Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ποινές μελών

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ποινές μελών

    Νέο Thread για λόγους ευχρηστίας. Τα μέλη που δεν συμμορφώνονται με τους κανόνες λειτουργίας του mofeu θα υπόκεινται στην αντίστοιχη για την εκάστοτε περίπτωση ποινή.

  • #2
    Γίνεται το thread αυτό να γίνει hidden? Προσωπικά δεν βρίσκω λόγο ὐπαρξης του πέρα από το να κρατάνε κάποιο αρχείο οι admins & mods.

    Comment


    • #3
      Όχι δεν γίνεται hidden γιατί όταν γίνει hide αρχίζουν τα p.m και ρωτάνε γιατί αυτό το μέλος έχει ποινή;

      Comment


      • #4
        H Mrs Senior Sotiria έχει ήδη ένα 24ωρο ban , η επόμενη φορά θα είναι 7 ημέρες , μετά ένα μήνα και μετά μόνιμο .
        Ο λόγος είναι γιατί κάνει συνέχεια τις ίδιες ερωτήσεις και τα ίδια ποστ , πολλαπλες φορές

        Comment


        • #5
          Ποινες

          Παρακαλω γραφετε τα παραπανω για εμενα, οπως βλεπετε στις ερωτησεις μου ειμαι πολυ ευγενικη και δεν απαιτω, αν καποιος γνωριζει κατι θα ειναι μεγαλη βοηθεια για εμενα.
          Και στις ερωτησεις μου δεν υποστηριζω κατι για διαφορα θεματα.
          Και δεν ισχυουν για εμενα ολα τα παραπανω που γραφετε για ποινες.

          Comment


          • #6
            Κανεις τις ιδιες ερωτησεις με τιτλους 'παρακαλω,ερωτηση' και ρωτας τα ιδια πραγματα , νομιμα και μονιμα στη Σκωτια .
            τα χαρτια για ολο τον κοσμο ειναι τα ιδια , χρειαζεσαι αφμ , σφραγιδα της Χαγης και αν πας εκτος ε.ε. προσκληση εργασιας

            Comment


            • #7
              Υπήρχε λόγος να κάνεις καινούριο θέμα ενώ υπάρχει ήδη θέμα ;
              Υπάρχει λόγος να κάνεις πάρα πολλά νέα θέματα ενώ υπάρχουν ήδη ;
              Υπάρχει λόγος να ρωτάς τα ίδια πράγματα σε διαφορετικά θέματα ;

              Τα φόρουμ έχουν τίτλους και υπότιτλους από κάτω , επίσης υπάρχει το search .

              Comment


              • #8
                Originally posted by Mrs senior Sotiria View Post
                Παρακαλω γραφετε τα παραπανω για εμενα, οπως βλεπετε στις ερωτησεις μου ειμαι πολυ ευγενικη και δεν απαιτω, αν καποιος γνωριζει κατι θα ειναι μεγαλη βοηθεια για εμενα.
                Και στις ερωτησεις μου δεν υποστηριζω κατι για διαφορα θεματα.
                Και δεν ισχυουν για εμενα ολα τα παραπανω που γραφετε για ποινες.
                δεν έχω σχολιάσει μέχρι τώρα αλλά θα σου πω την άποψη μου. Όχι για την ποινή αλλά για την αιτιολόγηση σου.
                Προσωπικά μπάκα μια μέρα στο φόρουμ και δεν θυμάμαι να ξανα έχω δεί τόσο μεγάλο spamming. Είναι γενικά κοινό, ότι μόλις κάποιος νέο μέλος μπει στο φόρουμ βλέπεις σε κάποιο λογικό βαθμό, spamming με την καλή έννοια. Εσύ όμως μιλάμε το ξέσκισες.
                Το χειρότερο όμως δεν είναι αυτό. Είναι ο τρόπος και μάλιστα το τι μεταφέρεις στον αναγνώστη.
                • Πανικό; Εγώ απόρησα πραγματικά ορισμένες φορές;
                • Γιατί έτσι ξαφνικά; Τι έγινε και τέτοιος πανικός
                • Τι πραγματικά θέλεις. Ακόμα δεν το έχω καταλάβει. Και θα μου κάνει εντύπωση αν πραγματικά το καταλάβω ποτέ.

                Έχω την αίσθηση ότι είσαι και ένα άνθρωπος μιας άλφα ηλικίας. Δεν είναι 15χρονο που δεν ξέρει πως να συμπεριφερθεί και να επικοινωνήσει.
                Όταν αναρτάς έτσι τότε δημιουργείς εκνευρισμό. Πιο καλά για μένα, ένα ποστ που εξηγεί την κατάσταση σου, τι θες, τι προσδοκάς και τους λόγους σου.
                Πρέπει να καταλάβει ο κόσμος ότι οι αναγνώστες μιας ανάρτησης δεν έχουν την υποχρέωση να μυρίζουν τα νύχια τους για να καταλάβουν τι έχει ο καθένας στο μυαλό τους.

