Announcement

Collapse
No announcement yet.

#μένουμε σπίτι - # covid19

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    La katastasion apelpistic , από αύριο στις 21.00 στο σπίτι !!! Πόσα κρούσματα καθημερινά είναι στην Ολλανδία;

    Comment


    • #17
      Ειμασταν στα 11000 πριν 1.5 εβδομαδα . Τωρα ειναι περιπου 5000 -5500 την μερα , αλλα αρχισαν να πευτουν οι εισαγωγες στα νοσοκομεια .
      Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

      Comment


      • #18
        Νομίζω είναι καλό σημάδι που έχουν πέσει τα κρούσματα. Εδώ καλά την βγάλαμε την Άνοιξη, τώρα έχουν δυσκολέψει τα πράγματα. Ακούω ειδήσεις και σφίγγετε η καρδιά μου. Θέλω να στολίσω να αλλάξει η διάθεση, και κοιτάω για χριστουγεννιάτικα είδη, γιατί ο φίλος μου μόνο ένα φουσκωτό Αγ. Βασίλη έχει.
        Κάτι ακούγεται για εμβόλιο, προχωράει της Pfizer και κάποιων άλλων εταιριών. Ελπιδοφόρα όλα αυτά, τίποτα δεν είναι σίγουρο όνως ακόμα, πρέπει να προσέχουμε ως τότε.

        Comment


        • #19
          Σε ποια περιοχή μένεις Laerta;
          Εγώ πιστεύω ότι θα συνεχιστεί μέχρι τον Μάη !!!

          Comment


          • #20
            Αθήνα είμαι και αρχίζει και ζορίζει η κατάσταση κι άλλο που μπαίνει ο χειμώνας. Εσύ Paidi Diamanti; Κι εγώ δυστυχώς το βλέπω να τραβάει τόσο η ιστορία..

            Comment


            • #21
              Εμας καταφεραν να ψηφισουν τον νομο απο οσο ξερω . Απο 1 Δεκεμβρη ειναι υποχρεωτικη η μασκα σχεδον παντου .
              Αλλα ετοιμαζονται να ανοιξουν παλι εστιατορια/μπαρ/θεατρα/μουσεια κτλ αφου και καλα θα φορανε μασκες .

              Για να δουμε . Πως θα την βγαλουμε τα Χριστουγεννα φετος .
              Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

              Comment


              • #22
                Originally posted by Laerta View Post
                Αθήνα είμαι και αρχίζει και ζορίζει η κατάσταση κι άλλο που μπαίνει ο χειμώνας. Εσύ Paidi Diamanti; Κι εγώ δυστυχώς το βλέπω να τραβάει τόσο η ιστορία..
                Κι εγώ Αθήνα !!! παρακολουθω το φόρουμ πολύ καιρό , μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον !!!
                Δουλεύεις αυτό το διάστημα;

                Comment


                • #23
                  Δεν εργαζόμουν κάπου σταθερά τον τελευταίο καιρό, οπότε μικρή αποσταθεροποίηση είχα σε αυτό το θέμα.

                  Και δυσκολεύουν τα πράγματα, σιγά σιγά μας τα φέρνουν, αλλά πρέπει να συνηθίσουμε ότι κάπως έτσι θα κυλίσει αυτός ο χειμώνας.

                  Comment


                  • #24
                    Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο , πως περνάει η ώρα σας στο lockdown?

