Announcement

Collapse
No announcement yet.

Προτάσεις για την ανάπτυξη του forum

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Καλησπέρα πλέον από Ελλάδα ,

    Το φόρουμ "χτίστικε" αρχικά σαν φόρουμ γενικής θεματολογίας με Έλληνες , Ολλανδούς και Βέλγους !
    Στην πορεία πήρε διαφορετικές διαστάσεις.

    Μπορούμε να διαφοροποιήσουμε το forum και να δούμε πως θα ενεργήσουμε.

    Οπότε ακούω προτάσεις από εσάς πως θα θέλατε να είναι το φόρουμ !

    Comment


    • #17
      Εγώ αυτό που σκέφτομαι προς το παρόν,είναι να γίνουμε πιο "δεμένοι" με τα μέλη των ξένων υποφόρουμ μας..μου φαινονται λες και δε συμμετεχουν...
      Refugees welcome!
      Nazis fuck off

      Comment


      • #18
        Originally posted by TheurgiaGoetia View Post
        Εγώ αυτό που σκέφτομαι προς το παρόν,είναι να γίνουμε πιο "δεμένοι" με τα μέλη των ξένων υποφόρουμ μας..μου φαινονται λες και δε συμμετεχουν...
        πως ακριβώς το σκέπτεσε αυτό το πιο "δεμένοι "?
        έχεις κάποια καλή πρόταση ?
        και κάτι ακόμη , τι εννοείς ... "τα μέλη των ξένων υποφόρουμ μας..μου φαινονται λες και δε συμμετεχουν"?
        κάθε παρατήρηση και πρόταση είναι ευπρόσδεκτη και καλοδεχούμενη.
        .
        Η γνώση της άγνοιας μας, είναι η αρχή της γνώσης !
        Όποιος σκορπίζει γνώση, μαζεύει χαρά !

        Comment


        • #19
          Δυστυχώς δε γνωρίζω πόσοι ξένοι είναι μέσα στο φόρουμ μας (5ή205-υπάρχει διαφορά)...Δηλ αν είναι 5 δεν είναι ανάγκη να αλλάξουμε τίποτα.Από την άλλη αν είναι πολλοί...να πούμε την αλήθεια...δεν τους βλέπω και πολύ ενεργούς!Και σαφώς δε μπήκε και κανείς από εμάς στο φόρουμ μας απλά να μιλάμε για διακοπές και γκλίτερ(τι είπα το άτομο???).Δηλαδή πέρα από τα παιδιά που ζουν Ολλανδία,Αυστρία κτλ(και να'ναι καλά που δίνουν τόσες πληροφορίες με δικό τους κόστος χρόνου),γιατί δεν υπάρχει μία έτσι πιο στενή σχέση με τους οριτζιναλ Ολλανδούς κτλ?Μοιάζει μερικές φορές με αυτό που μου έιχε πει μια θεία μου: "Eλα στο Κάναντα,όλη η γειτονιά είναι ελληνική!Δε χρειάζεται να μιλάς με Κανάντιανς"(ohh really?τώρα τρέχω)
          Όπως είπα και άλλη φορά δεν είμαι άτομο με πολλή έμπνευση,οπότε και μόνο αν καταλάβατε τι θέλω να πω θα σας ήμουν ευγνώμων!!! :)
          Refugees welcome!
          Nazis fuck off

          Comment


          • #20
            Πως να είναι ενεργοί όταν μιλάμε στα Ελληνικά;
            Στο αγγλικό φόρουμ της Ολλανδίας κανένας δεν ποστάρει . Δεν ρωτάει κανένας και δεν απαντάει κανένας . Επίσης το Ολλανδικό φόρουμ για αυτούς τους ανθρώπους έχασε το ενδιαφέρον , μπορεί λόγω μικρής συμμετοχής αλλά και λόγω hyves αλλά και facebook .

