Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καταργείται η αλλαγή ώρας ;;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Καταργείται η αλλαγή ώρας ;;

    Τα κράτη - μέλη θα επιλέγουν ποια ώρα θέλουν να κρατήσουν

    Η τελική απόφαση για την κατάργηση ή μη της χειμερινής ώρας θα ληφθεί από το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο, το οποίο στο παρελθόν έχει ταχθεί υπέρ της διατήρησης μόνιμα της θερινής ώρας, και από τα κράτη μέλη της ΕΕ.

    Η αλλαγή από θερινή σε χειμερινή ώρα, που υιοθετήθηκε αρχικά στην Ευρώπη προκειμένου να εξοικονομείται ενέργεια, έχει προκαλέσει αντιπαράθεση τα τελευταία χρόνια, με τους επικριτές της να επισημαίνουν κυρίως τα ψυχολογικά προβλήματα που προκαλεί.

    Εσείς τι γνώμη έχετε ;

    Εγώ είμαι υπέρ να μείνει η θερινή ώρα !

  • #2
    Και εγω υπερ της κατάργησης είμαι. Νομίζω όσο πιο βόρεια πάς τόσο πιο έντονο είναι το θέμα με το τι ώρα ξημερώνει/νυχτώνει το καλοκαίρι/χειμώνα οπότε εκεί θα επηρεάζονται και περισσότερο. Πάντως χειμώνα βράδυ φεύγω για δουλειά (7 το πρωί) βράδυ φτάνω σπίτι ( 5 το απόγευμα)

    Comment


    • #3
      Εγω εχω να πω οτι ναι μεν καλό ειναι αλλα και εξισου κακο .
      Εαν έχεις μια ωρα , απλά "ρυθμιζεσε" λιγο λιγο κάθε μερα . Δεν σου κάθετε αποτομο οταν αλλάζει η ωρα .
      Γενικός οτι και να κάνουν , θα το συνηθησουμε ...
      Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

      Comment


      • #4
        Ποτε δεν σκεφτηκα οτι ειναι τοσο σοβαρο ζητημα η αλλαγη της ωρας

        Comment


        • #5
          Originally posted by Alexis View Post
          Ποτε δεν σκεφτηκα οτι ειναι τοσο σοβαρο ζητημα η αλλαγη της ωρας
          Αμα στης 8:30 το πρωι ειναι ακόμα νύχτα ... αυτοι που δουλευουν π.χ οικοδομή , χρειαζονται φωτα , γεννητριες κτλ . για να μην αναφερω τον πρωινο παγετο :P
          Ουτε το οτι τα παιδια πανε νυχτα σχολειο ....
          Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

          Comment

          X
          Working...
          X
          ×
          Welcome to BOOST 95.5