                    Comment


                    • #25
                      Να πω την μαυρη αληθεια , δεν εχω κατσει και πολυ σπιτι μου ειναι η αληθεια , εχω ραντεβου με φυσιοθεραπευτες,ορθοδοντικους κτλ και παω και γραφειο ( προσωπικο ασφαλειας ) .
                      Σπιτακι καλα ειναι . Περαναμε καλα . Εχουμε τον σκυλακο μας - οποτε βγαινεις και την βολτα σου στο παρκο θες δεν θες , εχουμε βαλει τα ποδηλατα σε trainer ( οχι οτι κανουμε και καμια βαρια χρηση :P )
                      Εχω βάλει μπροστα καμποσες αλλαγες σπιτι - DIY - και ευτυχώς ειχα ψωνισει μπογιες , κατι ξυλα κτλ , γιατι τωρα μας εκλεισαν και τα κατασκευαστικα ( bouwmarkt - τυπου parktiker ) απο προχθες .
                      Κανω 2 διαφορετικα μαθηματα Ολλανδικων , online πλεον , και γενικά ειναι καλα . Με ενα supermarket για τις πρασιναδες μας την εβδοαμαδα , δεν εχουμε αναγκη τοιποτα .
                      Το μονο που μας λειπει ειναι να δουμε κανενα ανθρωπο , αλλα με το +2 ατομα να επιτρεπονται σπιτι , κατι κουτσοκανουμε ποτε ποτε . Κατα τα αλλα βιβλια , video games , board games , μαγειρεμα και παιχνιδια με τον σκυλο .
                      Εσυ paidi diamanti τι σκαρωνεις εντος σπιτιου?
                      Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

                      Comment


                      • #26
                        Χρόνια Πολλά σε όλους!!
                        Είμαι κι εγώ από αυτούς που δουλεύουν κανονικά, οπότε το σπίτι μάλλον μου λείπει.
                        Όταν είμαι σπίτι βλέπω ταινίες, ακούω μουσική και μαγειρεύω πολύ.
                        Πάντως πια έχει αρκετό κόσμο έξω που δεν τηρεί και φουλ τα μέτρα (βλ. μάσκα)
                        sigpic
                        http://www.mygreekchef.com

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by banana View Post
                          Χρόνια Πολλά σε όλους!!
                          Είμαι κι εγώ από αυτούς που δουλεύουν κανονικά, οπότε το σπίτι μάλλον μου λείπει.
                          Όταν είμαι σπίτι βλέπω ταινίες, ακούω μουσική και μαγειρεύω πολύ.
                          Πάντως πια έχει αρκετό κόσμο έξω που δεν τηρεί και φουλ τα μέτρα (βλ. μάσκα)
                          Εγώ δηλώνω λάτρης του φαγητού !!! Ποιο φαγητό είναι η σπεσιαλιτέ σου ;

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by thodoris7 View Post
                            Εγώ δηλώνω λάτρης του φαγητού !!! Ποιο φαγητό είναι η σπεσιαλιτέ σου ;
                            Θοδωρη , για αποψε το βραδι εχω βαλει κοτσια να μαριναρoνται με μπυρα + μουσταρδα + Jack Daniels Honey Barbecue sauce .
                            Θα μπουνε στην γαστρα με πατατουλες ντοπιες μικρες ( εχουν φανταστικες πατατουλες οι Ολλανδοι :P)
                            Για λατρεις και οχι μονο :P
                            Αντε καλα να περασουμε ολοι σημερα - οπου και να ειμαστε !
                            Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Nantuko View Post
                              Θοδωρη , για αποψε το βραδι εχω βαλει κοτσια να μαριναρoνται με μπυρα + μουσταρδα + Jack Daniels Honey Barbecue sauce .
                              Θα μπουνε στην γαστρα με πατατουλες ντοπιες μικρες ( εχουν φανταστικες πατατουλες οι Ολλανδοι :P)
                              Για λατρεις και οχι μονο :P
                              Αντε καλα να περασουμε ολοι σημερα - οπου και να ειμαστε !

                              Ευχαριστώ Nantuko ,
                              εμείς θα ετοιμάσουμε γουρουνοπούλα (κομμάτι) μαριναρισμένη με μουστάρδα και πατάτες επίσης στο φούρνο !!!

                              Eet smakelijk !

                              Comment


                              • #30
                                Εγώ πάντως δεν πολύ τρώω ...

                                Comment

                                X
                                Working...
                                X
                                ×
                                Welcome to BOOST 95.5