Announcement

Collapse
No announcement yet.

Η Θεσσαλονικιά που κατέκτησε το Amsterdam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Η Θεσσαλονικιά που κατέκτησε το Amsterdam

    ΤΑ ΝΕΑ

  • #2
    Και που ειναι δηλαδη το μαγαζί της ? Γιατι δεν βλέπω ουτε καν διεύθυνση μαγαζιού ...
    Αθανατα ΝΕΑ !Κάπου , κάποιος στο Αμστερνταμ ανοιξέ μαγαζί .
    Τι ειναι το Αμστερνταμ το Μαυρέλι στα βουνά των Τρικάλων με δυο μαγαζιά ,
    αρα ανοιγεις ενa τρίτο και ολοι ξέρουν που είναι ?



    Nantuko
    Full Moderator
    Last edited by Nantuko; 29/10/13, 23:11.
    Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

    Comment


    • #3
      Θα μπορέσεις να βρεις πληροφορίες εδώ
      Overtoom 239
      1054 HV Amsterdam

      Nantuko και στο Iamgreek έχει θέμα για την Θεσσαλονικιά του Αμστερνταμ

      Comment


      • #4
        Δεν καίγομαι για την Σαλονικιά . Το σχόλιο μου ήταν καθαρά ειρωνικό για τα ΝΕΑ .
        Άμα θέλω να την βρω , θα την βρω . Το δημοσίευμα των νέων είναι tragic .
        Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

        Comment


        • #5
          Τα νέα βασικά έχουν διαφορετική λογική στην δημοσίευση ειδήσεων.Αναφέρεται σε κατοίκους Ελλάδας χωρίς να λάβει γνώση για κατοίκους εξωτερικού.
          Προφανώς ενδιαφέρονται για μία Ελληνίδα που προόδευσε στο εξωτερικό και κατάφερε κάνει την διαφορά σε σχέση με άλλους Έλληνες και να
          υποδείξει ότι το Ελληνικό κράτος είναι γεμάτο γραφειοκρατία .
          Χωρίς γραφειοκρατία. Το ξεκίνημα μίας επιχείρησης στο εξωτερικό τής φάνηκε απείρως ευκολότερο σε σύγκριση με την Ελλάδα καθώς στη χώρα μας είχε την εμπειρία ως ελεύθερος επαγγελματίας. Καμία σχέση με τη γραφειοκρατία του Δημοσίου

          Comment


          • #6
            εγώ πάλι είμαι λιγάκι περίεργη για το πως τους "ξετρυπώνουν" αυτούς τους επιτυχημένους 'Ελληνες ... προσωπικά θεωρώ ότι είμαι αρκετά ενημερωμένη και μου κάνει εντύπωση πως μπορεί να "ξετρελάνεις" μια πόλη αλλά το brand name σου να μην είναι ευρέως γνωστό, να μην έχει διαφημιστεί, να έχει μόνο τοπική παρουσία σ ένα περιορισμένο πελατολόγιο ... από το να κάνεις μια σύμβαση catering μέχρι το να "ξετρελάνεις" η απόσταση είναι τεράστια (κατ εμέ) ... δεν μου αρέσουν οι υπερβολές
            I'm not old! I'm only 25 (....plus shipping and handling!!)

            Comment


            • #7
              Παιδια εγω την χαιρομαι την γυναικα, καλοριζικη και καλοταξιδα τα φαγητά της!!
              Πιστεύω όλες μας το είχαμε σκεφτεί κάποια στιγμή να δοκιμάσουμε κάτι τέτοιο,, εγώ είχα βρεί ήδη 2 κοπέλες που ασχολούνταν με γλυκά και μόνο και είχαν ήδη στήσει μια μικρή επιχείρηση η κάθε μιά κ πωλούσαν μέσω ίντερνετ! Σκεφτήκαμε λοιπόν να αναλάβω εγώ το φαγητό κ κάποια από αυτές ή κ οι 2 τα γλυκά. Το βασικό μας πρόβλημα όμως ήταν ο συνδυασμός!! Και οι 3 προερχόμαστε από διαφορετικές χώρες κ εξού κ διαφορετικά έθιμα κ γευστικές ανησυχίες!!! Το επόμενο βήμα μου ήταν η αγορά επαγγελματικής κουζινας γιατι ο φούρνος μου τα έχει παιξει!!! Χαχαχαχα!!!
              Στην εταιρία που δούλευα οργάνωσαν ένα μπάρμπεκιου τον Αύγουστο, λίγες μέρες πριν λήξει το συμβόλαιό μου.. Παρευρέθησαν όλοι οι γραφιάδες, μάνατζερ, παραμάνατζερ κ φυσικά το μεγάλο αφεντικο που έβγαλε κ λόγο!!! Ε λοιπόν ακριβώς επειδη θα έφευγα,, τους είχα φτιάξει μια τεράστια πιατέλα ελληνικότατο τζατζίκι εκείνη την μέρα!! Ξετρελάθηκαν!!!!! Ερχόντουσαν όλοι να με βρούν να δούν ποιά είναι η Ελληνίδα που το έφτιαξε!! Εβγαλα φωτό κ με το μεγάλο αφεντικο!!!! χαχαχχα!!!
              Αφού δεν ξέρουν να τρώνε οι Ολλανδοί!!! Δώστους γάλα ολη μερα, πατάτα κ κανένα λουκανικο με μπρόκολο κ that's it!!!

              Κι έχει δικιο για την γραφειοκρατία,, από αυτά που βλέπω μέχρι στιγμής τουλάχιστον!!
              Nantuko να πάμε μαζί να την βρούμε!! Να συγκρίνουμε τση τυρόπιτές μας!!!! χαχαχαχχα~~
              princess
              Mofeu Member - The princess of mofeu
              Last edited by princess; 25/12/13, 03:03.
              Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

              Comment

              X
              Working...
              X
              ×
              Welcome to BOOST 95.5