Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ένας ακόμα υποψήφιος μετανάστης!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ένας ακόμα υποψήφιος μετανάστης!

    Γειά σας παιδιά!

    Όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα,έχω ξεκίνησει και εγώ την αναζήτηση για τα ξένα...

    Αν και είχα την ευκαιρία κάποτε να πάω σε κάποια αραβική χώρα για δουλειά και με σχετικά καλά λεφτά,εγώ επέλεξα να μείνω στην Έλλαδα με τα γνωστά σήμερα αποτελέσματα....Έχοντας δουλέψει σε 3 εταιρείες κατασκευαστικές βρίσκομαι πάλι στο σημείο 0 ψάχνοντας για δουλειά...

    Σπύρος..

  • #2
    Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο mofeu.eu .
    Ποια είναι η ηλικία σου,οι σπουδές σου?Για ποια χώρα ψάχνεσαι;

    Comment


    • #3
      28 χρονών είμαι και έχω τελειώσει ΤΕΙ Πολιτικών Έργων Υποδομής...Ψάχνω και σε Αραβικές χώρες αλλά κυρίως Κατάρ και από εκεί και πέρα για Ευρώπη κυρίως Γερμανία μιας και έδωσα πρόσφατα και εξετάσεις για το Β1...Γενικά και σε άλλη χώρα να τύχει εννοείται πώς όχι δεν θα πω...

      Comment


      • #4
        καλωσηρθες...

        περιμενουμε συντομα να μοιραστεις τις σκεψεις σου μαζι μας

        Comment


        • #5
          Βασικά να προσφέρω και εγώ τη μικρή μου γνώση...Ύπαρχει ένα site www.grecuitment.com το οποίο απεύθυνεται σε Έλληνες πτυχιούχους που θέλουν να δουλέψουν Γερμανία...έχει πολλές αγγελίες για γιατρούς όποιον ενδιαφέρει..Έλληνας είναι αυτός που έχει το γραφείο αυτό...

          Comment


          • #6
            Καλωσήρθες και από εμένα proto.Θα σε συμβούλευα να μην κάνεις ακόμα κίνηση για αραβικές χώρες,μέχρι να καταλαγιάσουν τα πράγματα...
            Refugees welcome!
            Nazis fuck off

            Comment


            • #7
              α ναι μπραβο, και εγω το ιδιο θα ελεγα, πολλοι λενε σειρα τωρα θα παρουν σειρα τα αραβικα κρατη....προσοχη δεν ειναι αστεια αυτα!

              Comment


              • #8
                δίκιο έχετε αλλά πότε δεν ξέρεις....

                Comment


                • #9
                  Ζούσα στη Λιβύη Σπύρο και ξέρω τι σημαίνει εξέγερση σε αραβική χώρα...γι'αυτο σε συμβούλεψα...
                  Refugees welcome!
                  Nazis fuck off

                  Comment


                  • #10
                    Είχα βρεί κάποτε στη Λιβύη δουλειά...ευτυχώς που δεν πήγα....

                    Comment


                    • #11
                      Αρχιρόδον?J&P?Σικελείς?Σε ποιά απ'όλες?Καλά έκανες που δεν πήγες.Σαφώς Σαουντία Αραμπίγια και λοιπά εμιράτα είναι πολύ καλύτερα για δουλειές,αλλά μυρίζομαι ότι τελειώνει το πετρέλαιο και θα σφίξουν τα ζωνάρια.Άσε που άκουσα ότι υποκινούν το πλήθος να ξεσηκωθεί και εκεί!
                      Refugees welcome!
                      Nazis fuck off

                      Comment


                      • #12
                        J&P....Έχω ένα φίλο που είναι με Αρχιρόδον εδώ και κανά μήνα Σαουντία Αραμπίγια...έχω καιρό να μάθω νέα του..λες να έγινε τίποτα εκεί κάτω..πάντως η εν λόγω εταιρεία έχει θέσεις για εκεί...

                        Comment


                        • #13
                          δε νομίζω να έχει γίνει κάτι ακόμα εκεί.Πολύ απλά μές στην έρημο συνήθως δε λειτουργούν όλες οι συσκευές.Αν πιάσει 60 βαθμούς σταματούν να λειτουργούν και τα μηχανήματα,απ'ότι μου έλεγαν.Το ξέρω ότι οι κατασκευαστικές και λοιπές εταιρίες σε αυτά τα μέρη δίνουν καλούς μισθούς,αλλά αυτή την εποχή ειναι λίγο περίεργες οι καταστάσεις.Βέβαια εάν το θέλεις μπορείς να πας,αλλά να έχεις το νου σου κι ένα ανοιχτό εισητήριο αεροπορικό :)
                          Refugees welcome!
                          Nazis fuck off

                          Comment


                          • #14
                            Το βιογραφικό μου είναι ήδη σταλμένο...

                            Comment


                            • #15
                              Πότε πιστεύεις θα έχεις μία απάντηση?
                              Refugees welcome!
                              Nazis fuck off

                              Comment

                              X
                              Working...
                              X
                              ×
                              Welcome to BOOST 95.5