Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλώς ήρθα!! :D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Καλώς ήρθα!! :D

    Γεια σας συμφορουμίτες. Θέλω να δώσω ένα μεγάλο μπράβο σ'ολα τα παιδιά εδώ μέσα για τις χρήσιμες πληροφορίες που μας δίνεται. Σας διαβάζω σχεδόν ένα μήνα τώρα. Είμαι από Αθήνα. Μόλις αποφοίτησα ως μηχανικος αυτοματισμού και εδώ και καιρό (συγκεκριμένα απ΄τον Μάϊο) ψάχνομαι να μεταναστεύσω και γω, προς Ολλανδία μεριά (έχω βάλει στόχο για Νοέμβρη). Έχω ήδη ξεκινήσει μαθήματα ολλανδικών (I LOOOOVE DUTCH, δεν ξερω αν ακουγεται περίεργο, αλλά μ'αρέσουν πολύ). :) Αυτά τα ολιγά προς το παρών. Η συνέχεια, στο forum :P

  • #2
    Καλώς ήρθες λοιπόν και εύχομαι ότι καλύτερο...κι εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ τα ολλανδικά και τα κουτσομαθαίνω μόνη προς το παρόν!
    Εδώ θα βρεις πολύ χρήσιμες πληροφορίες από τα παιδιά, που είναι όλα πολύ πρόθυμα να τις μοιραστούν!
    Καλή αρχή
    when shadows turn to rain, when hiding is your way, unspoken manners, clips of life will turn your heart around..

    Comment


    • #3
      Καλώς τον νέο!!!!!!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας,, καλό ξεσκόνισμα στο φόρουμ και προσοχή με τα χχχχχχχχ dutch!!!!!
      Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

      Comment


      • #4
        καλωσηρθες!

        μπραβο και σε εσενα που φαινεται να εισαι χαρουμενος/η με την αποφαση σου και ηδη προετοιμαζεσαι για το επομενο βημα...

        Comment


        • #5
          Καλώς σας βρήκα παιδιά. Το πρόβλημα με το χχ.....το ξεπέρασα, αν και στην αρχή ήταν λίγο επίπονο :P . Όπως καταλάβατε πολύ σωστά, δεν είμαι απλά χαρούμενος αλλά και αποφασισμένος να προχωρήσω εκεί που θα πάω πρώτα με το καλό. Το ψάξιμο (για πάσης φύσεως πράγματα σχετικά με Ολλανδία) έχει ξεκινήσει εδώ και πολύ καιρό και βέβαια συνεχίζεται. Παρεπιπτόντως, για να μην κρύβομαι πίσω απο ένα nickname εδώ, με λένε Στέλιο. :)

          Comment


          • #6
            Γειά σου Στέλιο!

            Μ' αρέσει η αποφασιστικότητα και η θετική σου ενέργεια!!!
            Θα τα λέμε συχνά!

            Comment


            • #7
              Γεια σου Στέλιο και από εμένα!Σου ευχομαι τα καλύτερα!
              Refugees welcome!
              Nazis fuck off

              Comment


              • #8
                Δηλαδή είσαι ο stelios dream?Το όνειρο του Στέλιου ή ο ονειρικός Στέλιος;

                Welkom op mofeu forum.Tot ziens!
                Siren συ λεν μη λεν!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by sdream View Post
                  Έχω ήδη ξεκινήσει μαθήματα ολλανδικών (I LOOOOVE DUTCH, δεν ξερω αν ακουγεται περίεργο, αλλά μ'αρέσουν πολύ).
                  Για πές Scheveningen...

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by OriAn... View Post
                    Για πές Scheveningen...

                    Bosssss!!!!!!! Πού καταχωρούμε ηχητικά αρχεία??? Θέλω στ αλήθεια να τ' ακούσω πώς προφέρεται!!! Όταν μου το είπε για πρώτη φορά η ξεναγός νόμιζα είτε ότι μιλάει για άλλη περιοχή είτε ότι με κοροιδεύει!!!!!!! χαχαχαχαχ!!!!
                    Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

                    Comment


                    • #11
                      έϊβενινγκεν (οχι μη φοβάστε γλωσσική κράμπα...)

                      http://en.wikipedia.org/wiki/Scheveningen
                      (δεν βρίσκω τώρα κάτι άλλο ηχητικό)

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by OriAn... View Post
                        (δεν βρίσκω τώρα κάτι άλλο ηχητικό)
                        Εννοούσα να το ηχογραφήσεις εσύ!!!!! Και αναλόγως θα κριθει η ανάκριση!!!
                        Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

                        Comment


                        • #13
                          Scheveningen.....Το πα :D Την έχω ακούσει την ιστορία αυτή με τους γερμανούς. Πολύ έξυπνο ομολογουμένως. :) Δυσκολεύομαι λίγο στις λέξεις σιδηρόδρομους (π.χ μεγάλα νούμερα) αλλά σιγά σιγά θα πάνε νερό και αυτά :) Orian, αλήθεια, αυτοί οι Ολλανδοί μιλάνε λίγο γρήγορα ή ιδέα μου είναι; :)

                          @siren
                          Όπως το πάρει κανείς.... Εγω απλά πήρα τη λέξη dreams και έβαλα το s μπροστά. Μου άρεσε και την κράτησα :)

                          Comment


                          • #14
                            Σχειφενίχεν και σαφώς έχω πάει εκεί 2 φορές !

                            Comment

                            X
                            Working...
                            X
                            ×
                            Welcome to BOOST 95.5