Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι χρώμα θα πρέπει να έχει το φόρουμ;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τι χρώμα θα πρέπει να έχει το φόρουμ;

    Τι χρώμα θα πρέπει να έχει το φόρουμ;

    Εγώ λέω το πορτοκαλί.

    6
    Mofeu
    16,67%
    1
    Red metal
    0,00%
    0
    Halloween
    33,33%
    2
    BlackFolio RED
    0,00%
    0
    PB7style
    33,33%
    2
    Άλλο
    16,67%
    1

    The poll is expired.


  • #2
    Δεν υπάρχει χρώμα που θα πρέπει να έχει το forum. Μια χαρά είναι ως έχει. Υπάρχουν ωστόσο επιλογές στις ρυθμίσεις σου, απ'όπου μπορείς να αλλάξεις το skin του forum όπως θα το βλέπεις εσύ.

    Comment


    • #3
      Trolll mode On

      Μπορούμε να το βάψουμε στο χρώμα.
      979843_466148836813876_2050608605_o.jpg
      Troll mode off


      Οταν έλεγα για τι προτιμούμε για το skin του φορουμ, εννοούσα οποιος θέλει να πεί ποιο απο τα υπαρχων skins χρησιμοποιεί... Ωστε ο Thodoris, οταν θέλει να κάνει κάποια αλλαγή να έχει μια ιδέα προς τα που να κατευθυνθεί....

      Και που έχουμε την δυνατότητα επιλογής του skin είναι πάρα πολυ καλό.
      Μην με βλέπετε έτσι, είμαι καλός κατα βάθος. (Στο πολύ βαθος ομως)

      Comment


      • #4
        Δεν το κατάλαβα! Sorry !

        Comment


        • #5
          Παιδιά καλησπέρα ,

          από εχθές προσπαθώ να βρω φόρμουλα να ικανοποιήσω κάποιους χρήστες που μου έλεγαν ότι το αρχικό skin έχει fixed width και δεν μπορούν να το δουν σε πλήρες οθόνη.
          Οκ,λοιπόν τους είπα ότι θα βάλω ένα καινούριο template το οποίο να μην έχει fixed width και να έχει διαφορετικά χρώματα.
          Βεβαίως το τι είναι όμορφο είναι διαφορετικό στον καθένα για αυτό έχω ανεβάσει 4-5 templates για να επιλέγει ο καθένας αυτό που του ταιριάζει.
          Υπάρχει το αρχικό skin με την ονομασία mofeu : http://www.mofeu.eu/forum/forum.php?styleid=12
          Υπάρχει το red metal : http://www.mofeu.eu/forum/forum.php?styleid=30
          Υπάρχει το halloween : http://www.mofeu.eu/forum/forum.php?styleid=31
          Υπάρχει το blackfolio : http://www.mofeu.eu/forum/forum.php?styleid=33
          Υπάρχει και το σημερινό με την γκρι απόχρωση PB7style : http://www.mofeu.eu/forum/forum.php?styleid=36
          Άρχισα λοιπόν να δοκιμάζω το μπλε , χρησιμοποιόντας τα χρώματα του facebook και που είναι για πολλούς ξεκούραστο στο μάτι.Άρχισαν οι φωνές βάλε το red metal πίσω.
          Ένας άλλος μου είπε ότι είναι ωραίο.Αλλάζω το template σε πορτοκαλί που το πρότεινε ένας χρήστης που προφανώς του αρέσει το χρώμα, η άλλη απάντηση ήταν ότι κουράζει στο μάτι .
          Η τελική μου κατάληξη είναι το γκρι . Βάζω αυτό που αρέσει σε μένα .
          Βάζω μία ψηφοφορία για το πιο θέλετε να είναι αρχικό (δηλαδή αυτό που βλέπει ο non-register χρήστης.)
          60 μέρες ψηφοφορία (δεν εμφανίζεται το όνομα του χρήστη κατά την ψήφο).

