Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πέθανε ο Θανάσης Βέγγος

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πέθανε ο Θανάσης Βέγγος

    Πηγή : enet.gr
    :flower:hug

  • #2
    ηταν ενας αξιολατρευτος ανθρωπος, καλο ταξιδι να εχει...

    Comment


    • #3
      Καλό ταξίδι "Καλέ μου άνθρωπε" ... Πόσο λυπάμαι που τελευταία φεύγουν όλο και περισσότεροι άνθρωποι που πρέσβευαν το ήθος, τις αρχές, την ανιδιοτέλεια, τον σεβασμό και την μεγαλοψυχία. Δεν βρίσκω πιά σχεδόν κανέναν που θα εμπνεύσει την νέα γενιά και θα την οπλίσει με δύναμη, λογική, ευαισθησία και ανθρωπιά.
      Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

      Comment


      • #4
        Τόσο η καλλιτεχνική του διαδρομή , όσο και η συνεισφορά του στο ελληνικό θέατρο και το κινηματογράφο είναι όχι απλά αξιόλογες αλλά και ξεχωριστές.
        Αξιόλογες γιατί με την ιδιοφυή και πρωτοποριακή στάση του , σε συνδυασμό με τη σεμνότητα του χαρακτήρα του, την αγάπη του για το συνάνθρωπο αλλά και τη φιλότιμη διάθεση ατέρμονης καλλιτεχνικής προσφοράς δημιούργησε και άφησε πλέον κάτι το ξεχωριστό, το διαφορετικό και ωραίο.
        Ξεχωριστές γιατί, αν και ποτέ δε διδάχθηκε την υποκριτική , ως αυτοδίδακτος καλλιτέχνης αγάπησε την ελληνική κωμωδία , όπου μπόρεσε και πέτυχε να συνδυάσει από τη μια τη ανθρώπινη τρυφερότητα, κι από την άλλη τον απόλυτο ρεαλισμό και τη πραγματικότητα.
        Το πιο ξεχωριστό όμως απ' όλα είναι πως, ότι έκανε στη ζωή του ήταν δικό του μεν δημιούργημα, αλλά όχι για τον εαυτό του αλλά για τους άλλους και μάλιστα στηρίζοντας όσους είχαν ανάγκη και ειδικά τους νέους.
        Ένας καλός άνθρωπος, ένας ταλαντούχος και καλός καλλιτέχνης " καλοί μου άνθρωποι" έφυγε !


        ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΛΕ ΜΑΣ ΦΙΛΕ ΘΑΝΑΣΗ ΒΕΓΓΟ!
        .
        Η γνώση της άγνοιας μας, είναι η αρχή της γνώσης !
        Όποιος σκορπίζει γνώση, μαζεύει χαρά !

        Comment


        • #5
          Εγώ είχα κολλήσει με το "Μεγάλο κανόνι" όταν ήμουν μικρός :P

          RIP

          Comment


          • #6
            Ήταν εξαιρετικός ηθοποιός! Κρίμα που έφυγε!
            Ανέκδοτα!!

            Comment


            • #7
              Καλέ μου Βέγγο,εσένα είχα σαν ήρωα μια ζωή!Κλαίω από χτες...σ'αγαπώ πολύ!
              Refugees welcome!
              Nazis fuck off

              Comment


              • #8
                απο τους μεγαλυτερους ελληνες κωμικους που εβγαλε η ελλαδα!!!!

                ..καλο ταξιδι καλε μου ανθρωπε

                Comment

                X
                Working...
                X
                ×
                Welcome to BOOST 95.5