Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πότε ακριβώς ήταν καλύτερα στην Ελλάδα;

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by stellagr View Post
    ε να σε ρωταμε τοτε ,αφου εισαι τοσο δημοκρατης ,τη γνωμη θα εχουμε....επισης με την εμμονη σας μερικοι αριστεροι θα μας κανετε ολους να παμε να ψηφισουμε χρυση αυγη(αν και τους συχαίνομαι οσο και τον συριζα).
    πουλα πνευμα αλλου σε παρακαλω ,
    ο καθενας εχει τις αποψεις του και ναι οι δημοσιοι ηταν ειναι και παραμενουν τεμπελχανια
    δουλειες υπηρχαν αλλα ολοι ετρεχαν και εγλυφαν τον πολιτικο να τους τρυπωσει
    οσοι δεν βολευτικαν στην ελλαδα εγιναν οψιμοι αριστεροι.

    Και ειναι τοση η αγανακτηση μου στο τσουβαλιασμα που μας εκανες που σου υποσχομαι οτι με "προωθησες " στην ακρα δεξια και αμμεσα

    γεννηθηκα μεσα στην επταετια αφου ειμαι 40,γεννηθηκες μετα αρα οι οποιες μνημες μας ειναι απο αλλους οχι δικες μας,εσυ δε μαλιστα πολυ αργοτερα.αν σας καναν πλυση εγκεφαλου δεν με νοιαζει ,ο καθενας σαφως επιρεαστικε πρωτα απο το οικογενειακο του περιβαλον.και οσο απεχθες μου ειναι καθε καθεστως αλλο τοσο μου ηταν και ο εμφυλιος που εκαναν παιδομαζωμα
    αλλα να μας βαζεις ταμπελες ειναι αυθαιρετο ...
    τελος απο εμενα δεν θελω καμια κουβεντα πλεον μαζι σου!
    Όσο και να προσπαθήσει κάποιος να διαβάσει με ηρεμία αυτές τις 12 γραμμές στο τέλος αντιλαμβάνεται ότι υπάρχει μεγάλη σύγχυση .
    Ούτε αρχή ούτε τέλος .....

    Αγανακτείς γιατί σου βάζουν ταμπέλες και ξεκινάς με το εσείς οι αριστεροί !!!
    Λες ότι σε αναγκάζουν τα "μιάσματα" οι αριστεροί να ψηφίσεις Χρυσή Αυγή (αν και την συχαίνεσαι) σε 2 γραμμές λες ότι με "προωθησες " στην ακρα δεξια και αμμεσα (πόσο εύκολα συχαίνεσαι και ξε-συχαίνεσαι ;), ολοκληρώνεις με ένα παιδομάζωμα (κάποιος σου είπε προφανώς κάτι και απλά το αναπαραγάγεις) και ολοκληρώνεις το σκεπτικό σου με ένα δημοκρατικότατο στυλ, τελος απο εμενα δεν θελω καμια κουβεντα πλεον μαζι σου!
    Την επόμενη φορά που θα μπεις μην ξεχάσω να φωνάξω ΕΓΕΡΘΗΤΩ !

    Comment


    • #32
      Το θέμα ΧΟΥΝΤΑ λήγει εδώ ΑΣΥΖΗΤΗΤΙ! Αν υπάρξει ξανά αναφορά, το παρόν θέμα θα κλείσει.

      Όποιος ενδιαφέρεται, ας δημιουργήσει ΝΕΟ thread στο section Κοινωνικά Θέματα.
      ΔΕν θα γίνουν ανεκτές επιθέσεις σε προσωπικό επίπεδο. Αρκετά πια!

      Comment


      • #33
        Εγώ θα έλεγα,ότι πριν το Ευρώ,η δραχμή για τους Έλληνες είχε αξία,καθώς με 5000 δραχμές μπορούσες και περνούσες μία εβδομάδα και με το Ευρώ με 14,67 δεν παιρνάς ούτε ώρα.

        Όσο αφορά για το θέμα Χούντα δεν μπορώ να κρίνω γιατί δεν ζούσα εκείνη την εποχή.
        Siren συ λεν μη λεν!

        Comment


        • #34
          αγαπητη nantouko χριστος ανεστη και χρονια σου πολλα.
          δεχομαι πως ημουν εκτος θεματος αλλα δεν μπορουσα να κρατηθω με τα σχολια για την χουντα.
          αν διαβασεις το threat θα δεις οτι η στελλα ηταν εκτος θεμοτος και την ακολουθησαν η dominique ,
          ο keftes και η joking.εσυ αποφασισες να κοψεις μονο τα δυο δικα μου post που ηταν κατα της χουντας και οχι των αλλων.... και να με κανεις ban απο το site γιατι σου εκανα κριτικη.
          αυτο το ραβε ξηλωνε κατα βουληση δεν το καταλαβαινω.
          ζουμει στην ολλανδια που φημιζεται για την ελευθερια εκφρασης.
          ο αλλος με χαρακτηριζει αλλοπροσαλλο και δεν τρεχει τιποτα....
          ο thodoris7 administrator με στελνει βιντεο λεγοντας μου αντε και γ!@#$%^& και εκει δεν μπαινει κοψιμο......
          ειναι δικο σας το σαιτ και μπορειτε να κανετε οτι θελετε αλλα με αυτα τα κοψιματα χανετε την αντικειμενικοτητα σας.

