Announcement

Collapse
No announcement yet.

H Xaris Aleksiou sth Xagh !!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • H Xaris Aleksiou sth Xagh !!

    Kalhspera se olous, katarxhn sunxwreste mou thn apousia mou kai ta anohta greeklish pou lian suntomws 8a apoxwristw.
    Den mporw na mhn moirastw mazi sas thn polu kalh parousia ths Xaris Aleksiou sth Xagh.Omologw pws eixa kairo na niwsw toso uperhfanh san Ellhnida.Alla as ta paroume ta pragmata apo thn arxh.
    Ksekinhsa apo to Vlaardingen gurw stis 19:00 gia na eimai egkaira stis 8:15 sto World Forum Theater. Pros megalh mou ekplhksh ftanontas ekei antikruzw omades pezwn na kateu8unontai pros to 8eatro.Kai oxi den htan Ellhnes..........oloi Ollandoi.Lew kai gw "apokleietai,mpa kapou allou 8a pane".Pros megalh mou ekplhksh oloi phgainan ston idio proorismo me emena,sthn megalh ellhnida ermhneutria.Fouskwsa apo uperhfania loipon kai anazhthsa th 8esh mou,panta anamesa oxi opws nomiza se Ellhnes alla se Ollandous.Arxizei h sunaulia loipon kai h ai8ousa fwtizetai apo thn parousia ths Xaroulas opws idia 8elei na thn apokaloun.Yperoxh fwnh,de xreiazetai na pw perissotera ......einai allwste gnwsta se olous mas.
    Auto pou aksizei na anaferw einai pws kleinontas th sunaulia meta apo astamathta xeirokrothmata (ksanatonizw oxi Ellhnwn alla Ollandwn) anafer8hke fusika sto ellhniko xali.Sugkekrimena eipe ta ekshs : "Parakalw sunexiste na agapate thn patrida mou kai ksexwriste tous politikous apo tous Ellhnes".
    "Eutuxws"eipa mesa mou...."eutuxws pou akoma kapoioi Ellhnes kratane akoma thn patrida mou "

  • #2
    Αχ στο καλό,, συγκινήθηκα!!! Και σήμερα που τραγούδησε ζωντανά στον Λαζόπουλο στην Λάρισα ανατρίχιασα ολόκληρη... Απίστευτη ερμηνεύτρια πραγματικά!!! Χαίρομαι που πέρασες καλά καρδιά μου!!!!! Άντε,, και στην επόμενη συναυλία θα πάμε μαζί!!!
    Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

    Comment


    • #3
      Θα έρθω κι εγώ, αν και δεν ακούω τέτοια μουσική...αλλά για την παρέα σας!
      when shadows turn to rain, when hiding is your way, unspoken manners, clips of life will turn your heart around..

      Comment


      • #4
        Kai ennoeitai pws epitimos kalesmenos mas 8a einai poios allos????? Nai koritsia....o Vasilhs mas !!!!Vasilh...etoimasou na se kukloforhsoume....!!!!

        Comment


        • #5
          Πού να τα βγάλει πέρα με τόσες γυναίκες!!!!!!!! Καλέ άστον άνθρωπο στην ησυχία του... Άσε που μπορεί να ζηλέψουν και οι υπόλοιποι κ να μας κατηγορήσουν ότι δείχνουμε μία κάποια προτίμηση στον Βασίλη!!!!!!! Ε??
          Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

          Comment


          • #6
            Originally posted by Mika View Post
            "Parakalw sunexiste na agapate thn patrida mou kai ksexwriste tous politikous apo tous Ellhnes".


            "Eutuxws"eipa mesa mou...."eutuxws pou akoma kapoioi Ellhnes kratane akoma thn patrida mou "

            Γειά σου Μίκα, ελπίζω να πέρασες όμορφα με την οικογέννειά σου τον Απρίλη (πότε έρχονται εκείνοι τελικά ολλανδία; Εσύ έχεις βρεί κάποια σταθερή δουλειά και σπίτι;).

            Χαίρομαι με τα λόγια σου γιατί πίστεψέ με, στα χρόνια που θα ζήσεις στην ολλανδία είναι πολλές ακόμα οι φορές που θα νιώσεις αυτή την περηφάνεια που είσαι ελληνίδα, αυτό το ανατρίχιασμα... Μέχρι και δάκρυα στα μάτια μου έχουν φέρει πράγματα που έχω ζήσει όλα αυτά τα χρόνια και με έκαναν να αγαπήσω την πατρίδα μου περισσότερο. Και συμφωνώ. Αν κάποιος μπορεί να ξεχωρίσει τους έλληνες (πολιτικούς, κτλ) και αφήσει μια μεγάλη μερίδα ''καλών ανθρώπων'' να ζήσουν ''καλά'' και να τους δείξει και το σεβασμό που τους αρμόζει... ΑΝ !! :)

            Θα σας πω κάτι απλό αλλά εξίσου δυνατό:
            Ο άντρας μου ασχολείται με τη μουσική, είναι μάνατζερ της Ορχήστρας της Αστυνομίας. Κάθε ένα δύο χρόνια οργανώνουν ένα καινούριο σόου και το παρουσιάζουν σε θέατρα όλης της χώρας αλλά και του εξωτερικού. Το θέμα πριν 3-4 χρόνια ήταν International music, και ανάμεσα σε τραγούδια γνωστά ή όχι διαφόρων χωρών επέλεξαν (καθόλου τυχαία οπως καταλαβαίνεις) και ένα ελληνικό. Δεν ήταν άλλο από το γνωστό Ζορμπά (ντάξει, σας έχω πεί συχνά οτι δεν είμαι του μπουζουκιού, ούτε τόσο του Ζορμπά, αλλά!!!). Αν φανταστείτε μια ορχήστρα 65 μουσικών γύρω γύρω και στη μέση της σκηνής να υψώνεται σιγά σιγά ένας μπουζουκζής, τις νότες και το γενικό κλίμα... και το χειροκρότημα καθώς τον ανέλκυαν ψηλότερα στη σκηνή... δεν θα το ξεχάσω επίσης ποτέ. Δεν ήταν τι συνέβαινε όσο τι σήμαινε αυτό που συνέβαινε (γιατί ο thodoris κατά βάθος δεν έχει άδικο, αν δεν είχαμε αυτά τα της κρίσης στο παρόν να τους αποπροσανατολίζουν, μας αγαπάνε, αγαπάνε την ελλάδα πολλοί ολλανδοί, και μας κάνουν να την αγαπάμε και μείς περισσότερο).

            Να' σαι καλά!
            OriAn...
            Super Multicultural Moderator
            Last edited by OriAn...; 15/06/11, 18:15.

            Comment

            X
            Working...
            X
            ×
            Welcome to BOOST 95.5