Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αναδιάρθρωση του φόρουμ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Καλημέρα και καλή εβδομαδα,

    Η ερώτηση μου ήταν ερώτηση-πρόταση , ίσος δεν εκφράστικα σωστά. Τελος πάντον, ενοούσα αύτό που λέει ο Grifergen. Ας καθιερωθεί μια ετησια συνδρομή, εγώ "είμαι μέσα". Επιδή όμως δεν το έχω ξανακάνει δεν μπορώ να προτείνω στη πράξη κάτι.
    Ενημερώστε εσείς (δώστε οδηγίες κτλ και εγώ συμφωνώ).
    Επίσης διαφημήστε κάπως το θέμα στη κεντρική σελίδα για να ενημερωθούν όλα τα μέλη με το που ανοιγουν την ιστοσελίδα !


    Φιλικά,
    Ιωάννα
    CARPE DIEM

    Comment


    • #32
      Προς το παρών θα πρέπει να γίνουν δωρεές για να μείνει ζωντανό το forum με όποιο ποσό θέλει ο καθένας .

      Comment


      • #33
        Θοδωρη, ετσι με το να κανει ο καθενας οποια δωρεα θελει ελαχιστοι θα κανουν, οι περισσοτεροι οχι για να γλιτωσουν τη συνδρομη αλλα γιατι ετσι στο χαλαρο ολο το αφηνεις για αργοτερα...και επειτα αναρωτιεσαι ποσα να καταθεσεις...θεσε ενα ποσο ανα εξαμηνο ή ετος ή οτιδηποτε τεσπα και πες μας πως θα γινει η πληρωμη...

        Comment


        • #34
          Να γράψετε πόσο και από πού γίνεται η δωρεά σας παρακαλώ!Από κάπου θα τα βρω για το φόρουμ μας!
          Refugees welcome!
          Nazis fuck off

          Comment


          • #35
            Φίλε Κώστα δεν μπορώ εγώ να υποδείξω σε κάποιον να κάνει δωρεά ή όχι.Όμως αν αργότερα το forum θα πέσει γιατί έγινε αυτό που δεν περίμενα να γίνει (τουλάχιστον αυτή την χρονική στιγμή) σε μένα τότε κανείς δεν θα πρέπει να παραπονιέται.
            Μπορεί ο καθένας να δώσει 1 ή 5 ή 10 ευρώ.Όποιος μπορεί και θέλει μπορεί να επικοινωνήσει ( http://www.mofeu.eu/forum/sendmessage.php ) με mail και να το δούμε παραπάνω.

            Comment


            • #36
              Καλησπερα και απο εμενα.. Προτασεις σιγουρα υπαρχουν πολλες και θα ερθει η στιγμη που θα ακουστουν και θα συζητηθουν ολες . Επειδη ομως τωρα το θεμα επειγει καθως οι δυσαρεστες εξελιξεις μας προλαβαινουν και κατα την γνωμη μου απλα και κυριως οικειοθελως μας ζητειται να στηριξουμε κατι που μας στηριζει με καθε τροπο τοσο καιρο,, θα ηθελα Θοδωρη να διαλεξεις αμεσα τον τροπο,, π.χ. εναν αριθμο τραπεζικου λογαριασμου η μια ηλεκτρονικη εντολη η κατι αναλογο ωστε ανωνυμα ο καθενας να πραξει οπως νομιζει...
              Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

              Comment


              • #37
                Και ηρεμησε Bossss!!! Λυπαμαι πραγματικα και στενοχωριεμαι οταν διαβαζω για τετοιες καταστασεις για μελη του φορουμ που αμην τι αλλο μοιραζομαστε τοσα κοινα ονειρα και εμπειριες και αισθανομαι σαν να σας γνωριζω χρονια.. Μην ανησυχεις,, ολοι καταλαβαινουμε πως το λες,, ΠΟΤΕ δεν ζητησες κατι για τον εαυτο σου παρα μονο για το Mofeu..
                Καλη δυναμη Θοδωρη μου απο εδω κ περα κ μην στενοχωριεσαι..
                Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

                Comment


                • #38
                  Originally posted by thodoris7 View Post
                  Φίλε Κώστα δεν μπορώ εγώ να υποδείξω σε κάποιον να κάνει δωρεά ή όχι.Όμως αν αργότερα το forum θα πέσει γιατί έγινε αυτό που δεν περίμενα να γίνει (τουλάχιστον αυτή την χρονική στιγμή) σε μένα τότε κανείς δεν θα πρέπει να παραπονιέται.
                  Μπορεί ο καθένας να δώσει 1 ή 5 ή 10 ευρώ.Όποιος μπορεί και θέλει μπορεί να επικοινωνήσει ( http://www.mofeu.eu/forum/sendmessage.php ) με mail και να το δούμε παραπάνω.
                  συγνωμη βρε Θοδωρη, και αν βαλουμε 10-15 ατομα απο 10 ευρω σωζεται η κατασταση? υποθετω οτι το ποσο που χρειαζεσαι ειναι μεγαλυτερο γιαυτο σου ειπα εσυ που ξερεις το ποσο να υπολογισεις ποσα πρεπει να δωσει ο καθενας, αλλα εν παση περιπτωσει αφου δε μπορει να γινει υπο τυπου συνδρομη για να ξερεις ακριβως, υπολογισε στο περιπου απο αυτους που πιστευεις οτι θα συνδραμουν ποσα χρειαζεται να δωσει ο καθενας...

