Announcement

Collapse
No announcement yet.

geias sas k apo mena

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • geias sas k apo mena

    molis ematha oti i aitisi mou g master sto erasmus university tou rotterdam egine dekth kai exw agxwthei (klassika g mena) g diafora themata otan vrika auto to foru xarika para polu elpizw na vrw kapoion p na spoudazei i estw teleiwse idi ekei g na parw kapoies plirofories. euxaristw opoiadpote voitheia einai euprosdekth
    Similar Threads

  • #2
    Αφού σε καλοσωρίσω στην παρέα μας και σου δώσω συγχαρητήρια για την αίτηση που σου έγινε δεκτή,θα σου πω ότι η γλώσσα του φόρουμ είναι Ελληνική και όχι greeklish :) .

    Τι ηλικία έχεις και ποιο είναι το όνομα σου (εάν επιτρέπετε) και ποιες συγκεκριμένες πληροφορίες θα ήθελες να μάθεις;

    Comment


    • #3
      Καλως ήρθες!!
      Τα Πάντα ῥεῖ.
      O ευφυής παραδέχεται, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάξ επιμένει.

      Comment


      • #4
        καλωσηρθες στο φορουμ, συγχαρητηρια για το μαστερ και καλη επιτυχια!

        για οποιον θελει να παει ολλανδια αυτο το φορουμ ειναι χρυσος...θα το διαπιστωσεις συντομα!

        εγω ειμαι ερασμους φοιτητης για 6 μηνες στην ολλανδια, οτι πληροφορια θελεις ρωτησε εφοσον ξερω θα σου πω...

        Comment


        • #5
          ευχαριστώ...

          για το ενδιαφέρον. Είμαι 23 και με λένε Εφη. Βασικά με έχει αγχώσει πολύ η διαδικασία γιατί πρέπει να ανοίξω τραπεζικό λογαριασμό κάτι που χρειάζεται τον αριθμό BSN απο το δημαρχείο αλλά απο ότι κατάλαβα αυτος ο αριθμός θα μου τον δώσουν εκεί μετά απο 2 εβδομάδες. Όλη η διαδικασία πρέπει να γίνει πριν απο τις 29/9 αλλιώς δεν θα αντιστοιχούν τα μειωμένα δίδακτρα. Πείτε μου με ποια σειρά πρέπει να τα κάνω ολα αυτά μιας και θα είμαι εκεί γύρω στις 19/8

          Comment


          • #6
            Πρώτα από όλα έχεις κάπου να μείνεις ή κάποιον να σε δηλώσει στην Ολλανδία;

            Comment


            • #7
              βασικά

              ήδη ψάχνω κάποιες εστίες που προτείνει το παν/μιο περιμένω απάντηση τους και θα ήθελα αν ξέρει κ κάποιος που έχει ήδη πάει να προτείνει κάποια μέρη. (αφού δεν θα μπορώ να πάω πιο νωρίς να δώ αν αξίζουν απο θέμα αποστάσεων κ.λ.π)...

              Comment


              • #8
                αν πρεπει να εχεις λογαριασμο τραπεζης θα πρεπει πρωτα να νοικιασεις ενα σπιτι ή ενα δωματιο (θα σου προτεινα να νοικιασεις αν σου βρουν απο το πανεπιστημιο γιατι θα γλιτωσεις φοβερη ταλαιπωρια, εγω το ιδιο εκανα και παλευονταν το σπιτι οκ), επειτα να κλείσεις ραντεβου για να πας με το ενοικιαστηριο στο δημο για να παρεις το BSN, συνηθως σε λιγοτερο απο βδομαδα κλεινουν ραντεβου, ενας γνωστος μου ειπε τον ρωτησαν αν βιαζεται και ειπε ναι και το εδωσαν επιτοπου το BSN (ενδεικτικα αναφερω και καποια επιπλεον εγγραφα που θα πρεπει να εχεις μαζι σου οπως το πιστοποιητικο γεννησης μεταφρασμενο με σφραγιδα χαγης και το διαβατηριο, κοιταξε παλια ποστ με λεπτομερειες στο θεμα γιατι δε θυμαμαι ουτε εγω πλεον), επειτα απο 2 βδομαδες (το αργοτερο απο οτι εχω δει) θα λαβεις ταχυδρομικα το BSN και επειτα θα κλεισεις ραντεβου με την τραπεζα για να ανοιξεις λογαριασμο. λεπτομερειες δε ξερω για ποσες μερες θελει ο λογαριασμος γιατι εμενα τον εβγαλαν απο το πανεπιστημιο σε συνεργασια με την τραπεζα χωρις να μεσολαβησω.

                συμπερασμα, ακομα και ολα να πανε με την πιο αργη διαδικασια προλαβαινεις αν εισαι εδω στις 19/8. καλυτερα να σου πει και κανενας αλλος με εμπειρια και περισσοτερων ατομων ομως και φυσικα να ρωτησεις το πανεπιστημιο σου.

                καλη τυχη, οτι αλλο θελεις μπορεις να ρωτησεις
                kostas
                Expert Member
                Last edited by kostas; 14/05/11, 13:45.

                Comment


                • #9
                  ευχαριστω κωστα γ τις πληροφοριες να σαι καλα... τουλαχιστον προλαβαινω απο θεμα χρονου.. ελπιζω να τα καταφερω...

                  Comment


                  • #10
                    Θα τα καταφέρεις! Γιατί να μην τα καταφέρεις;

                    Comment

                    X
                    Working...
                    X
                    ×
                    Welcome to BOOST 95.5