Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχέσεις (Έλληνα με ξένο)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Εγώ πιστεύω ότι θα πρέπει τουλάχιστον η θρησκεία να είναι κοινή ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα στην συμβίωση του ζευγαριού !
    Διακοπές στην Κρήτη!http://www.diakopes.gr/html/ent/020/ent.38020.1.asp
    Online Shop by Amazon http://astore.amazon.co.uk/smartclothes-21

    Comment


    • #17
      Εγώ θεωρώ ότι τα τελευταία χρόνια η Ελληνίδα ζήταγε υπερβολικά πράγματα και έτσι τα αγοράκια μας,βλέπουνε πιο συναρπαστικό να είναι με ξένες!!!
      Ε...ναι...φταίμε !!!
      Siren συ λεν μη λεν!

      Comment


      • #18
        Γιατί το λες αυτό; Τι ζητάει η Ελληνίδα δηλαδή πια;

        Comment


        • #19
          Η Ελληνίδα θέλει :
          Πλούσιο με σωματικά προσόντα,ανεξάρτητο,να μην μιλάει πολύ και να τα δίνει όλα στην καλή του,να είναι καλός στο κρεβάτι χωρίς πολλές εμπειρίες με άλλες και στις εξόδους πάντα να πληρώνει ο καλός τους.
          Χάλασε η Ελληνίδα του σπιτιού.
          Siren συ λεν μη λεν!

          Comment


          • #20
            Originally posted by siren View Post
            Η Ελληνίδα θέλει :
            Πλούσιο με σωματικά προσόντα,ανεξάρτητο,να μην μιλάει πολύ και να τα δίνει όλα στην καλή του,να είναι καλός στο κρεβάτι χωρίς πολλές εμπειρίες με άλλες και στις εξόδους πάντα να πληρώνει ο καλός τους.
            Χάλασε η Ελληνίδα του σπιτιού.
            Μιλάς πάρα πολύ σωστά !!!

            Comment


            • #21
              Με κάλυψαν οι phaedra και apoll.....

              Comment


              • #22
                Originally posted by siren View Post
                Η Ελληνίδα θέλει :
                Πλούσιο με σωματικά προσόντα,ανεξάρτητο,να μην μιλάει πολύ και να τα δίνει όλα στην καλή του,να είναι καλός στο κρεβάτι χωρίς πολλές εμπειρίες με άλλες και στις εξόδους πάντα να πληρώνει ο καλός τους.
                Χάλασε η Ελληνίδα του σπιτιού.
                Μωρέ εσύ sirene καλά τα λές αλλά... καθίστε βρε αγόρια που συμφωνήτε κιόλας... όσα έχω υπογραμμίσει τα βρίκεται σαν υπερβολικά;

                Καλά το πλούσιος δεν είναι κάτι που μπορείς να προ-αποφασίσεις (άμα τον γνωρίσεις και σου αρέσει, ή θα είναι ή δεν θα είναι). Όλοι θέλουμε την οικονιμική άνεση... γιατί είναι κανείς που θα έλεγε οτι δεν θέλει μια ευκατάστατη γυναίκα?

                Το ''χωρίς πολλές εμειρίες με άλλη'' δεν το έχω ξανακούσει αλλά ντάξει, και πόσοι πραγματικά (!) έχουν;;;
                Στις ''εξόδους να πληρώνει'', οκευ, δεν με βρίσκει σύμφωνη αλλά υπο προϋποθέσεις είναι κάτι "συμβολικό" (οκευ και δαπανηρό αλλά εξαρτάται και από τη γυναίκα! πάσο)...

                και πάμε τώρα στα υπογραμμισμένα....

                Σωματικά προσόντα: Είναι κανείς άνθρωπος που δεν τα απαιτεί; (κατά τα γούστα του ο καθείς το εννοεί!),
                ανεξάρτητο... δηλαδή ΑΝΤΡΑΣ και να είναι ακόμα εξαρτημένος από τους γονείς του; (και ΓΥΝΑΙΚΑ επίσης just to make it clear!)... Να μη μιλάει πολύ... μμμμ κακή απαίτηση?... (μήπως σας είπαν οτι το προτιμούν αυτό οι ξένες; )...
                και ΒΕΒΑΙΑ να τα δίνει όλα όπως και ΚΕΙΝΗ... (hello... σχέσηηηη... ;;;; )....

                ... ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟς ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ... δεν είναι υποκειμενική απαραίτητη προΎπόθεση;

                Αυτές είναι οι υπερβολικές απαιτήσεις; Αν επαναστατήσετε για τέτοια, να μη σας δώσω συμπληρωματική λίστα απαιτήσεων!!!!;;;
                OriAn...
                Super Multicultural Moderator
                Last edited by OriAn...; 02/12/12, 17:30.

                Comment


                • #23
                  Αφου τα λέω καλά,θα συμφωνήσει το παιδί !
                  Οι ξένες είναι λιγότερο απαιτητικές για αυτό οι Έλληνες παντρεύονται Βουλγάρες,Ρωσσίδες,Ουκρανίδες κτλ.
                  Siren συ λεν μη λεν!

                  Comment


                  • #24
                    Αυτές ΤΙ ΖΗΤΑΝΕ δηλαδή; να μορφωθώ και γώ η καημένη...

