Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mofeu new operations

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by OriAn... View Post
    moderator

    Εγώ πάντως κατάλαβα μία λέξη

    Comment


    • #92
      Το έκανε και άλλη φορά προ μηνώς! Βαριέμαι να το ψάξω ;)



      okay... it is asking me to speak greeklish!!!

      Comment


      • #93
        Originally posted by OriAn... View Post
        Το έκανε και άλλη φορά προ μηνώς! Βαριέμαι να το ψάξω ;)



        okay... it is asking me to speak greeklish!!!
        Κωδικοποίησα το τι ήθελες να γράψεις και στο άλλαξα !!!!

        Comment


        • #94
          Originally posted by Nantuko View Post
          Θεωρω οτι είμαι απο τα λίγα άτομα που γράφω συχνά και ασχολούμαι ακομα και να βρώ υλικό ,
          Self-conscious spammer alert! :)
          Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

          Comment


          • #95
            Originally posted by lakonas View Post



            Διαφωνώ γιατί θα μπορούσαν να αναπτύξουν κάποια θεματολογία!
            Γενικά επίσης δεν ξέρω άμα θέλουν και να συνεχιστεί το φόρουμ , δεν βλέπω να γίνεται και προσπάθεια εκτός από μερικά άτομα.

            Comment


            • #96
              Θα την πω την κακία μου τώρα .
              Το φόρουμ ειναι γεμάτο απο χρήστες που απλά διαβάζουν και γραφονται οταν εχουν απορία που δεν μπορούν να βρουν την απάντηση .
              Και μετα εξαφανίζονται . Και δεν μιλαώ για αυτούς που δεν τους έκατσε και ειναι ακόμα Ελλάδα .
              Μιλάω για άτομα που είναι σε άλλες χώρες . Και θα μπορούσαν να μπούν εστω μια φορά το μήνα και να απαντήσουν 1-2 ερωτησεις .

              Αλλά , οχι . Κανουν την δουλεία τους και εξαφανίζονται . Δεν μιλάω για αυτούς που έχουν προσφέρει στο φόρουμ και κάποια στιγμη κουράστηκαν , βαρέθηκαν κτλ .
              Μιλάω για αυτούς που για 1-2 μήνες ειναι ενεργοι , ρωτάνε κτλ και μετα πουφ! δεν ξαναπατάνε .

              Αλλά και το φόρουμ ειναι μια μικρογραφία της κοινωνίας . Ο καθένας προσφέρει οσο μπορει και οσο θέλει .
              Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

              Comment


              • #97
                Δεν είναι κακία , είναι αλήθεια , άλλωστε τον επόμενο μήνα Απρίλιο θα πρέπει να ανανεωθεί και το hosting για ένα χρόνο μου έδωσαν προσφορά αλλά θα πρέπει να υπάρχει θέληση .

                Comment


                • #98
                  Originally posted by Nantuko View Post
                  Θα την πω την κακία μου τώρα .
                  Το φόρουμ ειναι γεμάτο απο χρήστες που απλά διαβάζουν και γραφονται οταν εχουν απορία που δεν μπορούν να βρουν την απάντηση .
                  Και μετα εξαφανίζονται . Και δεν μιλαώ για αυτούς που δεν τους έκατσε και ειναι ακόμα Ελλάδα .
                  Μιλάω για άτομα που είναι σε άλλες χώρες . Και θα μπορούσαν να μπούν εστω μια φορά το μήνα και να απαντήσουν 1-2 ερωτησεις .

                  Αλλά , οχι . Κανουν την δουλεία τους και εξαφανίζονται . Δεν μιλάω για αυτούς που έχουν προσφέρει στο φόρουμ και κάποια στιγμη κουράστηκαν , βαρέθηκαν κτλ .
                  Μιλάω για αυτούς που για 1-2 μήνες ειναι ενεργοι , ρωτάνε κτλ και μετα πουφ! δεν ξαναπατάνε .

                  Αλλά και το φόρουμ ειναι μια μικρογραφία της κοινωνίας . Ο καθένας προσφέρει οσο μπορει και οσο θέλει .
                  Σε όλα τα φόρουμ έτσι είναι!
                  Εξαρτάται από το αντικείμενο πιστεύω και γιατί κάποιος αποφασίσει να μοιραστεί την γνώση/εμπειρία/ικανότητα του.