          οσο αφορα το θεμα μας απο το 2000 εως το 2007 αυτοι που ηταν του συστηματος ετρωγαν του σκασμου,πολυ χρημα επεσε στη ελλαδα,δημοσια εργα,ολυμπιακοι αγωνες,δανεια με τη σεσουλα,ευρωπαικα προγραμματα.
          επισης συναντησα ενα ιρακινο εδω στην ολλανδια που μου ειπε οτι εκεινη την περιοδο ηταν στην ελλαδα και δουλευε σε μετακομισεις και εβγαζε καλα λεφτα (100 εβρο μεροκαματο).
          το ΑΕΠ αυξανοταν με ρυθμο 4.5% μεσο ορο το χρονο πανω απο τον ευρωπαικο μεσο ορο αλλα με δανεικα λεφτα.
          αν ειχες τα σωστα κονε μπορουσες να εκμετταλευτεις πολλες ευκαριες αυτη την περιοδο.
          itan000
          Full Member
          Last edited by itan000; 07/05/13, 19:31.

          Comment


          • #35
            Τα post σου ήταν εκτός θεματος , γιατι ήταν άλλους έιδους ντοκουμέντα .
            ( Και για αυτο σε προέτρεψα να κάνεις ενα νεο thread και να βάλεις και τα δύο video - και οτι αλλο πιθανων έχεις βρεί , ωστε να μιλήσουμε σωστά περι χούντας , όσοι το έχουν ζήσει ή μελετήσει και όχι εκ περιτροπης κουβέντες σε άλλο thread )

            Καποια στιγμη να γνωρίζεται οτι ολη αυτή η διαμάχη σε προσωπίκό επιπεδο κουράζει - για αυτο και συνέχισε άλλος το moderate του thread .

            Το πως εκφράζεις αυτή την στιγμη την άποψη σου , είναι αυτό το απλο που περιμενουμε απο όλους .
            Έτσι θέλω να απαντάμε ολοι ( άσχετα εαν διαφωνω με αυτό που γραφεις - δεν ίσχυε η καλοπέραση για όλους , θα υπερασπιστώ το δικάιωμα σου να εκφράζεσαι - οταν είσαι εντος θέματος )

            ( Και συγνωμη για τα ορθογραφικά - δεν έχω τα κατάλληλα μέσα αυτή την στιγμή :P
            Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

            Comment


            • #36
              αριστερα, δεξια...ποσο ξεπερασμενες αντιληψεις!!!! αλλαξτε σελιδα, και να κανετε το σταυρο σας που μπορειται και ζειται μακρια απι αuτο το σαπιο κρατος!! γιατι εχουμε πει απο ηλιο και θαλασσα δεν ζει καλα! και το 89 που εφυγα τα ιδια ητανε!!!! τι δεν καταλαβενεται;;;; αφησετε τις φιλοπατριες!!!

              Comment


              • #37
                επισης itan καλα ειναι για καμια βδομαδα να κατσεις σπιτι να σου περασει το παραληρημα
                τα βιντεο που λες απο απο τον αντμιν ειναι βιντεο τραγουδιου που ερχετε σαν ενημερωση οπως ολα στο μειλ που εχει δηλωσει ο καθενας και οπου σχολιασαμε!

                Comment


                • #38
                  Δεν θα σχολιάσω κατί αλλό . Το θέμα πήγε αλλού .

                  Οποιος έχει να σχολιάσει οτιδήποτε άλλο μπορέι να ανοιξει νεο thread με σχετικό τίτλο και να γράψει την γνώμη του ,
                  χωρίς χαρακτηρισμούς .
                  Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

                  Comment


                  • #39
                    Επειδή ο itan000 στο Automatic Thread Subscription Mode είχε ενεργοποιημένο το instant email notification που σημαίνει ότι λαβαίνει απαντήσεις αυτόματα από το forum από κάθε μέλος που απαντάει σε ένα θέμα που έχει συμμετοχή ο συγκεκριμένος χρήστης οπότε,για να μην δεχόμαστε και κατηγορίες ότι τον βρίζουμε ,του το τοποθετώ στο do not subscribe οπότε δεν θα λαβαίνει κανένα αυτόματο e-mail.
                    H Stellagr θεωρώ ότι με κάλυψε
                    επισης itan καλα ειναι για καμια βδομαδα να κατσεις σπιτι να σου περασει το παραληρημα
                    τα βιντεο που λες απο απο τον αντμιν ειναι βιντεο τραγουδιου που ερχετε σαν ενημερωση οπως ολα στο μειλ που εχει δηλωσει ο καθενας και οπου σχολιασαμε!

                    Comment

                    X
                    Working...
                    X
                    ×
                    Welcome to BOOST 95.5