                  δεν ειναι ντροπη αυτο, μην αισθανεσαι ασχημα, σου εχουμε εμπιστοσυνη και ξερουμε οτι βαζεις απο την τσεπη σου τοσο καιρο. αν δε θες να πεις δημοσιως ποσο στειλε πμ σε οποιον ενδιαφερεται! και επισης πες μας πως μπορει να γινει, εγω πχ. που ειμαι αυστραλια οπως πολλοι αλλοι που ειναι εξωτερικο βολευει καλυτερα να χρησιμοποιησουμε την πιστωτικη, γινεται αυτο?

                  Comment


                  • #39
                    Όποιοι ενδιαφέρονται μπορούμε να μιλήσουμε με pm!

                    Comment


                    • #40
                      Theodori soy esteila PM
                      CARPE DIEM

                      Comment


                      • #41
                        Να μεταφερθεί το forum σε κάποιο δωρεάν πάροχο το έχετε μελετήσει καθόλου? Λίγο δύσκολο το βρίσκω να συντηρείται μόνο από δωρεές όλο αυτό που τόσο καλά έχει στηθεί εδώ.
                        keftes
                        Advanced Member
                        Last edited by keftes; 05/10/11, 01:43.

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by keftes View Post
                          Να μεταφερθεί το forum σε κάποιο δωρεάν πάροχο το έχετε μελετήσει καθόλου? Λίγο δύσκολο το βρίσκω να συντηρείται μόνο από δωρεές όλο αυτό που τόσο καλά έχει στηθεί εδώ.
                          το software του forum είναι το vbulletin ( https://www.vbulletin.com/ ) το οποίο είναι χρεώσιμο έτσι και αλλιώς.

                          Comment


                          • #43
                            Δυστυχώς δεν μπορείς να βασίζεσαι σε δωρεές.
                            Σήμερα σου δίνουν αύριο σε ξεχνάνε και θα είσαι πάλι στον άσσο.
                            Το έχουν αντιμετωπίσει ακόμα και sites με προσανατολισμό στην προσφορά δωρεάν προϊόντων (software, utilities κ.λ.π.) πόσο μάλλον κάποια σαν αυτό που είναι μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα.
                            Και πολύ δύσκολα (κατά τη γνώμη μου) θα μπορέσει κάποιο forum να τραβήξει κόσμο ώστε να συντηρηθεί από συνδρομές.
                            Θα πρέπει να προσφέρει κάτι εξαιρετικό και να φτιάξει έναν μεγάλο κύκλο σταθερών μελών.

                            Οι λύσεις είναι ή να μεταφερθεί σε δωρεάν hosting και με δωρεάν προγράμματα, πράγμα που σημαίνει πολύ δουλειά και πιθανώς χάσιμο δεδομένων (παλιά accounts - θέματα κ.λ.π.) ή να μπούν πολλές επί πληρωμή διαφημίσεις.
                            Ισως θα ήταν καλή ιδέα να βρεθεί κάποιου είδους χορηγία.
                            Από κάποιο ταξιδιωτικό πρακτορείο π.χ. μιας και είναι site που ασχολείται και με την μετανάστευση;
                            Από κάποιο οργανισμό ή ΜΚΟ;
                            Κάτι τέτοιο φαντάζομαι αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό.

                            Comment


                            • #44
                              Αποστόλη όλα αυτά που λες δεν γίνονται.
                              Ταξιδιωτικά γραφεία στο παρελθόν έκαναν δωρεές αλλά κανένας χρήστης δεν πήρε κάποιο εισιτήριο από αυτούς.
                              Το vbulletin είναι το πιο επαγγελματικό board για τα forum για να μετατραπεί σε κάποιο free/software χρειάζεται πάρα πολύ δουλειά και υπάρχει κίνδυνος να χαθούν δεδομένα.

                              Comment


                              • #45
                                Αν δεν βγάλετε άκρη πάντως υπάρχει τρόπος για μετατροπή του vbulletin 4.x σε phpBB3.x αν και θέλει λίγο ζόρι:
                                http://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?f=65&t=1968375&start=15
                                http://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?f=65&t=1213555
                                http://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?p=10391895#p10391895
                                http://www.phpbb.com/community/viewt...0605#p12100605
                                Από το να κλείσει το forum τελείως ας χαθούν και μερικά attachments.

                                Comment

                                X
                                Working...
                                X
                                ×
                                Welcome to BOOST 95.5