                  Στην δουλειά μου, μηχανικοί λογισμικού, είναι απίστευτα δύσκολο να τους εξηγήσω την λογική του contribution. Ωραία τα τσάμπα που λαμβάνεις......
                  Νομίζω οι μηχανικοί λογισμικού καταλαβαίνουν.
                  Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

                  Comment


                  • #99
                    Στην δουλειά μου, μηχανικοί λογισμικού, είναι απίστευτα δύσκολο να τους εξηγήσω την λογική του contribution. Ωραία τα τσάμπα που λαμβάνεις......
                    Νομίζω οι μηχανικοί λογισμικού καταλαβαίνουν.
                    Τι είναι αυτό ;

                    Comment


                    • Denmelene, εχω ενα πιο στοχευμενο παραδειγμα.
                      Torrents. Ολοι κατεβάζουν, αλλα μολις κατεβάσουν το αρχείο που θέλουνε κόβουνε την σύνδεση, οπότε και δεν συνεισφέρουν στον ταχύτερο διαμοιρασμό του αρχέιου, λέγοντας αφού δεν είμαι υποχρεωμένος να το κάνω, γιατι να το κάνω. Βέβαια αν θέλουν να κατεβάσουν κάτι και δεν υπάρχει κάποιος να το πρόσφέρει ή αν αυτοί που το προσφέρουν είναι λίγοι με αποτέλεσμα να κατεβαίνει αργά, τότε γκρινιάζουν.

                      Τα λέω καλα;;;;


                      Μην με βλέπετε έτσι, είμαι καλός κατα βάθος. (Στο πολύ βαθος ομως)

                      Comment


                      • Originally posted by glazar View Post
                        Denmelene, εχω ενα πιο στοχευμενο παραδειγμα.
                        Torrents. Ολοι κατεβάζουν, αλλα μολις κατεβάσουν το αρχείο που θέλουνε κόβουνε την σύνδεση, οπότε και δεν συνεισφέρουν στον ταχύτερο διαμοιρασμό του αρχέιου, λέγοντας αφού δεν είμαι υποχρεωμένος να το κάνω, γιατι να το κάνω. Βέβαια αν θέλουν να κατεβάσουν κάτι και δεν υπάρχει κάποιος να το πρόσφέρει ή αν αυτοί που το προσφέρουν είναι λίγοι με αποτέλεσμα να κατεβαίνει αργά, τότε γκρινιάζουν.

                        Τα λέω καλα;;;;


                        Στο Βέλγιο απογορεύεται το upload. Θα έλεγε ότι το παράδειγμα αν και σχετικό είναι λάθος γιατί εμπεριέχει την έννοια της λαμογιάς/παρανόμου και αυτό εισάγει άλλες παραμέτρους
                        Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

                        Comment


                        • Originally posted by lakonas View Post
                          Τι είναι αυτό ;
                          Επεξήγηση στα αγγλικά https://www.google.be/search?q=contr...sm=93&ie=UTF-8 αλλά σε περίπτωση που δεν βοηθά η μετάφραση είναι η λέξη "συνεισφορά"
                          Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

                          Comment


                          • Originally posted by Demelene View Post
                            Στο Βέλγιο απογορεύεται το upload. Θα έλεγε ότι το παράδειγμα αν και σχετικό είναι λάθος γιατί εμπεριέχει την έννοια της λαμογιάς/παρανόμου και αυτό εισάγει άλλες παραμέτρους
                            Καλά, δεν στα εξηγώ ωραία τότε....
                            Μην με βλέπετε έτσι, είμαι καλός κατα βάθος. (Στο πολύ βαθος ομως)

                            Comment


                            • Originally posted by glazar View Post
                              Καλά, δεν στα εξηγώ ωραία τότε....
                              Καταλαβαίνω τι θες να πεις απλά θεωρώ το παράδειγμα και την αναλογία που κάνεις άστοχη!
                              Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

                              Comment


                              • Διορθώθηκε ένα παλιό πρόβλημα με την βάση δεδομένων που ήταν σε utf1 σε utf8 οπότε οι Ελληνικοί χαρακτήρες θα είναι πιο εύκολα προσβασιμοι στις μηχανές αναζήτησης

                                Comment

                                X
                                Working...
                                X
                                ×
                                Welcome to BOOST 95.5