                Γνώμη μου, άσε τα ποστάκια και κάνε μια σοβαρή και λεπτομερή ανάλυση αν θες κόσμος να επενδύσει χρόνο και να σου απαντήσει εξίσου σοβαρά.

                Ελπίζω να σε βοήθησα. Να σου έδωσα μια κατεύθυνση προς το πρόβλημα σου.

                Προσωπικά δεν δίνω δεκάρα για ποινές γιατί δεν πιστεύω ότι κάνουν τίποτα. Οι άνθρωποι ή δεν αλλάζουν ή απλά προσαρμόζονται σε κάποιο βαθμό όταν ουσιαστικά δεν γίνεται αυτό που θέλουν. Μια ποινή δεν οδηγεί στην προσαρμογή γιατί απλά εκ του αποτελέσματος δεν κάνει κάτι.
                Η αδιαφορία δουλεύει καλύτερα και αυτό έκανα.
                Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

                Comment


                • #9
                  Και δεν είναι μόνο αυτό , ποστ με τίτλο
                  Ερώτηση
                  Παρακαλώ
                  Εκτός
                  Εξωτερικό
                  Ε.Ε.
                  με ακριβώς την ίδια ερώτηση και το ίδιο περιεχόμενο

                  και το θέμα είναι ότι πρέπει να καταλάβω τι ακριβώς θέλει και να το μεταφέρω στο σωστό θέμα και στην σωστή θεματολογία

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by thodoris7 View Post
                    Και δεν είναι μόνο αυτό , ποστ με τίτλο
                    Ερώτηση
                    Παρακαλώ
                    Εκτός
                    Εξωτερικό
                    Ε.Ε.
                    με ακριβώς την ίδια ερώτηση και το ίδιο περιεχόμενο

                    και το θέμα είναι ότι πρέπει να καταλάβω τι ακριβώς θέλει και να το μεταφέρω στο σωστό θέμα και στην σωστή θεματολογία
                    Και κάπου εκεί διαφωνώ με τις ποινές. Κάνουμε τώρα φιλική συζήτηση ανεξαρτήτως του πως προέκυψε.
                    Όταν τρέχεις από πίσω, δίνεται η εντύπωση στον άλλον ότι κάποιος θα τρέξει για αυτόν.
                    Και καμιά ποινή δεν μπορεί ουσιαστικά να μεταδώσει το μήνυμα τού, κάνε το σωστά.
                    Εγώ μετά από πολλά χρόνια σε φόρουμ αυτό έχω καταλάβει.

                    Σε μεγάλα φόρουμ, συχνά κάνω και εγώ το λάθος αλλά δεν ξέρω τι μυστική συνταγή έχουν, αλλά στο κεντρικό φόρουμ που παρακολουθώ, κάπως εδραιώθηκε ένας σεβασμός, μια ωριμότητα στα μέλη....
                    Έχω κάποιες υποψίες του πως το έκαναν τότε. Πως εδραίωσαν αυτή την κουλτούρα, αλλά είναι πολύ γενικό και δεν μπορώ να καταλάβω πως το έκαναν για τα καινούργια μέλη.
                    Βλέπεις την διαφορά μεταξύ καινούργιων μελών στα δύο φόρουμ. και τρίτο αυτό εδώ.

                    Μην παρανοηθώ, ευχαριστούμε για τον χρόνο που διαθέτεις.
                    Ο υποφαινόμενος ήταν γνωστός σεσημασμένος με το ψευδώνυμο Demelene.

                    Comment


                    • #11
                      Γενικα

                      Δεν νομιζω ότι σας αφορουν τα θεματα τα οποια ρωτάνε και τα αλλα μελη. To forum δεν είναι για να παιρνουν πληροφοριες , Όταν καποιος και αν γνωριζει καποιες ερωτήσεις; Το αν βρηκε καποιο μελος δουλεια σε καποια άλλη χωρα ή για ότι εχει ρωτησει. Και σας ειπα ότι επικοινωνησα γιατι γραψατε όταν επικοινωνήσω με καποιες οργανώσεις να σας ενημερωσω και εσας . Δεν εγραψα πουθενα ότι σας αφορα καποια ερωτηση μου, και το ξαναεγραψα : ΑΝ καποιος γνωριζει κατι ας μου δωσει καποια απαντηση. Το να γνωριζει καποιος για τις απαντησεις στα e-mails δεν νομιζω ότι είναι λογος για αποκλεισμο. Τα μελη δεν στελνουν e-mails ;

                      Comment


                      • #12
                        Απλά από τότε που ήρθες στο forum κάνεις trolling και απορούμε γιατί είσαι εδώ και γιατί κάνεις τις ίδιες και τις ίδιες ερωτήσεις σε νέα θέματα.
                        Το να κάνεις μία φορά λάθος και να σου βάζω το θέμα στο σωστό υποφόρουμ , δεν με πειράζει , αλλά συνέχεια κάνεις το ίδιο .
                        Οι τίτλοι που βάζεις είναι εκτός τόπου και χρόνου .
                        Λυπάμαι αλλά εγώ δεν μπορώ να ασχολούμαι τον ελεύθερο χρόνο που διαθέτω για το φόρουμ σε εσένα γιατί από το τρολάρεις και το κάνεις μπάχαλο.

