Announcement

Collapse
No announcement yet.

Περί pm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Περί pm

    Αγαπητοί φίλοι,

    γενικά αυτό τον καιρό έχω διάφορα pm που μπορούν να απαντηθούν μέσα από το forum και να υπάρχουν πληροφορίες για όλους τους χρήστες για παράδειγμα το παρακάτω pm :

    Originally posted by aroto
    Geia sou Thodori. Sigxaritiria gia to site. Ithela se parakalw na mou dwseis kapoies plirofories gia Ollandika, dioti exw arxisei na mathainw. Poio pisteveis oti einai to kalitero vivlio gia grammatiki? Poio lexiko tha mou proteines? Episis boreis na mou peis gia ta diplwmata sta Ollandika. Eida oti iparxoun 2, to CNaVT kai to NT-2. Poia einai i diafora aftwn twn diplwmatwn? Poio diplwma tha eprepe na dwsw? Yparxoun sto internet kapoia palia tests i exeis esy na mou steileis? Efxaristw ek twn proterwn.

    Me ektimisi
    Γενικά το φόρουμ είναι για να γίνονται αυτές οι συζητήσεις και όχι κάποιες πληροφορίες που ζητάμε να τις ζητάμε prive και να χάνονται κάποιες πληροφορίες που θα μπορούσε και κάποιος άλλος χρήστης να της ζητήσει , τότε ποια είναι η ύπαρξη του forum ?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

  • #2
    Με βρίσκεις απολύτως σύμφωνη...

    (δεν εννοώ pm που αφορούν μια συγκεκριμένη πληροφορία που ΔΕΝ αφορά κανέναν άλλο... αλλά σαν το παραπάνω...)

    Comment


    • #3
      άλλωστε οι πολλές πληροφορίες είναι καλύτερες από μία, ακούς - συγκρίνεις - κρίνεις και καταλήγεις!
      when shadows turn to rain, when hiding is your way, unspoken manners, clips of life will turn your heart around..

      Comment


      • #4
        Originally posted by thodoris7 View Post
        Αγαπητοί φίλοι,

        γενικά αυτό τον καιρό έχω διάφορα pm που μπορούν να απαντηθούν μέσα από το forum και να υπάρχουν πληροφορίες για όλους τους χρήστες για παράδειγμα το παρακάτω pm :



        Γενικά το φόρουμ είναι για να γίνονται αυτές οι συζητήσεις και όχι κάποιες πληροφορίες που ζητάμε να τις ζητάμε prive και να χάνονται κάποιες πληροφορίες που θα μπορούσε και κάποιος άλλος χρήστης να της ζητήσει , τότε ποια είναι η ύπαρξη του forum ?

        Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
        σωστά, πολύ σωστά, άλλωστε όπως έγραψες ποιός ο λόγος να υπάρχει το forum ?
        :flower:hug

        Comment


        • #5
          Δέχτηκα άλλο ένα pm που απάντησα

          Θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Έχω ένα ζευγάρι που είναι στην Ολλανδία και δεν μπορεί να πάρει το sofi γιατί δεν έχει κάποιον να το δηλώσει. Μπορεί να δηλώσει τη διεύθυνση τη διεύθυνση που έμενε στην Ελλάδα? Διάβασα ότι μπορεί να γίνει. Ισχύει? Διαφορετικά θα αναγκαστούν να φύγουν.
          Έτσι όμως δεν κάνουμε καλό στο forum και σε άλλα άτομα που ψάχνουν να βρουν πληροφορίες για την Ολλανδία !

