Announcement

Collapse
No announcement yet.

Έχετε πρόβλημα με λειτουργίες του forum?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Dimitra M View Post
    Είμαι παιδούλα ακόμη! Άσε που εδώ δεν έχει endgame. Οπότε στο lvl up είναι το fun!!
    ./respect ./bow ./kneel

    Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

    Comment


    • #17
      Χωρίς τίτλο.jpg

      Εδώ και 2 μέρες προσπαθώ να στε'ίλω πμ στη Nantuko και μου βγαίνει μήνυμα για κακόβουλο λογισμικό.

      Comment


      • #18
        Είναι από links που ανοίκουν στο disabled.gr ,
        έσβησα ότι βρήκα και λογικά τώρα δεν πρέπει να υπάρχει το παραπάνω μήνυμα.

        Comment


        • #19
          Originally posted by Dimitra M View Post
          [ATTACH=CONFIG]872[/ATTACH]

          Εδώ και 2 μέρες προσπαθώ να στε'ίλω πμ στη Nantuko και μου βγαίνει μήνυμα για κακόβουλο λογισμικό.
          Τυχαίο ? Δεν νομίζω :P Χαχα κάποιος ( Google-ης ) προσπαθει να λογοκρίνει την επικοινωνία μας
          Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

          Comment


          • #20
            Βασικά Θοδωρή, ακόμη υπάρχει το πρόβλημα. Προσπάθώ πάλι να στείλω στη Nantuko πμ και πάλι έχω το ίδιο θέμα. Δοκίμασέ το με Google Chrome. Το περίεργο είναι ότι αν διαβάσεις τη διάγνωση που βγάζει ο chrome για το disabled.gr, δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

            Ασφαλής περιήγηση

            Σελίδα διάγνωσης για disabled.gr/forum


            Ποια είναι η τρέχουσα κατάσταση καταχώρισης για disabled.gr/forum;
            Ο ιστότοπος αναφέρεται ως ύποπτος. Η επίσκεψη σε αυτόν τον ιστότοπο ενδέχεται να βλάψει τον υπολογιστή σας.
            Μέρος αυτού του ιστότοπου αναφέρθηκε λόγω ύποπτης δραστηριότητας 4 φορές τις τελευταίες 90 ημέρες.
            Τι συνέβη όταν η Google επισκέφθηκε αυτόν τον ιστότοπο;
            Από τις 2 σελίδες που εξετάσαμε στον ιστότοπο τις τελευταίες 90 ημέρες, 0 σελίδες κατέληξαν σε λήψη και εγκατάσταση κακόβουλου λογισμικού χωρίς τη συναίνεση του χρήστη. Την τελευταία φορά που επισκέφθηκε η Google αυτόν τον ιστότοπο ήταν στις 2013-10-06 και δεν βρέθηκε ποτέ ύποπτο περιεχόμενο σε αυτόν τον ιστότοπο τις τελευταίες 90 ημέρες.Αυτός ο ιστότοπος φιλοξενήθηκε σε 1 δίκτυα συμπεριλαμβανομένων των AS15395 (Rackspace).
            Αυτός ο ιστότοπος έχει λειτουργήσει ως διαμεσολαβητής που έχει ως συνέπεια την περαιτέρω διανομή του κακόβουλου προγράμματος;
            Τις τελευταίες 90 ημέρες ο ιστότοπος disabled.gr/forum δεν φάνηκε να λειτουργεί ως διαμεσολαβητής για τη μόλυνση κανενός ιστότοπου.
            Αυτός ο ιστότοπος έχει φιλοξενήσει κακόβουλο πρόγραμμα;
            Όχι, αυτός ο ιστότοπος δεν φιλοξένησε κακόβουλο λογισμικό τις τελευταίες 90 ημέρες.
            Πώς συνέβη αυτό;
            Σε ορισμένες περιπτώσεις, τρίτα μέρη μπορούν να προσθέσουν κακόβουλο κώδικα σε νόμιμους ιστότοπους, γεγονός που προκαλεί την εμφάνιση του μηνύματος προειδοποίησης.
            Επόμενα βήματα:



            Αν επισκεφτείς το ίδιο το disabled.gr ή άλλους ιστοτόπους που φιλοξενούν links, τότε πάλι δεν θα έχεις πρόβλημα.


