Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΛΛΗΝΕΣ=πρωταθλητές στον έρωτα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ΕΛΛΗΝΕΣ=πρωταθλητές στον έρωτα

    ΕΛΛΗΝΕΣ=πρωταθλητές στον έρωτα και με την σφραγίδα έρευνας Πηγή: http://www.myday.gr
    Markos
    Special Member
    Last edited by Markos; 22/10/07, 19:08.

  • #2
    Δηλαδή επιβεβαιώνουμε τον μύθο των Greek Lovers :Cook

    Comment


    • #3
      Οι Έλληνες παραμένουν πρωταθλητές του σεξ ή έτσι, τουλάχιστον, δηλώνουν οι ίδιοι, σύμφωνα με έρευνα βιομηχανία προφυλακτικών, τα αποτελέσματα της οποίας δημοσιεύονται σήμερα στον αυστραλιανό τύπο. Η εν λόγω εταιρία ρώτησε συνολικά 26.000 ανθρώπους σε δεκάδες χώρες, πόσο συχνά κάνουν έρωτα και αν είναι ικανοποιημένοι με την ερωτική τους ζωή,

      Πρώτοι ήρθαν οι Έλληνες με ένα ποσοστό 87% να δηλώνει ότι κάνει έρωτα, τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα. Ακολουθούν οι Βραζιλιάνοι (82%) και οι Ρώσοι (80%). Την χειρότερη επίδοση έχουν οι Ιάπωνες (37%) ενώ οι Αυστραλοί εμφανίζονται να στερούνται το σεξ.

      Παγκοσμίως μόνο το 44% των ερωτηθέντων δηλώνει ικανοποιημένο με την ερωτική του ζωή και μόνο το 48% δηλώνει ότι φτάνει σε οργασμό.Το 25% των ανδρών δήλωσε ότι έχει πρόβλημα με την στύση και το 29% με την διατήρησή της κατά την ερωτική επαφή.

      Σύμφωνα με εκπρόσωπο της βιομηχανίας προφυλακτικών, η πρώτη σεξουαλική επαφή σχετίζεται με την μελλοντική απόλαυση του σεξ. Από την έρευνα προκύπτει ότι το 37% των ερωτηθέντων θεωρεί καθοριστικής σημασίας για την ερωτική του ζωή την πρώτη του σεξουαλική εμπειρία.

      Από την ίδια έρευνα προκύπτει ότι οι άνθρωποι σε ολόκληρο τον κόσμο γίνονται όλο και πιο τολμηροί όσον αφορά τις σεξουαλικές τους συνήθειες. Επί παραδείγματι, το πιο συνηθισμένο μέρος στο οποίο κάνουν έρωτα εκτός της κρεβατοκάμαρας είναι το αυτοκίνητο (50%), οι τουαλέτες (39%), η κρεβατοκάμαρα των γονέων (36%) και το πάρκο (31%).

      www.kathimerini.gr με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ
      Hμερομηνία : 03-03-08

      Comment


      • #4
        Στα τολμηρα εχω 2 στα 4 στα αλλα δυο δεν το εχω κανει χοχο:grin
        τι με λες τωρα ρε φιλαρακι?

        Comment


        • #5
          Originally posted by yiorgos7 View Post
          Στα τολμηρα εχω 2 στα 4 στα αλλα δυο δεν το εχω κανει χοχο:grin
          Εγω 4 στα 4!:Cool

          Comment


          • #6
            Νωρίς νωρίς τα Ελληνόπουλα στο...σεξ!

            --------------------------------------------------------------------------------



            Σύμφωνα με έρευνα του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, από τους μαθητές που έχουν σεξουαλική ζωή, περίπου οι μισοί είχαν την πρώτη τους επαφή μέχρι την ηλικία των 15 ετών, ενώ σχεδόν οι μισοί μαθητές Λυκείου (ποσοστό 48%) είναι σεξουλικά δραστήριοι!'Σε ημερίδα με θέμα Προβλήματα εφηβικής ηλικίας, ανακοινώθηκε ότι το 18,3% των σεξουαλικά ενεργών μαθητών Λυκείου είχαν την πρώτη τους επαφή πριν τα 14, το 30,9% στα 15, το 33,3% στα 16, το 13,4% στα 17, το 2,8% στα 18 και το 1,2% στα 19. Οι περισσότεροι από αυτούς (37,2%) είχαν μέχρι σήμερα μόνο έναν ερωτικό σύντροφο, ενώ ένα ποσοστό 15% δήλωσε πως είχε 6 ερωτικούς συντρόφους. !!!!
            Το ανησυχητικό είναι ότι το 10,6% είχε κάνει χρήση αλκοόλ ή άλλων ουσιών ουσίας πριν το σεξ. Μεταξύ αυτών των σεξουαλικά ενεργών εφήβων, το 64% δήλωσε ότι έχει καπνίσει και το 95,5% ότι έχει κάνει χρήση αλκοόλ. Ανησυχητικό είναι επίσης ότι 21% δήλωσε ότι δεν χρησιμοποιεί κανένα αντισυλληπτικό μέσο. Το 76% χρησιμοποίησε προφυλακτικό, το 2,1% αντισυλληπτικά χάπια και το 3,7% την τακτική της διακεκομμένης συνουσία. Το 82,9% δήλωσε ότι έχει ενημερωθεί για το AIDS.

            Πηγή : myday.gr

            Comment


            • #7
              Originally posted by Markos View Post
              Εγω 4 στα 4!:Cool
              Σιγά το κατόρθωμα.. :) :p

              ..Σε μπαλκόνι το έχετε δοκιμάσει.. ? :yahoo:

              Comment

              X
              Working...
              X
              ×
              Welcome to BOOST 95.5