Announcement

Collapse
No announcement yet.

Κινέζικα κινητά

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Κινέζικα κινητά

    Καλησπέρα παιδιά,

    βλέπω κάτι τυπάδες στο δρόμο οι οποίοι έχουν κάτι κινέζικα κινητά και όσους ρωτάω μου
    λένε ότι ισχύει το best value for money . Ποια είναι η γνώμη σας ;

    Έχω δει το thl t6s με 80 ευρώ και με πολύ καλά τεχνικά χαρακτηριστικά.


  • #2
    Εμείς στο σπίτι μου αγοράσαμε 2 κινέζικα . Το πρωτο 5" , ειχαμε κανει καλη ερευνα αγοράς και βγήκε super .
    Το δευτερο ήταν γαμάτο , αλλά ακόμα και χωρίς χρήση ( wifi- κλησεις κτλ ) η μπαταρία άδειαζε σε μιση-μια μέρα !

    Οπότε καλό ειναι να το ψάξεις αρκετά για το μοντέλλο που ζαχαρώνεις . Πολλά ειναι οντως παρα πολύ καλά για τα λεφτά τους .
    Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

    Comment


    • #3
      Ο αδερφός μου έχει το thl t6s , πολύ καλό κινητό , έχει βάλει χιλιάδες εφαρμογές και δεν κολλάει με τίποτα , μειονέκτημα η μπαταρία .
      Ο φίλος του έχει πάρει το thl t6s pro .
      Ένα άλλο φιλαράκι έχει πάρει το doogee titans dg150 αλλά του έσπασε το touch τζάμι της οθόνης

      Ένας γείτονας έχει πάρει τον κλώνο του samsung s5 το No1 s7 το οποίο του έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις


      Εγώ προσωπικά θα ήθελα να πάρω το doogee titans 2 dg700

      Comment


      • #4
        H "φόλα" μας ήταν επίσης doogee - το valencia dg800 .
        Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

        Comment


        • #5
          Φίλε μου σου συνηστώ να επισκεφτείς τα δύο thread σχετικά στο adslgr.com και myphone.gr
          Και εγώ έτσι πήρα κινητό και κάθε εξάμηνο και καλύτερα.
          Καλό είναι να γνωρίζεται ότι πολλά στην ευρωπαική αγορά πχ Αλκατέλ είναι κινέζικα πχ tcl στην περίπτωση αυτή.
          Όλα φοράνε mediatek soc και αυτά φοράνε τα περισσότερα φθηνά στην δυτική αγορά.
          Συνεπώς μας κοροϊδεύουν.

          Προσωπικά αρνούμε να πληρώσω το κόστος μάρκετινγκ για να με πείσουν να αγοράσω το προιόν τους.
          Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

          Comment


          • #6
            Μία καλή λύση είναι και ο κλώνος του i-phone 6

            Comment


            • #7
              Δεν ξέρω το κινητό αλλά γενικά προτείνω μακρυά από τους κλώνους. Παίρνεις κάτι που κάνει αυτό που χρειάζεται!
              Οι κλώνοι προσπαθούν πολύ να μοιάσουν σε αυτό που αντιγράφουν και γενικά χάνουν την ουσία.
              Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

              Comment


              • #8
                Τί γίνεται με αυτό το σάιτ (?) που παραγγέλενεις κατευθείαν από Κίνα??
                Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

                Comment


                • #9
                  Σε 3 site που έκανα παραγγελία για να "βοηθήσω" φίλους , ήρθαν από Κίνα.

                  Comment


                  • #10
                    Με ποιό τρόπο έκανες την πληρωμή Θοδωρή? Πρίν την παραλαβή? Τα κινητά ήταν οκ?
                    Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

                    Comment


                    • #11
                      Με paypal και όλα τα κινητά ήταν μια χαρά

                      Comment


                      • #12
                        paypal ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ. Αν δεν έχει paypal όπως είσαι κλείνεις το site.
                        Λόγω της δυνατότητας dispute που παίρνεις τα λεφτά σου πίσω.

                        Για μένα το μόνο κακό με τα κινεζομάγαζα είναι
                        • ο χρόνος παράδοσης
                        • ο χρόνος που πρέπει να επενδύσεις ψάχνοντας και διαβάζοντας λίγο



                        Προφανώς και τα δύο λύνονται με
                        • καλό προγραμματισμό
                        • εμπειρία
                        Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

                        Comment


                        • #13
                          Επίσης το paypal προσφέρει κάτι σαν πιστοποιήση στο site. Αν υπάρξουν πολλά παράπωνα πάει άκλαφτος ο λογαριασμός του μαγαζιού.
                          Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

                          Comment


                          • #14
                            Πήρα το doogee dg700 .
                            Στα θετικά είναι η 4000mAh μπαταρία του . μία μέρα και δεν έχει ξεφορτίσει ακόμα σε σχέση με ένα sony xperia c1605 που είχα,
                            στα αρνητικά είναι ότι είναι σα τούβλο και πολύ βαρύ.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by thodoris7 View Post
                              Πήρα το doogee dg700 .
                              Στα θετικά είναι η 4000mAh μπαταρία του . μία μέρα και δεν έχει ξεφορτίσει ακόμα σε σχέση με ένα sony xperia c1605 που είχα,
                              στα αρνητικά είναι ότι είναι σα τούβλο και πολύ βαρύ.
                              Εντάξει 4000 είναι αυτά! Για μένα 2000 είναι αρκετά με 10000άρι σε φορητό φορτιστή για τις διακοπές και ταξιδια.
                              Εξαρτάται βέβαια τι κάνεις. Αν ήμουν πχ όλη μέρα στο δρόμο και ήθελα κινητό υπολογιστή να γουστάρω τότε 3000 σιγουράκι!

                              Παραλίγο να ξεχάσω.

                              ΜΕΓΙΑ
                              Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

                              Comment

                              X
                              Working...
                              X
                              ×
                              Welcome to BOOST 95.5