            Originally posted by Nantuko View Post
            Τυχαίο ? Δεν νομίζω :P Χαχα κάποιος ( Google-ης ) προσπαθει να λογοκρίνει την επικοινωνία μας
            Μας σαμποτάρουνε ρε!

            Comment


            • #21
              Από το google chrome μπαίνω,αλλά δεν μου εμφανίζει πλέον κάτι.

              Στο disabled έχουν μολυνθεί τα smilies . Τα έχω σβήσει από το forum . Είναι καλό να μην "δανειζόμαστε" smilies από άλλα forum.
              Βέβαια παρατήρησα ότι σε κάποια ορισμένα post / θέματα το κάνει.

              Comment


              • #22
                Το disabled.gr όντως δεν εμφανίζει πρόβλημα.
                Το sucuri όμως το βγάζει infected και με δεδομένο οτι το site είναι wordpress, μάλλον έχει δίκιο.
                Οπότε το blacklisting είναι θέμα χρόνου, μέχρι να το ξανακάνει crawl η google και οι άλλες μηχανές αναζήτησης.

                Θοδωρή, καλό είναι να μπαίνεις εδω http://sucuri.net/ ανά τακτά χρονικά διαστήματα και να τσεκάρεις το mofeu.
                Δεν λέει πάντα την αλήθεια αλλά έχει αρκετά υψηλό ποσοστό.

                Καλό θα ήταν να ειδοποιήσετε και το disabled.gr για να το κοιτάξουν.

                Comment


                • #23
                  Ευχαριστώ Αποστόλη,
                  μέχρι προχθες στην βάση δεδομένων του forum υπήρχαν smilies από το disabled.gr ,
                  τα εσβησα όλα και έβαλα καινούρια smilies,για αυτό παρουσίασε πρόβλημα το forum.
                  Στο disabled.gr γνωρίζουν για το θέμα.

                  Comment


                  • #24
                    Λοιπον ... εγω χρησιμοποιω το κοκκινο skin για το φόρουμ ...
                    Στο κόκκινο λοιπον ... το chat απλά δεν υπάρχει . ( Η εγώ είμαι τυφλη - πολύ πιθανων και αυτό φυσικά )
                    Για πες ρε Theo που θα το ξεθάψω ?
                    Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

                    Comment


                    • #25
                      Επίσεις εχω ενα friend request , το οπόιο οσες φορές και να εκανα accept είναι παλι εκει .
                      Και ο βλαμένος ο postman επίσεις .... Τι login logout ... τιποτα . Εκει με το γραμμα στο χέρι ο βλαμένος ...
                      Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

                      Comment


                      • #26
                        To chat δεν το έχω βάλει στο κόκκινο forum , δεν πρόκειται για ένα plugin που είναι του vbulletin και μπαίνει αυτόματα σε όλα τα skin αλλά για μία beta version που μπαίνει ξεχωριστά για κάθε skin . Πες μου πιο skin χρησιμοποιείς να στο εισάγω .

                        Comment


                        • #27
                          Εμένα έχει διακόπτη, τον πατάω, μου λεει login ή sing up,, αλλα ουτε το email ουτε το nickname δεχεται? Πρεπει να δημιουργησω λογαριασμο?
                          Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by princess View Post
                            Εμένα έχει διακόπτη, τον πατάω, μου λεει login ή sing up,, αλλα ουτε το email ουτε το nickname δεχεται? Πρεπει να δημιουργησω λογαριασμο?
                            Πάτα sign up και το remember me , προχθές μιλούσα με τον ntoukis

                            Comment


                            • #29
                              To skin ειναι το "Mofeu" . Τον σαχλαμάρα τον postman , καμιά ιδέα πως θα τον στείλω σπίτι του ?
                              ( πως θα κάνω accept το friend request ? - και πριν ρωτήσεις εχώ κάμποσους φίλους , το έχω ξανακάνει )
                              Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

                              Comment


                              • #30
                                Δεν δέχεται το email μου Theo,, λέει πως είναι unavailable,, δεν δοκιμασα λες?
                                Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

                                Comment

                                X
                                Working...
                                X
                                ×
                                Welcome to BOOST 95.5