          Comment


          • #6
            Θοδωρή, αντί να κάθεσαι να αλλάζεις το forum με βάση την.... προτίμηση του καθενός, απλά άφησέ το σε ουδέτερα χρώματα και όποιος θέλει απλά αλλάζει skin από τις επιλογές του profile του. Κι εμένα μ'αρέσει το φουξ, αυτό σημαίνει ότι θα κάνουμε αύριο το mofeu πανηγύρι?
            Το ΜΟΝΟ που θα πρέπει κατ'εμέ να ληφθεί υπόψιν είναι ότι τα έντονα χρώματα ΚΟΥΡΑΖΟΥΝ το μάτι. Κίτρινο, πορτοκαλί, λαχανί, κλπ ας αποφευχθούν. Από κει κι έπειτα, το συζητάμε ήδη πολύ και δεν είναι δα και το σημαντικότερο που θα έπρεπε να μας απασχολεί σε τούτο δω το forum.

            Comment


            • #7
              Ρε παιδιά κάτι δεν καταλάβατε ... Όταν διαμαρτυρήθηκα για το Red Metal , είναι γιατί χτες , όταν επέλεγες στα settings το red metal ,
              έβγαζε την άσπρη σαχλαμάρα ! Φυσικά και δεν ζήτησα αλλαγή του default skin!Και εγώ είχα forum και ξέρω ... δεν κάνεις τέτοια χατίρια , γιατί δεν βγάζεις άκρη !
              Δεν χρειάζεται ψηφοφορία . Για defeult απλά θα βάλει όποιο γουστάρει ο Theo !
              Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

              Comment


              • #8
                Κορίτσι, δεν είπαμε ότι ζήτησες εσύ να αλλάξει skin. Κι εγώ το red metal είχα πάντα deafult.

                Αυτό που λέω εγώ προσωπικά είναι ότι δεν μπορεί να κάνουμε ψηφοφορία για το ποιο χρώμα θα έχουμε, τι γραμματοσειρά θα έχουμε, τι logo θα έχουμε κλπ. Μπαίνουμε για άλλο σκοπό εδώ, δεν νομίζω ότι είναι το μείζον ζήτημα με το οποίο πρέπει να ασχοληθούν τα μέλη. Δεν καταλαβαίνω γιατί όταν έχουμε τόσα ανοιχτά "παράθυρα" για τα οποία πρέπει να δουλέψει ο Θοδωρής και γενικότερα όλοι μας (administration, moderation, infologio) να πρέπει να ανοίξουμε ακόμη ένα ανούσιο κατ'εμέ. Ο καθένας ας επιλέξει το template που του ταιριάζει και τελειώνει εκεί η υπόθεση.

                Και θα το κλείσω εδώ το θέμα. Θοδωρή βάλε ως default αυτό που θέλεις εσύ και οι υπόλοιποι όπως πάντα απλά θα έχουμε tamplates. Ήδη επιλογές υπάρχουν αρκετές.

                Comment


                • #9
                  Το γκρι είναι καλό! +1 από εμένα.

                  Comment


                  • #10
                    Το γκρι το βρίσκω μια χαρά όπως και το red metal επίσης.

                    Comment


                    • #11
                      Μπορδοκόκκινο με βουλες! Sorry δεν άντεξα έπρεπε να το πω :p

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by flo View Post
                        Μπορδοκόκκινο με βουλες! Sorry δεν άντεξα έπρεπε να το πω :p
                        Θα το στολίσουμε με μελομακαρόνα και κουραμπιέδες , μέρες που είναι!

                        Comment


                        • #13
                          Σήμερα έκανα κάποιες αλλαγές και ελπίζω να αρέσουν!

                          Comment


                          • #14
                            To background που "τρέχει" είναι λίγο κουραστικό στο μάτι .
                            Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

                            Comment


                            • #15
                              Τώρα που έχω λίγη άδεια , θα κοιτάξω να δω τι θα βάλω ή τι θα αφαιρέσω !

                              Comment

                              X
                              Working...
                              X
                              ×
                              Welcome to BOOST 95.5