            Comment


            • #21
              Καλά αυτοί κάνανε ολλανδικό Twitter??? χαχαχα...
              έχεις δίκιο..πρέπει να ποστάρουμε περισσότερο στο αγγλικό φόρουμ,αλλά θα υπάρχει ανταπόκριση?Φοβάμαι πως απλά θα κάνουμε πράκτις στην αγγλικήν :) Πώς μπορούμε να προσελκύσουμε περισσότερους?Άμα θες διαφήμιση,να αρχίσω να κάνω!Ό,τι πεις...
              Refugees welcome!
              Nazis fuck off

              Comment


              • #22
                Διαφήμιση δεν θέλω να κάνει κανείς ! Το φόρουμ χρειάζεται άτομα που θα τους αντιπροσωπεύει ! Αν κάποιος πιστεύει ότι πρέπει να γράψει κάτι στα αγγλικά , ας το κάνει και από την πλευρά μου θα στέλνω ενημερωτικά mail όπως έκανα στο παρελθόν !

                Comment


                • #23
                  Originally posted by thodoris7 View Post
                  Διαφήμιση δεν θέλω να κάνει κανείς ! Το φόρουμ χρειάζεται άτομα που θα τους αντιπροσωπεύει ! Αν κάποιος πιστεύει ότι πρέπει να γράψει κάτι στα αγγλικά , ας το κάνει και από την πλευρά μου θα στέλνω ενημερωτικά mail όπως έκανα στο παρελθόν !
                  Συμφωνώ, το mofeu.eu χρειάζεται άτομα που να το αντιπροσωπεύουν.
                  .
                  Η γνώση της άγνοιας μας, είναι η αρχή της γνώσης !
                  Όποιος σκορπίζει γνώση, μαζεύει χαρά !

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by thodoris7 View Post
                    Πως να είναι ενεργοί όταν μιλάμε στα Ελληνικά;
                    Στο αγγλικό φόρουμ της Ολλανδίας κανένας δεν ποστάρει . Δεν ρωτάει κανένας και δεν απαντάει κανένας . Επίσης το Ολλανδικό φόρουμ για αυτούς τους ανθρώπους έχασε το ενδιαφέρον , μπορεί λόγω μικρής συμμετοχής αλλά και λόγω hyves αλλά και facebook .
                    thodoris7 θα συμφωνήσω σε όλα εκτός από το τελευταίο που το έχεις ξαναπεί κάπου... το FB και to Hyves, δεν είναι ανταγωνισμός στο mofeu... με κανέναν τρόπο... εγώ τα έχω όλα και σε πληροφορώ οτι αυτό που μου δίνει το φόρουμ εδώ,το FB δεν υπάρχει περίπτωση να το κόψει... μόνο το chatting και κάτι άλλα είναι δυνατά στο FB και αυτά δεν θα γίνουν ποτέ εδώ γιατί εκεί μιλάς με γνωστούς... εδώ έιναι φόρουμ και με έναν άγνωστο έχεις λίγα να πεις, σπάνια θα τσατάρεις (ναι τι είπα και γώ τώρα μπανάνα). Από τα 5-6 άτομα που απο το mofeu έχω κάνει φίλους στο FB τελικά με ενα δύο μιλάμε (καλά εχω και δύο νέους :) )... τώρα είναι και αργά και πάω να λυποθυμίσω, αν δεν καταλάβατε θα τα ξαναπώ με ηρεμία... φιλακια το όλ!

                    Comment


                    • #25
                      Ναι ρε παιδιά να το αντιπροσωπεύουν είπαμε...αλλά κι εγώ που δεν το ήξερα από κάπου αλλού,έψαξα πολύ για να το βρω!Τέσπα..
                      Όσο για το facebook,δε νομίζω ότι και πάάάρα πολλοί κάνουν νέες φιλίες από εκεί μέσα..κι εγώ μπαίνω,παίζω κάτι παιχνίδια,καμία φορα λέω και κανά χρόνια πολλά και αυτό είναι όλο.Δε μ'εχει συνεπάρει κιόλας!Και twitter και myspace έχω,αλλά θέμα να μπαίνω μία φορά τη βδομάδα..Είναι βαρετά..Αλλά mofeu is connectin' people!!!
                      Refugees welcome!
                      Nazis fuck off

