Announcement

Collapse
No announcement yet.

Οι γυναίκες παίζουν social games αλλά φοβούνται

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Μιας και το ξετρύπωσα τόσο παλιό thread, θα απαντήσω κιόλας.. :D
    Έχοντας διαβάσει όλα τα post θα κάνω μια "σούμα"
    Όσο ήμουν φοιτήτρια εργάστηκα σε internet cafe στη Θεσσαλονίκη. Εκεί ξεκίνησα να παίζω, λοιπόν, κι εγώ MMORPG και FPS. Στην πορεία, με είπανε ουκ ολίγες φορές καΐδι απλά και μόνο επειδή το ανέφερα. Ποσώς με ενδιέφερε ωστόσο, καθώς η κοινωνική μου ζωή δεν έπαθε τίποτα με το να αποκτήσω ένα χόμπυ. Και τα βράδια μου έβγαινα, και τη δουλίτσα μου είχα, και τα μαθήματα του πανεπιστημίου παρακολουθούσα και από τους φίλους μου δεν έλειψα ποτέ. Το πρόβλημα έγκειται στην εντύπωση που έχει ο κόσμος γενικά για τα MMORPG's καθώς στην τηλεόραση έχουν αναφερθεί πολλά περιστατικά παιδιών και νέων που έχουν βλάψει την ψυχοσύνθεσή τους λόγω κατάχρησης. Το παν είναι το μέτρο και αν καταφέρεις να το τηρείς δεν καταλαβαίνω γιατί το να παίζεις online games μπορεί να είναι αρνητικό για την εικόνα σου, είτε άντρας είσαι είτε γυναίκα. Αν κάτι με έκανε ανταγωνιστική στη ζωή μου ήταν η ενασχόληση με αθλήματα και όχι τα online games. Αν πεις ωστόσο ότι έκανες kick boxing και βόλλεϋ, θα σου πουν "ουάου μπράβο".
    Από κει και πέρα στο θέμα των ποσοστών, μετά από περίπου 10 χρόνια κι έχοντας παίξει World of Warcraft, Aion, Tera, League of Legends, Battlefield, CoD κλπ κλπ κλπ.. ένα πράγμα έχω να σημειώσω.. Θα εκπλαγείτε αν δείτε τα ποσοστά των γυναικών στα παραπάνω gaming communities καθώς και τις επιδόσεις τους.

    Προς το παρόν, όποτε γουστάρω (και όχι 24/7) μπαίνω online και παίζω πχ League of Legends με τους φίλους μου από Θεσσαλονίκη. Κανένα κακό δεν βρίσκω σ'αυτό. Ίσα ίσα μας κρατά σε τακτική επικοινωνία και κάνουμε και χαβαλέ. Σε άλλη περίπτωση λόγω απόστασης κάτι τέτοιο δεν θα συνέβαινε.
    Condra
    Expert Member
    Last edited by Condra; 23/06/13, 22:01.

    Comment


    • #17
      hehehe!!

      εγώ δηλώνω ότι εξακολουθώ να παίζω warcraft :D:D:D
      I'm not old! I'm only 25 (....plus shipping and handling!!)

      Comment


      • #18
        Εγώ όταν βγήκε το Aion το άφησα το WoW.. Νομίζω 70 lvl ήμασταν τότε με το Lich King. :)

        Comment


        • #19
          Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

          Comment


          • #20
            Καμία που παίζει Secret World;

            Comment


            • #21
              μήπως λέω , μήπως να μαζευόμαστε να φτιάξουμε κανένα guild "oi ksenitemenes" ? lol lol lol
              I'm not old! I'm only 25 (....plus shipping and handling!!)

              Comment

              X
              Working...
              X
              ×
              Welcome to BOOST 95.5