Announcement

Collapse
No announcement yet.

Donate Mofeu Forum

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Δυστυχώς πρέπει να παραδεχτώ το ίδιο . Ποτέ δεν πάω στην πρωτη σελίδα , το shortcut μου είναι στο forum .
    Εαν δεν είχες κάνει το post δεν θα το έιχα κάν προσέξει .... Ισως να το στριμωχνες στην σελίδα του forum ?
    Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

    Comment


    • #17
      Στην ουσία η αρχική σελίδα είναι περισσότερο σαν διακόσμηση.
      Καταλαβαίνω τι εννοείται .

      Εγώ θα ανακοίνωνα πόσα χρειάζομαι για τον επόμενο χρόνο. Φανερά και όποιος θέλει βάζει λεφτά. Σε κάποια σιτε έχουν και μια μπάρα που λέει πόσα έχουμε μαζέψει από όσα χρειάζονται.
      Η αλήθεια είναι ότι δεν αισθάνομαι τόσο άνετα να ζητάω να βάλει κάποιος χρήματα , ειδικά αν έχει βάλει και προηγούμενες χρονιές και για αυτό προσπαθώ να βρω εταιρίες που θα τους ανταλλάξω μία διαφήμιση με την χορηγία τους στο φόρουμ. Στην ουσία ένα υπόλοιπο ποσό που χρειάζεται είναι ογδόντα ευρώ.

      Το banner δεν έχω γνώσεις να το φτιάξω , θα το προσπαθήσω όμως για την επόμενη χρονιά.
      Επίσης θα ήθελα να πω κάποιες σκέψεις μου.
      Το mofeu.eu είναι το παλιότερο site/forum που έχει αναλύσει την ζωή στην Ολλανδία και έχει κάνει προσπάθεια για Αυστρία. Στα ranks είναι όμως σε χαμηλά επίπεδα διότι δεν έχει SEO με αποτέλεσμα οι μηχανές του google να μην βρίσκουν εύκολα το forum και να έρχονται νέα μέλη.


      Αυτό που μπορεί να γίνει είναι να βάλουμε το vbulletin version 5 που υπόσχεται :
      Search Engine Optimization
      -SEO Friendly URLs
      -Custom META keywords/description tag

      Το upgrade έχει 209 δολλάρια και πιθανό καλύτερο περιβάλλον.

      Περιμένω να ακούσω τις απόψεις σας περί του θέματος

      Comment


      • #18
        Originally posted by thodoris7 View Post
        Στην ουσία η αρχική σελίδα είναι περισσότερο σαν διακόσμηση.
        Καταλαβαίνω τι εννοείται .



        Η αλήθεια είναι ότι δεν αισθάνομαι τόσο άνετα να ζητάω να βάλει κάποιος χρήματα , ειδικά αν έχει βάλει και προηγούμενες χρονιές και για αυτό προσπαθώ να βρω εταιρίες που θα τους ανταλλάξω μία διαφήμιση με την χορηγία τους στο φόρουμ. Στην ουσία ένα υπόλοιπο ποσό που χρειάζεται είναι ογδόντα ευρώ.

        Το banner δεν έχω γνώσεις να το φτιάξω , θα το προσπαθήσω όμως για την επόμενη χρονιά.
        Επίσης θα ήθελα να πω κάποιες σκέψεις μου.
        Το mofeu.eu είναι το παλιότερο site/forum που έχει αναλύσει την ζωή στην Ολλανδία και έχει κάνει προσπάθεια για Αυστρία. Στα ranks είναι όμως σε χαμηλά επίπεδα διότι δεν έχει SEO με αποτέλεσμα οι μηχανές του google να μην βρίσκουν εύκολα το forum και να έρχονται νέα μέλη.


        Αυτό που μπορεί να γίνει είναι να βάλουμε το vbulletin version 5 που υπόσχεται :
        Search Engine Optimization
        -SEO Friendly URLs
        -Custom META keywords/description tag

        Το upgrade έχει 209 δολλάρια και πιθανό καλύτερο περιβάλλον.

        Περιμένω να ακούσω τις απόψεις σας περί του θέματος
        Εγώ σου λέω, φτιάξε ειδικό thread, πες τι χρειάζεσαι και δες πόσα άτομα προθυμοποιούνται.
        Πιο απλά να στο πω, θες 200 ευρώ; Το θέτεις και ο καθένας πχ λέει εγώ βάζω αν βάλουν και άλλοι δέκα, είκοσι κτλ

        Επίσης, καταλαβαίνω το θέμα άνεσης, αλλά θοδωρή μιλάμε για μη επαγγελματικό σιτε. Αν ποτέ κατακτήσεις τον κόσμο των ελλήνων της διασποράς και πείσεις και τους ξένους να διαβάζουν ελληνικά, τότε μας λες ευχαριστώ για τα λεφτά.

