Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλημέρα σε όλους!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Καλημέρα σε όλους!

    Καλημέρα παιδιά και καλώς σας βρήκαμε :)

    Είμαστε οι Orion_Maniacs, κάτοικοι Αθήνας και ετοιμαζόμαστε να κάνουμε το μεγάλο βήμα.

    Μόλις χθες βρήκαμε το forum από το blog του Σωκράτη. Σωκράτη είχαμε επικοινωνήσει παλιότερα όταν ακόμα ήσουν Γερμανία και ετοιμαζόσουν να πας Ολλανδία. Θα θυμηθείς σίγουρα το blog pchands. Το έχεις στα αγαπημένα σου χοχο :)

    Λοιπόν. Εμείς κοντεύουμε να ετοιμάσουμε τα χαρτιά που χρειάζονται (Παναγία μου τι γραφειοκρατία είναι αυτή) , έχω ήδη κλείσει ξενοδοχείο στο Rotterdam και 2 Μαΐου πετάω για Ολλανδία. Για αρχή θα πάω μόνο εγώ , ενώ η σύζυγός μου και ο μπέμπης θα μείνουν πίσω για τα σχετικά με το σπίτι, το ενοικιαστήριο κτλ.


    Με το που θα φτάσω θα αρχίσω την αναζήτηση εργασίας και από εκεί, και βέβαια την αναζήτηση για σπίτι. Εχθές έριξα μια ματιά στα γρήγορα και έπεσα επάνω σε 1-2 ιστορίες που με άγχωσαν λίγο όσον αφορά το σπίτι. Ρώτησα κάποια μεσιτικά γραφεία τι γίνεται στην περίπτωση που δεν έχω βρει δουλειά αλλά μπορώ να αποδείξω ότι έχω τα χρήματα για να μείνω τουλάχιστον 6 μήνες και μου είπαν ότι εξαρτάται από τον ιδιοκτήτη. Ελπίζω να μη συναντήσω κάποιο πρόβλημα.

    Όσον αφορά τη δουλειά, λίγο πολύ τα ξέρετε όλοι. Ψάχνω για κάτι σχετικό με αυτό που ασχολούμαι τώρα, δηλαδή στον χώρο της πληροφορικής, αλλά αν δω ότι δεν γίνεται κάτι, εννοείται ότι θα ψάξω για οποιαδήποτε δουλειά.

    Αυτά τα λίγα για αρχή. Και πάλι καλημέρα!

  • #2
    Orion γεια σας από την OriAn...
    Καλώς ήρθατε στην παρέα μας και Καλή επιτυχία στα σχέδιά σας!

    (υπάρχουν οι δύσκολες περιπτώσεις αλλά και πιο εύκολες, ο παράγοντας τύχη δεν ξέρεις τι θα φέρει στο δρόμο σου... γνωρίσω κόσμο που βρήκε εύκολα δουλειά...)

    Ααααα..... Όποιος μιλάει Ιταλικά ή Γαλλικά και γνωρίζει λογιστικά !... ας σφυρίξει... υπάρχει κάτι σε μεγάλη (αμερικάνικη) εταιρία που ασχολείται με λογιστικά (αναλαμβάνει εταιρίες). Περιοχή κοντά στο Amesfort για όσους γνωρίζουν (ευρύτερη Ουτρέχτη)

    Comment


    • #3
      Καλη επιτυχια φιλε μου στην ολλανδια,και εγω εφυγα για κατι καλυτερο στο eindhoven λογω οτι μενει και ο αδερφος μου εδω και με φιλοξενει μεχρι στιγμης,τωρα ψαχνω για δουλεια αλλα το βλεπω πολυ δυσκολο λογω της γλωσσας...ειδωμεν!

      Comment


      • #4
        Orion_Maniacs καλώς ήρθατε !

        steliosvol μπορείς να μάθεις Ολλανδικά . Κοίτα στο http://www.sayitindutch.com/
        Η Yorian μιλάει καλά Ελληνικά και μπορεί να σε κατευθύνει !

        Comment


        • #5
          Kαλώς ήρθατε παιδιά και ελπίζουμε να πετυχετε τον σκοπό σας και να μας μεταφέρεται πράγματα από την ζωή στην Ολλανδία !
          τι με λες τωρα ρε φιλαρακι?

          Comment

          X
          Working...
          X
          ×
          Welcome to BOOST 95.5