                    (καλά γεμάτο πορτοφόλι και ας είναι κάτω από στομάχι με ένα κοιλιακό και υπέρ-καλό το ξέρουμε ήδη)

                    Comment


                    • #25
                      Πρέπει να σκεφτείς και εσύ , πως και δεν παντρεύτηκες Έλληνα ! Τι σε έκανε να είσαι με Ολλανδό; Έτσι λοιπόν και οι άντρες μας βρίσκουν λιγότερο απαιτητικές τις ξένες!

                      Θυμήθηκα και ένα τραγουδάκι :

                      Siren συ λεν μη λεν!

                      Comment


                      • #26
                        Ασε, εγώ είμαι μια παραστρατημένη. Ποτέ δεν αρνήθηκα τους έλληνες όμως!!!! Τώρα βρέθηκε στο δρόμο μου ένας που μου τράβηξε την προσοχή... δεν πήγα κάν σε κείνον, σπίτι μου τον βρήκα... στο χώρο μου, ελλάδα... είχε ελληνικό αίμα στις φλέβες του είπε... τι να πεις, μπλέξαμε...
                        OriAn...
                        Super Multicultural Moderator
                        Last edited by OriAn...; 04/04/14, 22:48.

                        Comment


                        • #27
                          Εγώ θέλω μία ρομποτ από Ολλανδία :)
                          Mofeu is the best

                          Comment


                          • #28
                            να σου βρουμε μια αυτο ειναι το μονο ευκολο!!!!!!!!!

                            η αληθεια ειναι συμφωνο με ολα τα παραπανω πλεον δεν ζουμε στην εποχη του 50 οπου λεγαν μαζι ψωμι και αλατι ... οι γυναικες θελουν εναν ''μαλακα'' αλλα αυτο αρχισε να ισχυει και για τους αντρες... να ψαχνουν γυναικες που να εχουν καλη δουλεια κανα σπιτακι προικα κλπ κλπ αλλα μεσα σε ολα αυτα υπαρχουν και οι εξερεσεις ακομη υπαρχουν ειτε αντρες ειτε γυναικες που θελουν να στηριζονται στις δικες τους πλατες και οπου βγει!!!

                            Comment


                            • #29
                              Πιστεύω ότι μάλλον είναι δύσκολο να υπάρξει μία τέτοια σχέση.Πρώτα απ'όλα οι παραδόσεις,ήθη,διαπαιδαγώγηση,τρόπος ζωής.Πχ σαφώς εδώ υπάρχει πολύ ο θρησκευτικός γάμος...στην υπόλοιπη Ευρώπη όμως???Βέβαια θα μου πείτε,όποιος είναι ανοιχτόμυαλος δε θα νοιάζεται για γάμους κτλ.Αλλά η καρδούλα του κατα βάθος τι λέει???...έτσι έχουμε μάθει.Επίσης γενικά η συμπεριφορά μας διαφέρει.Διαφορετικοί κώδικες επικοινωνίας.Σαφώς και οι ξένοι επίσης έχουν μάθει να τα βγάζουν πέρα για τον εαυτό τους.Πχ δεν θα πείραζε μία Ελληνίδα να μην της κεραστεί έστω ο πρώτος καφές και όχι μισά μισά?Πολύ δύσκολο...
                              Και για αυτό συγχαίρω την συμφουρίτισσα Οριάν που τα έχει καταφέρει πάραυτα!!!!
                              Refugees welcome!
                              Nazis fuck off

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by TheurgiaGoetia View Post
                                Πρώτα απ'όλα οι παραδόσεις,ήθη,διαπαιδαγώγηση,τρόπος ζωής.Πχ σαφώς εδώ υπάρχει πολύ ο θρησκευτικός γάμος...στην υπόλοιπη Ευρώπη όμως???Βέβαια θα μου πείτε,όποιος είναι ανοιχτόμυαλος δε θα νοιάζεται για γάμους κτλ.Αλλά η καρδούλα του κατα βάθος τι λέει???...έτσι έχουμε μάθει.Επίσης γενικά η συμπεριφορά μας διαφέρει.Διαφορετικοί κώδικες επικοινωνίας.Σαφώς και οι ξένοι επίσης έχουν μάθει να τα βγάζουν πέρα για τον εαυτό τους.Πχ δεν θα πείραζε μία Ελληνίδα να μην της κεραστεί έστω ο πρώτος καφές και όχι μισά μισά?Πολύ δύσκολο...
                                Και για αυτό συγχαίρω την συμφουρίτισσα Οριάν που τα έχει καταφέρει πάραυτα!!!!
                                Γενικώς διακομωδώ τα παθήματά μου και κάποιες καταστάσεις και έτσι πολλές φορές φαίνονται ανώδυνα κάποια πράγματα όμως, tnx που ανέφερες (ή που αναγνωρίζεις) είναι ένα μεγάλο στοίχημα... γιατί (αν δεν το εχεις ζήσει) είναι αδύνατο να καταλάβεις τι ''βουνά'' πρέπει να διασχίσεις για κάθε μια από τις λεξούλες που ανέφερες παραπάνω, αν με όλα αυτα τα δύσκολα θες να χτίσεις μια σχέση εμπιστοσύνης, επικοινωνίας, διασκεδαστική, σοβαρή, ισορροπημένη, κτλ! Αν αυτό είναι στοιχημα έτσι και αλλιώς σε μια όποια σχέση, πόσο μάλλον... ;)

                                Comment

                                X
                                Working...
                                X
                                ×
                                Welcome to BOOST 95.5