Όσοι με ξέρουν γνωρίζουν ότι ψάχνω για σπίτι εδώ και αρκετό καιρό, χαλαρά μεν!.
Και τώρα που μου ανανέωσαν το συμβόλαιο λέω να ξεκινήσω ποιο ζεστά το θέμα γι αυτό και αποφάσισα να το ανακοινώσω στην σπιτονοικοκυρά μου αλλά και στον συγκάτοικο ότι σε 2 μήνες τσάο μπελά!
Είναι καιρός να φέρω την φαμίλια και μαζί τους μεγαλύτερα ζόρια! αλλά αυτό είναι μία άλλη ιστορία!

Στο θέμα μας!
Ένα σπίτι με 2 υπνοδωμάτια το ένα (μεγάλο) το έχει αναλάβει ο συγκάτοικος! Το άλλο (μικρό) το έχω εγώ.
Το ενοίκιο είναι 725 έκαστος συν ηλεκτρικό και ίντερνετ πολύ χονδρικά αυτό κάνει σύνολο 800 ευρό.
Το σπίτι είναι επιπλωμένο, στην κουζίνα έχει ηλεκτρικές εστίες, κόμπι φουρνάκι, ψυγειοκαταψύκτη. Επίσης υπάρχει και πλυντήριο πιάτων αλλά από κοινού συμφωνήσαμε να μην το χρησιμοποιήσουμε!
Στο μπάνιο θα βρείτε την μπανιέρα και το πλυντήριο ρούχων με το στεγνωτήριο.
Στο σαλόνι έχει τηλεόραση (HD παρακαλώ) καναπέ πολυθρόνα τραπεζάκι και γενικά το σπίτι είναι περιποιημένο!

Όσο για τον συγκάτοικο σας εγγυώμαι είναι πολύ καλό παιδί (Ιταλός).
Στο δωμάτιο που κοιμάμαι εγώ εκτός το κρεβάτι έχει ένα γραφείο μία καρέκλα και ένα μικρό (μεν, ψιλό δε) ντουλάπι όπου βάζω τα ρούχα μου.

Η περιοχή είναι Amsterdam Zuid στα πέντε λεπτά με τα πόδια υπάρχουν 2 στάσεις μετρό και τραμ και σε 20 λεπτά το πολύ ήσαστε κέντρο.
Σούπερ μάρκετ και άλλα καταστήματα όπως χασάπικο φούρνος αλλά και άλλα είναι επίσης στα 5 λεπτά με τα πόδια (δίπλα στην 1 από τις 2 στάσεις).

Για πληροφορίες εντός!

Συγνώμη ήθελα να πω, πμ!

Φιλικά,

Ανδρέας