Ολλανδία είχα κάτι τέτοια κολλήματα και ίσως και να θεωρούσα ταμπού τη δουλειά του ταχυδρόμου, πλέον όμως ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Ακόμα και αν επέστρεφα στην Ελλάδα κάνοντας τον μανάβη και γυρνώντας με ένα τρίκυκλο για να πουλήσω την πραμάτεια μου, ποσός θα με ενδιέφερε...

                              Comment


                              • #30
                                Συμφωνώ με εσένα orion αλλά κανονικά ένας άνθρωπος με κατανόηση θα μπορούσε να σπαταλήσει 20-30 λεπτά για να βοηθήσει λίγο την κατάσταση.

                                Comment

                                X
                                Working...
                                X
                                ×
                                Welcome to BOOST 95.5