Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τα ρεμίξ έγιναν μανία... επιτυχίας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τα ρεμίξ έγιναν μανία... επιτυχίας

    ΟΙ ΔΙΑΣΚΕΥΕΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ ΤΟΥ ΄60 ΚΑΙ ΤΟΥ ΄70 ΚΥΡΙΑΡΧΟΥΝ ΣΤΑ ΤΟΠ 10 Δεν είναι λίγοι εκείνοι που είναι αντίθετοι με τη μόδα των ρεμίξ και των διασκευών... Ακούγονται Ρεμίξ και διασκευές

    Ρεμίξ: χρησιμοποιούνται κομμάτια της αυθεντικής εκτέλεσης και απαιτείται άδεια του δημιουργού.

    Διασκευές: διατηρείται ο στίχος, ακόμη και αν αλλάξει η μελωδία, και συνηθίζεται να γίνονται δίχως άδεια
    Ζήτηση και από λαϊκούς τραγουδιστές Πηγή : ΤΑ ΝΕΑ

  • #2
    Προτιμούν το έτοιμο και το ξαναζεσταμένο! Έχω βαρεθεί τόσο, από δημιουργία 0 στην ελληνική μουσική σκηνή!

    Comment


    • #3
      Originally posted by lucinta View Post
      Προτιμούν το έτοιμο και το ξαναζεσταμένο! Έχω βαρεθεί τόσο, από δημιουργία 0 στην ελληνική μουσική σκηνή!
      δίκιο έχεις, αυτό που μου σπάει πάρα πολύ τα νεύρα είναι να παίρνουν οι δικοί μας εξυπνάκηδες μια πιασάρικη μελωδία από κάποιο ξένο τραγούδι και να του κολλούν ελληνικούς στίχους.

      Comment


      • #4
        Originally posted by Ίριδα View Post
        δίκιο έχεις, αυτό που μου σπάει πάρα πολύ τα νεύρα είναι να παίρνουν οι δικοί μας εξυπνάκηδες μια πιασάρικη μελωδία από κάποιο ξένο τραγούδι και να του κολλούν ελληνικούς στίχους.
        Χμμμ, Φοίβος μου μυρίζει.....

        Πάντως είναι όντως ελάχιστα τα πετυχημένα remix που έχουν αναδείξει κάποια τραγούδια περισσότερο απ`ό,τι στην original μορφή τους...
        Κάποια άλλα είναι απλά ευχάριστα και άλλα καταλήγουν ακουστικά ενοχλητικά..!!

        Η περίπτωση των Onirama ήταν αρκετά επιτυχής από τα πιο πρόσφατα remix που θυμάμαι.. Όπως και το "Beggin`" - θεϊκό εννοείται..


        Άλλο ένα πετυχημένο remix για μένα είναι το παρακάτω... :


        Comment


        • #5
          Εμενα τα ρεμιξ δεν μου αρέσουν.
          sigpic

          Comment


          • #6
            έλλειψη πρωτοτυπίας..........ας απολαύσουμε ένα remix!

            Comment

            X
            Working...
            X
            ×
            Welcome to BOOST 95.5