Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αναβάθμιση του server

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αναβάθμιση του server

    Καλή σας μέρα,

    από σήμερα είμαστε ξανά online μετά από αναβάθμιση του server για να λυθούν κάποια προβλήματα που είχαμε στο παρελθόν.
    Αντιμετωπίσαμε προβληματάκια λόγω ότι είναι μήνας διακοπών και έλειπαν κάποιοι τεχνικοί αλλά με την βοήθεια του admin της webpanel
    σήμερα είμαστε ξανά online.

    Στις επόμενες μέρες θα εγκαταστήσω και την τελευταία version του vbulletin 4 , την 4.2.1 και από πλευράς αναβαθμίσεων θα είμαστε κομπλέ.
    Υπάρχει βέβαια το vbulletin 5 αλλά δυστυχώς είναι χρεώσιμο και δεν έχουμε άδεια να το εγκαταστήσουμε.

    Ελπίζω να έχουν λυθεί τα θέματα.

  • #2
    Γρηγορότερο φαίνεται το φόρουμ και χωρίς προβλήματα αυτή την φορά.
    Μπράβο για τις προσπάθειες που κάνεις!

    Comment


    • #3
      Αυτο το πανηγυρι με τις blocked ip να μην είχαμε . Ελεος δηλαδή .
      Ετσι οπως πάει θα είμαι 2 μερες μεσα στο φόρουμ και 1 απέξω ... ουτε φαντάρος να είμουν ...
      Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

      Comment


      • #4
        Nantuko,το πρόβλημα το έχω αναφέρει στον admin του server , είναι θέμα firewall και προστασίας του server που φιλοξενείται το φόρουμ.
        Έγιναν και κάποιες κινήσεις και σιγά-σιγά διορθώνονται όλα τα προβλήματα.
        Εντόπισα προβλήματα και έγιναν διόρθωση.
        Κι όποιος μπορεί να με βοηθήσει σε αυτό το κομμάτι του forum είναι καλό.
        Σε λίγες μέρες θα γίνει και η τελευταία αναβάθμιση που έχω δικαίωμα να κάνω στο vbulletin , την 4.2.1 που λέγεται ότι διορθώνει κάποια κομμάτια στο forum.
        Δυστυχώς το vbulletin 5 δεν έχω δικαίωμα να το κατεβάσω καθώς είναι με έξτρα χρέωση.
        Ελπίζω να λυθούν όλα τα προβλήματα και να γίνεται ομαλά η λειτουργία του forum.

        Comment


        • #5
          Θοδωρή, νομίζω ο καθένας μας θα ήθελε να βοηθήσει με όποιο τρόπο μπορεί σε τομείς τους οποίους κατέχει (αν με βάλεις τώρα εμένα να σου κάνω αναβάθμιση πχ, θα ψάχνεις να βρεις το forum αύριο). Αλλά σε γενικές γραμμές, και νομίζω εκφράζω την πλειονότητα, λέγε μας ποιες είναι οι ανάγκες του forum και ο καθένας θα συνεισφέρει με όποιον τρόπο μπορεί.
          Είναι τρέξιμο και το'χεις αναλάβει όλο μόνος σου.

          Comment


          • #6
            Συμφωνω απολυτα με την Δημητρα , τι software engineers ειμαστε ? να υποστηριζουμε τα πορταλ της ευρωπαικης ενωσης και να μην βοηθησουμε για ενα τοσο χρησιμο forum δεν λεει - στη διαθεση σας για την οποια αναβαθμιση με 0 seconds downtime

            Comment


            • #7
              Το πιο σημαντικό είναι να υπάρχει "ζωή" στο φόρουμ , όλοι μαζί μπορούμε να κάνουμε ένα δίκτυο πληροφόρησης όπως είχα πει και στο boreiodytika.
              Οκ,βέβαια και για να υπάρχει κάποια εκτόνωση μερικές φορές συζητάμε και για άσχετα πράγματα. :)
              Το άλλο πιο σημαντικό είναι να συντηρηθεί το φόρουμ.Ως και φέτος υπάρχουν χορηγοί στην σελίδα με τα διάφορα banner που έχω βάλει.
              Στην αρχική σελίδα έχω βάλει donation,για όποιον επιθυμεί να βοηθήσει την κατάσταση.

              Comment


              • #8
                Έγινε η τελευταία αναβάθμιση του forum με την version 4.2.1 και στην αρχική σελίδα και στην σελίδα του forum,καθώς μπήκε και καινούρια έκδοση παιχνιδιών arcade.

                Comment

                X
                Working...
                X
                ×
                Welcome to BOOST 95.5