Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kalispera k apo mena..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kalispera k apo mena..

    Καλησπέρα Παίδες...!!

    Δημήτρης από Αθήνα (προς το παρόν τουλάχιστον), εδώ και λίγο καιρό άνεργος, τεχνικός Η/Υ και δικτύων και φοιτητής στο ανοιχτό πανεπιστήμιο...!! ;)
    Last edited by Jim; 08/03/12, 01:58.

  • #2
    Καλώς ήρθες !:)
    CARPE DIEM

    Comment


    • #3
      Καλώς ήρθες αλλά έχω περισσότερη περιέργεια...

      Comment


      • #4
        Καλησπέρα σας..

        Περιέργια? Σχετικά με τι?...!! :P

        Comment


        • #5
          Καλώς ήρθες Δημήτρη!Η όριαν προφανώς έχει περιέργεια να μας πεις που θες να μεταναστεύσεις,αν θες,ποιές γλώσσες μιλάς,αν μιλάς και αλλά στοιχεία που μπορεί να είναι χρήσιμα...

          Comment


          • #6
            Λοιπόν, Αγγλικά (πέρα από τα Ελληνικά, προφανώς) από ξένες γλώσσες, από πτυχία έχω το δίπλωμα από το Ι.Ε.Κ. σαν τεχνικός ηλεκτρονικός και πτυχία από σεμινάρια υπολογιστών. Συνεχίζω να ψάχνω δουλειά εδώ Ελλάδα, αλλά τα βλέπω δύσκολα εδώ.. Έξω κοιτάω κυρίως χώρες που μιλάν ή που δέχονται τουλάχιστον τα Αγγλικά σαν γλώσσα, όπως Αγγλία, Ολλανδία, Ελβετία(όχι τόσο πολύ εκεί βέβαια..), αλλά αυτό που βλέπω είναι πως χώρες, όπως η Γερμανία και οι Σκανδιναβικές χώρες, που αυτοί που έχουν ακόμα λίγο "ανοιχτή" την αγορά εργασίας τους, αλλά θέλουν κυρίως να μιλάς τη γλώσσα τους.. Έχετε εσείς κάτι παραπάνω υπόψιν?

            Comment


            • #7
              Καλωσήρθες Δημήτρη και καλή δύναμη.
              Έχεις επισκευτεί κάποια χώρα στο παρελθόν; Έχεις φίλους/γνωστούς στο εξωτερικό που θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν στην αρχή;

              Comment


              • #8
                Γεια σου Jim και καλώς ήρθες!
                Δεν είπες στα κορίτσια την ηλικία σου και τι ομάδα είσαι;

                Comment


                • #9
                  Ηλικία:31, Ομάδα Αίματος? :P

                  Όσο για την ερώτηση του φίλου bettle, στο εξωτερικό έχω πάει Αγγλία, Ισπανία, αλλά μόνο για τουρισμό, όχι για εργασία ή σπουδές.. Όσο για συγγενείς στο εξωτερικό έχω αρκετούς, αλλά όχι σε θέσεις που μπορούν να βοηθήσουν, εννοώντας επαγγελματικά, όχι να με φιλοξενίσουν για μερικές μέρες.. ;)

                  Comment


                  • #10
                    Αγαπητέ jim,
                    Το Ανοιχτό Πανεπιστήμιο σε βοηθάει καθόλου;Πότε παίρνεις πτυχίο;
                    Αν αποφασίσεις για μετανάστευση ποια χώρα θα έχει τον πρώτο λόγο;
                    Οικογένεια και παιδιά έχεις;

                    Comment


                    • #11
                      Εγώ έχω εργαστεί στις ΗΠΑ και τώρα ψάχνω να εργαστώ σε χώρα της Ε.Ε όπως Γερμανία,Ολλανδία,Βέλγιο σαν ηλεκτροσυγκολητής!
                      Διακοπές στην Κρήτη!http://www.diakopes.gr/html/ent/020/ent.38020.1.asp
                      Online Shop by Amazon http://astore.amazon.co.uk/smartclothes-21

                      Comment


                      • #12
                        Καλώς ήρθες!
                        τι με λες τωρα ρε φιλαρακι?

                        Comment


                        • #13
                          Σαν επιλογή λόγω γλώσσας, θα ήταν η Αγγλία, αλλά και εκεί έχει αρχίσει να υπάρχει μεγάλο πρόβλημα ανεργείας.. Προσωπικά έχω πολλά ξαδέρφια στο εξωτερικό, αλλά είναι κυρίως φοιτητές ή εργαζόμενοι σε προγράμματα, οπότε δύσκολα μπορούν να βρουν κάτι για μένα..

                          Comment


                          • #14
                            Για Αγγλία έχουμε ανοίξει συζήτηση εδώ
                            τι με λες τωρα ρε φιλαρακι?

                            Comment


                            • #15
                              Kαλησπέρα Δημήτρη και καλωσήρθες!
                              Όπως κατάλαβες τη ανάκριση δεν την γλυτώνεις... :)
                              Πάντως αφού έχεις ξαδέρφια στο εξωτερικό θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν τουλάχιστον παρέχοντας σου στέγη για αρχή.
                              If you cant find something to live for....you best find something to die for.....

                              Comment

                              X
                              Working...
                              X
                              ×
                              Welcome to BOOST 95.5