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by TheurgiaGoetia View Post
                        Δυστυχώς δε γνωρίζω πόσοι ξένοι είναι μέσα στο φόρουμ μας (5ή205-υπάρχει διαφορά)...Δηλ αν είναι 5 δεν είναι ανάγκη να αλλάξουμε τίποτα.Από την άλλη αν είναι πολλοί...να πούμε την αλήθεια...δεν τους βλέπω και πολύ ενεργούς!Και σαφώς δε μπήκε και κανείς από εμάς στο φόρουμ μας απλά να μιλάμε για διακοπές και γκλίτερ(τι είπα το άτομο???).Δηλαδή πέρα από τα παιδιά που ζουν Ολλανδία,Αυστρία κτλ(και να'ναι καλά που δίνουν τόσες πληροφορίες με δικό τους κόστος χρόνου),γιατί δεν υπάρχει μία έτσι πιο στενή σχέση με τους οριτζιναλ Ολλανδούς κτλ?Μοιάζει μερικές φορές με αυτό που μου έιχε πει μια θεία μου: "Eλα στο Κάναντα,όλη η γειτονιά είναι ελληνική!Δε χρειάζεται να μιλάς με Κανάντιανς"(ohh really?τώρα τρέχω)
                        Όπως είπα και άλλη φορά δεν είμαι άτομο με πολλή έμπνευση,οπότε και μόνο αν καταλάβατε τι θέλω να πω θα σας ήμουν ευγνώμων!!! :)
                        τα σπας....χα χα χα χα....
                        when shadows turn to rain, when hiding is your way, unspoken manners, clips of life will turn your heart around..

                        Comment


                        • #27
                          Συμφωνώ με την OriaAn...πιστεύω δεν έχει καμμία σχέση το fb με αυτό το φόρουμ...βέβαια εγώ το βλέπω από πολύ άλλη πλευρά...οι άνθρωποι εδώ μέσα είναι άγνωστοι αλλά πιστεύω υπάρχει κάτι που τους ενώνει όλους...κάτι σε πολύ μικρό ποσοστό σε όλους όμως..μάλλον η γεωγραφική θέση (βορειοδύτικα..και άνθρωποι που ζουν εκεί ή θέλουν να ζήσουν εκεί)...νομίζω αυτός είναι ο συνδετικός κρίκος..
                          εγώ προσωπικά δεν έχω fb και ούτε πρόκειται ποτέ να έχω...δεν..είναι κάτι που δεν μου αρέσει χωρίς να έχω εντοπίσει το λόγο, εδώ είναι αλλιώς κυρίως απίστευτα πολλές και χρήσιμες πληροφορίες...ανεκτίμητο ειδικά για όποιον ζορίζεται και πασχίζει να βρει την άκρη..
                          when shadows turn to rain, when hiding is your way, unspoken manners, clips of life will turn your heart around..

                          Comment


                          • #28
                            To forum είναι φοβερό και πρωτοποριακό !

                            Comment


                            • #29
                              Ευχαριστούμε για την υποστήριξη σας και κάθε πρόταση είναι καλοδεχούμενη.

                              Επίσης μέσα στο 2011 θα επικοινωνήσουμε με εταιρείες και θα προσπαθήσουμε να κάνουμε συμφωνίες για να μπαίνουν αγγελίες από το εξωτερικό (Ολλανδία,Βέλγιο,Λουξεμβούργο και Αυστρία) για την αναζήτηση εργασίας στο εξωτερικ .

                              Comment


                              • #30
                                Νομίζω ότι θα ήταν "μεγάλη απογείωση" για τα άτομα που θέλουν να μεταναστεύσουν σε αυτές τις χώρες .
                                Ελπίζουμε λοιπόν να υλοποιηθεί αυτή η ιδέα και σαφώς η προσπάθεια μετράει !
                                Siren συ λεν μη λεν!

                                Comment

                                X
                                Working...
                                X
                                ×
                                Welcome to BOOST 95.5