Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ελληνική TV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ελληνική TV

    Καλημέρα σε όοοοοοολα τα παιδιά και Χρόνια Πολλά! Θα ήθελα πω για ένα προγραμματάκι με το οποίο μπορείτε να βλέπετε ελληνική τηλεόραση δωρεάν. Μπαίνετε εδώ
    http://xbmc.org/download/
    κατεβάζεται το κατάλληλο για το κομπιούτερ σας (έχει και για Mac). Μετά μπαίνετε εδώ
    http://www.youtube.com/watch?v=x1zG1yKCen4
    και ακολουθείτε τις οδηγίες που είναι στα ελληνικά (δεν είναι δύσκολο) και, τσουπ, έχετε όλα τα κανάλια! Ακόμα και κάποια άγνωστα, παίζουν!

    Καλή χρονιά και να ευοδωθούν όλες οι προσπάθειες όλων των ανθρώπων για ένα καλύτερο μέλλον!

  • #2
    Originally posted by aspateo View Post
    Καλημέρα σε όοοοοοολα τα παιδιά και Χρόνια Πολλά! Θα ήθελα πω για ένα προγραμματάκι με το οποίο μπορείτε να βλέπετε ελληνική τηλεόραση δωρεάν. Μπαίνετε εδώ
    http://xbmc.org/download/
    κατεβάζεται το κατάλληλο για το κομπιούτερ σας (έχει και για Mac). Μετά μπαίνετε εδώ
    http://www.youtube.com/watch?v=x1zG1yKCen4
    και ακολουθείτε τις οδηγίες που είναι στα ελληνικά (δεν είναι δύσκολο) και, τσουπ, έχετε όλα τα κανάλια! Ακόμα και κάποια άγνωστα, παίζουν!

    Καλή χρονιά και να ευοδωθούν όλες οι προσπάθειες όλων των ανθρώπων για ένα καλύτερο μέλλον!
    Καλημερα και καλη χρονια, και το ελληνικο MTV εχει?

    Comment


    • #3
      Καλημέρα, νομίζω ότι το έχει, κατά 99%. Αφού έχει κάποια που δεν τα ξέρει ούτε η μάνα τους, δεν θα έχει το MAD;;;

      Comment


      • #4
        Εμενα προς το παρον μου λεει πως ''could not connect to server network'' !!?
        Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

        Comment


        • #5
          Τα έκανες τα βήματα σωστά; Εγώ το έβαλα σήμερα και στο Macintosh και δουλεύει ρολόι! Το έχω και στο laptop, χτες βλέπαμε ταινία στο Star. Τώρα αυτό ακούω-βλέπω...

          Comment


          • #6
            Απο τα πρωτα βηματα,, οταν προσθεσα το Fusion μου ελεγε οτι δεν μπορει να συνδεθει κ αν θελω να το προσθεσω ετσι κι αλλιως!!
            Θα δοκιμασω παλι αυριο με ησυχια.. Εισαι σιγουρος πως λειτουργει εκτος Ελλαδος?? Οτι δεν χρησιμοποιει καποιου ειδους streaming??
            Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

            Comment


            • #7
              Ναι καλέ, αφού κι εγώ δεν είμαι Ελλάδα. Χρησιμοποιεί streaming όταν συνδέεται. Μήπως φταίει η σύνδεση;

              Comment


              • #8


                Ε ναι λοιπον!!! ΤΟ εγκατεστησα!! Οντως εφταιγε το ιντερνετ,, ειδικα οταν χαλαει ο καιρος τα παιζει λιγο!!
                Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

                Comment


                • #9
                  ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ! Εμείς εδώ εις τας Γερμανίας, και δει εις τας Νότιας, έχωμεν πιο ήπιον κλίμαν. Δεν χαλάει ο κόσμος (προς το παρόν)... Καλή σύνδεση με την πατρίδα, εγώ εδώ και 3 μέρες έχω πονοκεφαλιάσει με την καταστροφολογία των ΜΜΕ, λες και δεν υπάρχουν καλές ειδήσεις, μονότονα επαναλαμβάνουν όλοι για την Τρόικα. Α, έκανε ο Ευαγγελάτος την διαφορά, είχε καλεσμένο τον Καρέλια που μοίρασε τα Χριστούγεννα στους εργαζόμενούς του σε δώρα κι επιδόματα 2,5 εκατομμυριάκια. Και ο τελειωμένος δημοσιογράφος, τον ρωτάει στο τέλος αν έχει αντιληφθεί ότι πουλάει προιόν που σκοτώνει κόσμο!!! Ε, από κει και πέρα μόνο τους κώλους του Star θα βλέπω!!!

                  Comment


                  • #10
                    ερώτηση: Αντένα βλέπετε ? όλο το πρόγραμμα ?
                    (ρωτάω γιατί την προηγούμενη εβδομάδα με proxy για να ξεπεράσω το πρόβλημα της συνδρομής στο web tv, ένα συγκεκριμένο σήριαλ που ήθελα να δω μου έβγαζε ότι δεν παίζει εκτός Ελλάδας λόγω πνευματικών δικαιωμάτων - άλλες εκπομπές έπαιζαν οκ)
                    I'm not old! I'm only 25 (....plus shipping and handling!!)

                    Comment


                    • #11
                      ANT1 και STAR δεν μπορώ να πιάσω, φαίνεται σαν να κολλάει, χωρίς όμως να βγάζει κάποιο μνμ για πνευματικά δικαιώματα. Ο ANT1 Cyprus παίζει κανονικά, δεν ξέρω αν προβάλλει τα ίδια προγράμματα με τον ελληνικό. Επίσης δεν παίζει και ο ALPHA λόγω πνευματικών δικαιωμάτων.

                      Comment


                      • #12
                        Κάποια κανάλια δεν μπορούν να προβάλλουν τις ξένες ταινίες στο internet γιατί δεν έχουν τα δικαιώματα. Δεν μπορεί να γίνει κάτι για αυτό. Τα υπόλοιπα παίζουν κανονικά αν και εφόσον τα stream των καναλιών παίζουν. Πάντως για free, μια χαρά είναι.

                        Comment


                        • #13
                          Μόλις έπιασα (κατά λάθος) και τον ALPHA! Όταν "ενεργοποίησα" το Hellenic TV, κατέβασα και το Hellenic Player (γενικά ότι έγραφε Hellenic). Μέσα σε αυτό το "folder", υπάρχουν υποκατηγορίες, πχ Live, News, Sports, Children κλπ. Πήγα στο Live, το οποίο δείχνει τι δείχνουν τα κανάλια τώρα και παίζει τον ALPHA, παρόλο που στο TV λέει ότι δεν προβάλλεται λόγω πνευματικών δικαιωμάτων. Κουλό, αλλά ΟΚ. Θέλει αρκετό ψάξιμο...

                          Comment


                          • #14
                            Μακραν το καλύτερο post της χρονιάς...
                            Α ρε άρχοντα, μας έφτιαξες πρωτοχρονιάτικα
                            Μην με βλέπετε έτσι, είμαι καλός κατα βάθος. (Στο πολύ βαθος ομως)

                            Comment


                            • #15
                              κάποια κανάλια εξακολουθούν να μη παίζουν αλλά δε με πειράζει γιατί βρήκα ένα σωρό άλλα καλούδια :) :)


                              (κι όποιον ξανακούσω να λέει ότι δεν υπάρχει Αη-Βασίλης θα ... του το σπάσω το ακατοίκητο!!! )

                              I'm not old! I'm only 25 (....plus shipping and handling!!)

                              Comment

                              X
                              Working...
                              X
                              ×
                              Welcome to BOOST 95.5