          Comment


          • #6
            Αυτό το pm το δέχτηκα και γώ, καθώς και mail... λοιπόν όπως απάντησα και στο profile μου που ΚΑΙ εκεί το έλαβα, ένας τρόπος είναι να βρούν ένα γνωστό να δηλώσουν εκεί μόνιμη κατοικία... είναι κάτι λίγο τυπικό, αλλά τι να κάνουμε... πάντως φαίνεται οτι η πληροφορία οτι η ελληνική διεύθυνση μπορεί να χρησιμοποιηθεί μοιάζει να είναι ΛΑΘΟΣ (εξάλλου το πρόβλημα της ολλανδίας ήταν οτι μερικοί ζούσαν στη χώρα τους και δήλωναν ολλανδική διεύθυνση -και καλά οτι έμεναν στην ολλανδία- και ως άνεργοι δικαιούνταν/έπερναν επιδόματα κτλ... κάτι το οποίο πήρε γραμμή το σύστημα και άλλαξε τον νόμο με τα χρόνια... οπότε η πληροφορία που λέει οτι η ελληνική διεύθυνση μπορεί να χρησιμποιηθεί μοιάζει παράλογη βάση των παραπάνω (για ποιό λόγο λοιπόν να μην δικαιούται sofi number και η θεία μου που θα δηλώσει ελληνική διεύθυνση, και οποιος δήποτε που ΖΕΙ στην ελλάδα, από που θα ξέρει το ολλανδικό κράτος οτι ΕΙΣΑΙ ολλανδός πολίτης;
            (θα προσπαθήσω πάρ'αυτα να έρθω σε επαφή με δήμο να ρωτήσω, για την μικρή πιθανότητα που έχει κάποια ισχύ και να μην πάρω κανέναν στο λαιμό μου)

            Comment


            • #7
              στην τελική άμα κάποιοι μιλάνε μόνο αποκλειστικά μεταξύ τους δεν έχει ενδιαφέρον!!
              when shadows turn to rain, when hiding is your way, unspoken manners, clips of life will turn your heart around..

              Comment


              • #8
                Και εγώ δέχτηκα PM και mail για πληροφορίες για την Ολλανδία ....μα μένω Βέλγιο.

                Comment


                • #9
                  Γενικά το πρόβλημα είναι ότι κάποιοι συνεχίζουν να στέλνουν pm και να λαμβάνουν ιδιωτικά πληροφορίες . Αυτό είναι άδικο για το φόρουμ και για τον υπόλοιπο κόσμο που θέλει να μάθει πληροφορίες καθώς και για τους διαχειριστές που έχουν δημιουργήσει αυτό το υπέροχο χώρο.
                  Siren συ λεν μη λεν!

                  Comment


                  • #10
                    Καλημέρα και πάλι,
                    γενικά υπάρχουν διαμαρτυρίες από μέλη που λαμβάνουν πολλά pm για συγκεκριμένα θέματα που πολλές φορές οι απαντήσεις έχουν ήδη γραφτεί στο forum .
                    Παρακαλώ πολύ τα μέλη να κοιτάζουν την θεματολογία και τις συζητήσεις και αν τότε βλέπουμε ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα που να τους αντιπροσωπεύει να ανοίγουν καινούριο θέμα συζήτησεως.
                    Δίνω στα μέλη να μπορούν να επιλέξουν εάν θέλουν να δέχονται ή όχι pm από το profile , general settings

                    Comment


                    • #11
                      Κατά λάθος μου ήρθε ένα pm που ρωτούσε για Ολλανδία.
                      Καταρχήν Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά.
                      Η καλύτερη γνώμη είναι σε απαντήσεις που θα δίνονται από χρήστες που μένουν στην Ολλανδία και μέσα στο φόρουμ για να τις βλέπουμε και εμείς.
                      Κρίμα είμαστε και εμείς να μην μαθαίνουμε τις απορίες και τις απαντήσεις περί του θέματος.

                      Comment


                      • #12
                        Όσοι δέχονται PM με ερωτήσεις να τα αντιγράφουν σε αντίστοιχα thread, όπως επίσης να παραπέμπουν όσους τους έστειλαν τα PM, έτσι ώστε να απαντήσουν όσοι γνωρίζουν.

                        Comment


                        • #13
                          Σαφώς παιδιά , θα πρέπει όλες οι απορίες να λέγονται στο φόρουμ!

                          Comment


                          • #14
                            Καλησπέρα σας,
                            εδώ και κάποιες μέρες έχει γίνει περιορισμός στα pm.O νέος χρήστης με 0(μηδέν) ποστ δεν μπορεί να στείλει personal message.
                            Στα 4 ποστ μπορεί να στείλει το πρώτο pm.
                            Έτσι λοιπόν δεν θα υπάρχουν διαμαρτυρίες για spam ή για ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί ήδη στο forum.

                            Comment


                            • #15
                              Μπραβο καλη κινηση!!!!
                              http://gemeliarisphotography.tk/
                              http://www.facebook.com/pages/Photog...19276951453988
                              http://www.flickr.com/photos/gemeliaris/

                              Comment

                              X
                              Working...
                              X
                              ×
                              Welcome to BOOST 95.5