        Εγώ πχ δεν μπορώ να συνεισφέρω χρόνο για λόγους και υγείας. Όμως, καλώς ή κακώς (κάτι σαν εξαγορά) δεν θα μου λείψουν και δέκα ευρώ, όχι για μένα αλλά για να υπάρχει κάπου μια πιθανή βοήθεια σε ανθρώπους που ξενιτεύονται. Όπως πχ πρόσφατα με τον ask.
        Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

        Comment


        • #19
          Μετέφερα τα μηνύματα που αφορούν το donate προς το forum σε θέμα το οποίο υπήρχε και μπορούμε να το συζητήσουμε.

          Comment


          • #20
            Ωραία. Κάνε business plan για εσωτερικό crowd funding.

            Πόσα θέλει μέχρι πότε για πόσο καιρό.
            Πόσα θέλει για αναβάθμιση...

            Και ας πει ο καθένας τι θεωρεί σημαντικό.

            Επίσης προτείνω να βάλει αυτή την σελίδα δίπλα ή κάτι από το paypal banner.
            Εγώ θα το βάλω στην υπογραφή μόλις δω πως πάει.
            Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

            Comment


            • #21
              Στόχος 1 : Ογδοντα ακόμα ευρώ για ανανέωση ως τον Απρίλιο 2016
              Στόχος 2 : Διακόσια εννέα δολάρια ΗΠΑ για αναβάθμιση λογισμικού.

              Comment


              • #22
                80 ευρώπουλα δεν είναι πολλά ειδικά αν μοιραστούν.
                Ποιος ψήνεται λοιπόν; Προσθέστε εδώ.. Μέχρι πότε Θοδωρή;

                80 ευρώ χρειάζονται για να συνεισφέρουμε στο φόρου για ανανέωση.
                Μέλη που θέλουν να συνεισφέρουν προσθέστε παρακάτω
                • Demelene
                Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

                Comment


                • #23
                  Έχουν προσφέρει ήδη οι : Nantuko , glazar , proto , lakonas κι εγώ έχει δωθεί προκαταβολή στο forum οπότε έχουμε χρόνο , όλο τον Απρίλιο και το ποσό που έμεινε είναι 50 ευρώ

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by thodoris7 View Post
                    Έχουν προσφέρει ήδη οι : Nantuko , glazar , proto , lakonas κι εγώ έχει δωθεί προκαταβολή στο forum οπότε έχουμε χρόνο , όλο τον Απρίλιο και το ποσό που έμεινε είναι 50 ευρώ
                    Καλά επειδή από ότι μάλλον τσάμπα το φτιάξαμε το νήμα θα βάλω και εγώ και όποιος άλλος εμπλακεί ακόμα καλύτερα.
                    Και ήταν τόσο ωραία η λίστα μου.. !)
                    Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

                    Comment


                    • #25
                      Αν και μέλος 4 χρόνια τώρα στο φόρουμ μπόρεσα και έδωσα μια μικρή ενίσχυση για πρώτη φορά.Ελπίζω αργότερα να μπορέσω για κάτι περισσότερο.Εχω υποσχεθεί και μια εκπομπή στον Θοδωρή αλλά δεν προλαβαίνω λόγω δουλειάς..θα την κάνω όμως.

                      Comment


                      • #26
                        Πρώτα από όλα θα ήθελα να πω 2-3 κουβεντούλες.
                        Αξίζει τον κόπο να είμαστε μέλη σε αυτό το φόρουμ και όχι σε σελίδες κοινωνικής δικτύωσης .
                        Πιστεύω ο πρώτος στόχος είναι εφικτός ! Τον δεύτερο τον μπορούμε;
                        Propo τι μουσική θα παίξεις;Να δώσουμε παραγγελίες;

                        Comment


                        • #27
                          Αγαπητέ Λάκωνα , θα ήθελα να σε ευχαριστήσω για τα καλά σου λόγια , επίσης να ευχαριστήσω και τον Demelene και τον gkol για την οικονομική βοήθεια στο φόρουμ.
                          Όμως το forum για να μπορεί να επιβιώσει χρειάζεται και την συμμετοχή όλων έστω και σε άσχετα θέματα για να παραμείνει ζωντανό , ενημέρωση της κεντρικής σελίδας κ.ο.κ.

                          Comment


                          • #28
                            Θοδωρη θα προσπαθησω να στειλω μεσα στην βδομαδα!!!Αν βγαλω ακρη!!!

                            Comment


                            • #29
                              Ευχαριστώ και τον glazar αλλά και το servicekiniton που παρέμεινε χορηγός του forum

                              Comment


                              • #30
                                Γεια σας παιδιά ,

                                για όποιον θα ήθελε να συνεισφέρει στο φόρουμ για την ανανέωση του μέχρι τον Απρίλιο του 2017 μπορεί να το κάνει μέσω paypal στην αρχική σελίδα.

                                Ευχαριστώ

                                Comment

                                X
                                Working...
                                X
                                ×
                                Welcome to BOOST 95.5