Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλώς σας βρήκα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Καλώς σας βρήκα

    Γεια σε όλους.

    Το όνομα μου είναι Παντελής και είμαι από Θεσσαλονίκη.
    Φυσικά είμαι ΠΑΟΚ αλλά παράλληλα είμαι και μεγάλος θαυμαστής του Νίκου Γκάλη .
    Είμαι 26 χρονών και είμαι ΑΜΕΑ άτομο.
    Θα ήθελα μερικές πληροφορίες (για το μέλλον) για τα άτομα με ειδικές ανάγκες στο εξωτερικό.
    Τις συνθήκες ζωής τους και τα κέντρα αποκατάστασης.

    Σας εύχομαι χρόνια πολλά και ευτυχισμένο και δημιουργικό το 2011 !

  • #2
    welcome παντελης

    Comment


    • #3
      Kalwsorises Pantelh, makari na mporousa na se voh8hsw alla kai gw eimai kainourgia kai akoma psaxnomai.Kalh tyxh kai tha se exw sta upopsh mou !!!!

      Comment


      • #4
        Καλώς ήρθες και από εμένα Παντελή.
        Όσο δυναμώνει αυτή η κοινότητα,τόσο περισσότερες πληροφορίες θα δίνουνε όλα τα μέλη.

        Ευχαριστούμε πολύ !
        Siren συ λεν μη λεν!

        Comment


        • #5
          Καλή Χρονιά Παντελή και καλώς μας ήρθες!
          Refugees welcome!
          Nazis fuck off

          Comment


          • #6
            Ευχαριστώ πολύ και θα περιμένω νέα σας για το θέμα ΑΜΕΑ τις συνθήκες ζωής τους και τα κέντρα αποκατάστασης.

            Comment


            • #7
              Καλώς ήλθες και από εμένα Παντελή και Καλή Χρονιά .
              Βέβαια το θέμα που ψάχνεις είναι αρκετά ειδικό .
              Δε ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει στο εξωτερικό, αλλά εδώ, επειδή κι εγώ είμαι της ίδιας κατηγορίας άτομο , εκείνο που με λύπη θα πω είναι πως, δυστυχώς έχουμε τα χάλια μας.
              και γι'αυτό όλοι φταίνε .

              Παντελή καλή δύναμη και κουράγιο και καλώς μας ήρθες!

              Θα τα πούμε ξανά .
              :flower:hug

              Comment


              • #8
                Originally posted by pantelis1984 View Post
                Ευχαριστώ πολύ και θα περιμένω νέα σας για το θέμα ΑΜΕΑ τις συνθήκες ζωής τους και τα κέντρα αποκατάστασης.
                Τι εννοείς όταν γράφεις για το θέμα ΑΜΕΑ ?
                μήπως μπορείς να γίνεις κάπως πιο σαφής ? όπως θα έχεις βέβαια υπόψη σου, η κατηγρία των Α.με.Α., περιλαμβάνει μια μεγάλη κλίμακα αναπηριών, που η κάθε μία έχει ΄διαφορετικές ανάγκες και απαιτήσεις.
                πια είναι η πάθηση που σ' ενδιαφέρει ?
                :flower:hug

                Comment


                • #9
                  Εγώ έχω καταλάβει ότι στις μεγάλες πόλεις έχουμε ελάχιστη υποδομή και στα περιχωρα που μπορούμε να κινηθούμε άνετα δεν υπάρχει καθόλου υποδομή και γι'αυτό όλοι φταίνε όπως είπες φίλτατε giorgos .
                  Εγώ θα χαρώ με πληροφορίες που θα μας δώσουν συνθήκες ζωής του και τα κέντρα αποκατάστασης.
                  Αυτό που αναρωτιέμαι είναι αν υπάρχουν προγράμματα erasmus για άτομα σαν και εμάς και δεν εννοώ όσο αφορά τις σπουδές αλλά την ανταλλαγή πληροφοριών.

                  Comment


                  • #10
                    Υδροκεφαλία και δεξιά ημιπληγία,εγκεφαλικό !