                        Μία βδομάδα ban λοιπόν και το επόμενο είναι αποκλεισμός από το forum

                        Ο Demelene έδωσε μία απάντηση σε εσένα που δεν σχολίασες
                        Originally posted by Demelene View Post
                        δεν έχω σχολιάσει μέχρι τώρα αλλά θα σου πω την άποψη μου. Όχι για την ποινή αλλά για την αιτιολόγηση σου.
                        Προσωπικά μπάκα μια μέρα στο φόρουμ και δεν θυμάμαι να ξανα έχω δεί τόσο μεγάλο spamming. Είναι γενικά κοινό, ότι μόλις κάποιος νέο μέλος μπει στο φόρουμ βλέπεις σε κάποιο λογικό βαθμό, spamming με την καλή έννοια. Εσύ όμως μιλάμε το ξέσκισες.
                        Το χειρότερο όμως δεν είναι αυτό. Είναι ο τρόπος και μάλιστα το τι μεταφέρεις στον αναγνώστη.
                        • Πανικό; Εγώ απόρησα πραγματικά ορισμένες φορές;
                        • Γιατί έτσι ξαφνικά; Τι έγινε και τέτοιος πανικός
                        • Τι πραγματικά θέλεις. Ακόμα δεν το έχω καταλάβει. Και θα μου κάνει εντύπωση αν πραγματικά το καταλάβω ποτέ.

                        Έχω την αίσθηση ότι είσαι και ένα άνθρωπος μιας άλφα ηλικίας. Δεν είναι 15χρονο που δεν ξέρει πως να συμπεριφερθεί και να επικοινωνήσει.
                        Όταν αναρτάς έτσι τότε δημιουργείς εκνευρισμό. Πιο καλά για μένα, ένα ποστ που εξηγεί την κατάσταση σου, τι θες, τι προσδοκάς και τους λόγους σου.
                        Πρέπει να καταλάβει ο κόσμος ότι οι αναγνώστες μιας ανάρτησης δεν έχουν την υποχρέωση να μυρίζουν τα νύχια τους για να καταλάβουν τι έχει ο καθένας στο μυαλό τους.

                        Γνώμη μου, άσε τα ποστάκια και κάνε μια σοβαρή και λεπτομερή ανάλυση αν θες κόσμος να επενδύσει χρόνο και να σου απαντήσει εξίσου σοβαρά.

                        Ελπίζω να σε βοήθησα. Να σου έδωσα μια κατεύθυνση προς το πρόβλημα σου.

                        Προσωπικά δεν δίνω δεκάρα για ποινές γιατί δεν πιστεύω ότι κάνουν τίποτα. Οι άνθρωποι ή δεν αλλάζουν ή απλά προσαρμόζονται σε κάποιο βαθμό όταν ουσιαστικά δεν γίνεται αυτό που θέλουν. Μια ποινή δεν οδηγεί στην προσαρμογή γιατί απλά εκ του αποτελέσματος δεν κάνει κάτι.
                        Η αδιαφορία δουλεύει καλύτερα και αυτό έκανα.

                        Comment


                        • #13
                          Ban δυο ήμερών στον χρήστη norwich , για προσωπική επίθεση και εξύβριση μέλους , μέσω προσωπικών μηνυμάτων .

                          Μερικοί απο τους κανόνες του φόρουμ που αποδέχεστε για να γίνεται μέλος ¨

                          Κανόνες Λειτουργίας
                          Μην "απαιτείτε", αλλά ζητήστε ευγενικά αυτό που θέλετε με όσο τον δυνατό πιο σαφή τρόπο.
                          Θυμηθείτε πως οι υπόλοιποι χρήστες του Forum δεν είναι υποχρεωμένοι να σας απαντήσουν, μπορεί να μην υπάρχει απάντηση για το ερώτημά σας ή, απλά, οι αναγνώστες της ερώτησής σας να μην τη γνωρίζουν.
                          Φροντίστε να μην προσβάλλετε οποιοδήποτε αλλά να παραθέτεται επιχειρήματα σε χαμηλούς τόνους.
                          H υποβολή μηνύματων ή θεμάτων που σαν στόχο έχουν να δημιουργήσουν έριδες, αντιδικίες, καυγάδες ή άσχημο κλίμα στην ζωή του forum (Trolling) Απαγορεύετε να βρίζουμε ή να χρησιμοποιούμε λέξεις και φράσεις που προσβάλουν τα άλλα μέλη.
                          Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

                          Comment

                          X
                          Working...
                          X
                          ×
                          Welcome to BOOST 95.5