Announcement

Collapse
No announcement yet.

#μένουμε σπίτι - # covid19

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #μένουμε σπίτι - # covid19

    Ρε παίδες πως περνάτε την ώρα σας ;
    Similar Threads

  • #2
    Εγώ έχω να δουλέψω από 17.03 !!!

    Comment


    • #3
      Χάζευουμε στο ιντερνετ,αν τύχει δουλειά πάμε και την κάνουμε(μιλάω για μένα επειδή χρειάζεται να κάνω εξωτερικές δουλειές), μαγειρεύουμε, καθαρίζουμε το σπίτι και κοιμόμαστε...

      Comment


      • #4
        Εγω στας εξωτικας Ολλανδιας , παω στο γραφειο , καθως ειμαι key personnel ακα ΙΤ .
        Το γραφειο ειναι αδειο , μονο 15-20 ατομα περνανε καθε μερα , απο τα περιπου 110 που ειμαστε .
        Εχουμε 3 οροφους και εχουμε απλωσει για να εχουμε αποστασεις . Ακομα και στο εστιατοριο , αποστασεις και ενας ανα τραπεζι .
        Οι δρομοι ειναι ποιο ομορφοι απο ποτε , κινηση οχι απλα 0 , αλλα νιωθεις σαν παρανομος που κυκλοφορεις .

        Εκτος απο καποια ραντεβου ιατρικου περιεχομενου , η μονη μου επαφη με ξενους ειναι το σπουπερ μαρκετ - που το εχω οργανωσει και παμε καθε 10 μερες το πολυ .
        Καθως εχω ενα κουταβι , παμε καθημερινα περιπατους στο κοντινο παρκό ή λιγο ποιο μακρια με το αυτοκινητο .
        Κατα τα αλλα , μονο τους γειτονες βλεπω και μιλαω καθημερινα , και 3 οικογενειες φιλων που μενουν εδω κοντα .
        Με τους φιλους απο το γραφειο , που πλεον ολοι δουλευουν απο το σπιτι , μιλαμε με chat η videoconferance .
        Το μονο καλο ειναι οτι μαγειρευουμε πλεον και τρωμε σχεδον αποκλειστικα σπιτι , οποτε κατι ειναι και αυτο .

        Γενικά δεν μου εχει κάνει τρελη διαφορα στην ρουτινα μου της εβδομαδας .
        Φυσικα μου λειπουν τα ΣΚ βγαιναμε με φιλους για φαγητο , η κανενα σινεμα κτλ
        Επισεις μαζευομασταν με τα παιδια απο την δουλεια στο γραφειο για beers και επιτραπεζια .
        Ολα αυτα ειναι αρκετα καταθληπτικα . Αλλα τι να κανουμε . Υπομονη .
        Ξερω οτι ειμαστε πολυ ποιο χαλαρα απο αλλες χωρες στην Ολλανδια , οποτε το σεβομαι .
        Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

        Comment


        • #5
          δουλεύω όταν χρειάζεται ... μετά σπίτι , κανένα super market , μαγείρεμα και μετά χαλάρωση με καμία μπιρίτσα !

          Comment


          • #6
            ιντερνετ σειρες φουμπου τσατ
            ποιο βαρετα πεθαινεις

            Comment


            • #7
              Άρχισα πάρα πολύ το περπάτημα και είδα ότι η αντοχή μου αυξήθηκε.

              Comment


              • #8
                Οσο περνανε οι μερες και δεν εχουμε κοινωνικες επαφες ...
                Βρηκαμε επιτελους χρονο για hard core καθαρισμα την αυλη και την αποθηκη .
                Και εγω βρηκα χρονο να αρχειοθετησω μια συλλογη απο καρτες που εχω για ενα παιχνίδια με συλλεκτικές κάρτες .

                Παντως εδω σιγα σιγα ανοιγουν παλι . Ανοιξαν σημερα οδοντιατροι , κομμωτηρια και καποιες ακομα "close contact" επιχειρισεις .
                Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

                Comment


                • #9
                  το μένουμε σπίτι έγινε μένουμε ασφαλεις !!!

                  Comment


                  • #10
                    Ξαναμένουμε σπίτι από σήμερα (εμείς που μένουμε Ελλάδα) μέχρι 30.11.2020 που πιστεύω ότι θα πάει ως 15.12.2020 .
                    Γενικά πάνε οι έξοδοι και η μπύρα
                    Με τι θα (ξανα)ασχοληθείτε;

                    Comment


                    • #11
                      Εγώ αυτή την στιγμή βλέπω Παναθηναικός - Ατρόμητος και το ημίχρονο είναι 0-0 ... ο αγώνας με κάνει και βλέπω την θετική πλευρά της ζωής καθώς είναι πιο βαρετός και από εμένα !!!!

                      Comment


                      • #12
                        εγώ δεν βλέπω μπάλα !!! Λες να αρχίσω να βλέπω να νιώθω καλύτερα ;

                        Comment


                        • #13
                          Εγώ θα οδηγήσω μετά στο Άμστερνταμ
                          https://driveandlisten.herokuapp.com/

                          Comment


                          • #14
                            Ανυπόφορη αυτή η κατάσταση με το ολικό lockdown , με 2500 κρούσματα ,δηλαδή η υπόλοιπη Ευρώπη τι πρέπει να κάνει;

                            Comment


                            • #15
                              Εγω αυτο το ΣΚ εβγαλα βολτουλα τον σκυλο μου , τον πηγαμε και σε ενα μεγαλο παρκο .
                              Και την Κυριακη πηγα Αμστερνταμ στο νησι και περπατισαμε με εναν φιλο .
                              Επισεις τσακισα μια πολυ ωραια σειρα στο Netflix --> The Queen's Gambit
                              Κατα τα αλλα supermarket και μαγειρεμα για την εβδομαδα , γιατι Τριτη και Τεταρτη εχω μαθημα το απογευμα , και εγω παω γραφειο οποτε νιωθω απλα ποιο χαλαρα .
                              Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

                              Comment

                              X
                              Working...
                              X
                              ×
                              Welcome to BOOST 95.5