                    Comment


                    • #11
                      Καλως ηρθες!και καλη διαμονη!
                      Μια γενικη εικονα που εχω στην Ολλανδια ειναι οτι θα δειτε πολλους ανθρωπους να ειναι σε καροτσακια απο ασθενειες που μακροχρονια προκαλει η υγρασια,αυτοι οι ανθρωποι μπορουν να περπατησουν για μικρες αποστασεις!
                      Η χωρα ειναι ετσι διαμορφωμενη που ενα ατομο σε καροτσακι μπορει να μετακινηθει ΜΟΝΟ του και ΑΝΕΤΑ,υπαρχουν προδιαγραφες σε ολα τα καταστηματα για να μπορει να μπει και το σπιτι του διαμορφωνετε καταληλα ωστε να μπορει για παραδειγμα να ανεβαινει μια σκαλα η να εχει προσβαση στο μπανιο!
                      Στα συν ειναι οτι οι ανθρωποι δεν ειναι ρατσιστες και ΣΕΒΟΝΤΑΙ χωρις να αντιμετωπιζουν αυτα τα ατομα σαν αδυναμα!εχουν ισα δικαιωματα(και μερικες ευκολιες ακομα)
                      καποια εργοστασια εχουν τμηματα για ανθρωπους οχι μονο ΑΜΕΑ αλλα και για ανθρωπους με ψυχολογικα-αλκοολικους-ναρκωμανεις-κινητικα προβληματα που εργαζονται κανονικα χωρις να περιθωριοποιουνται(ειχε δουλεψει σε παρομοιο τμημα ο πατερας μου οταν εκανε μια εγχειρηση στο ποδι)
                      τα παιδια εκει τα παραλαμβανε ταξι της εταιριας και τα επεστρεφε σπιτι τους-μπορουσαν να κανουν διαλειμμα οταν κουραζοντουσαν-καπνιζαν ελευθερα και γενικως ηταν πιο ''ανετα''
                      (ακουσα οτι οι επιχειρησεις επιδοτουνται απο το κρατος για να απασχολουν προσωπικο και υπαρχουν επιδοματα και φοροαπαλαγες αλλα δεν ξερω τι ακριβως γινετε οπως δεν ξερω και τι γινετε με τα κεντρα αποκαταστασης)

                      Comment


                      • #12
                        Θέλω χωρίς να το πολυσκεφτώ και χωρίς επιφυλάξεις να υποστηρίξω αυτά που λέει ο thodoris, τα βλέπω γύρω μου... και η διαφορά δεν είναι μόνο το κράτος (και οι υποδομές) και το γεγονός οτι η ολλανδία σαν επίπεδη χώρα έχει βρεί λύσεις που στην ελλάδα ποτέ εκ των πραγμάτων δεν θα συμβούν (μια χώρα γεμάτη βουνά!) αλλά και η παιδεία του κόσμου! ΔΕΝ ΔΙΑΝΟΕΊΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΕΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΜΕ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΝΔΕΙΞΗ ΓΙΑ ΑμεΑ... ΔΕΝ ΔΙΑΝΟΕΙΤΑΙ!!!

                        Καλώς ήρθες pantelis!
                        OriAn...
                        Super Multicultural Moderator
                        Last edited by OriAn...; 11/01/11, 02:39.

                        Comment


                        • #13
                          Παντελή καλώς ήρθες και ελπίζω να βρεις απαντήσεις στα ερωτήματα σου , σύντομα στο φόρουμ μας !

                          Comment


                          • #14
                            Ετεροχρονισμένα και οπως παντα καθυστερημένα εκ μέρους του sadi που τα καταλαβαίνει όλα...τελευταίος, καλώς ήρθες Παντελή!
                            Amat Victoria Curam

                            Comment


                            • #15
                              http://hollandsouth.angloinfo.com/in...4/disabled.asp
                              Refugees welcome!
                              Nazis fuck off

                              Comment

                              X
                              Working...
                              X
                              ×
                              Welcome to BOOST 95.5