Announcement

Collapse

Σχετικά με τις συναντήσεις των μελλών του φόρου

See more
See less

Ας γιορτάσουμε όλοι μαζι τον Βασιλιά!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ας γιορτάσουμε όλοι μαζι τον Βασιλιά!!!

    Μεγάλες ανατροπές αλλά ταυτόχρονα και πολλές εκδηλωσες φέρνει φέτος ο πρώτος εορτασμός του Βασιλιά Willem-Alexander της Ολλανδίας!!
    Ο νεος Βασιλιας αποφασισε λοιπόν να γιορταζεται η καθιερωμενη πρωην ημερα της Βασιλισσας στις 27 Απριλίου καθε χρονου οπότε είναι και τα γεννέθλιά του. Δυστυχως για το 2014 η ημερα αυτή είναι Κυριακή και ως γνωστον το μεγαλο αυτο γεγονος δεν γιορταζεται ποτέ την Κυριακή. Ετσι ειδικα για φέτος η πρώτη γιορτή του Βασιλιά μεταφέρεται στο Σάββατο 26 Απριλίου.
    Πολλες μουσικες εκδηλωσεις θα λαβουν μέρος οπως επίσης διάφορα παζαρια θα στηθουν στους δρομους του Αμστερνταμ και τα καναλια θα πλημμυρίσουν με βάρκες γεμάτες κόσμο!!!

    ΠΗΓΗ : http://www.iamsterdam.com/en-GB/experience/kings-day/all-about-kings-day-in-amsterdam

    Ευκαιρία λοιπόν να φορέσετε τα πορτοκαλί σας και να περάσουμε όλοι μαζί μια ημέρα χαράς, γλεντιού και ξεγνοιασιάς!!
    Δηλώνω πρώτη συμμετοχη όπως και ο gkol!
    Nantuko,, έλα τωρα, ειναι 6 μερες μετα το Πασχα,, δεν σου εχουμε λειψει?? Δεν θελεις να μας δεις απο κοντα??!!!
    Περιμενουμε και τα υπολοιπα μελη,, Condra, Orian, joking, Nasta, Furrytail, Zeta, ,,,, ...
    Gkol ανελαβε τ' αγορια ξεκινώντας με τον Thodori!!
    princess
    Mofeu Member - The princess of mofeu
    Last edited by princess; 19/02/14, 01:00.
    Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

  • #2
    Πιθανόν θα τα καφέρώ . Οταν έχω ενημερωση απο τους φίλους που θα έρθουν , θα σας πω !
    Αλλιως μπορούμε να βρεθουμε και αλλή μέρα .
    Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

    Comment


    • #3
      φυσικα και το σκεφτομαι, περυσι ημουν μολις 16 μερες στην Ολλανδια. και γυρναγα μονη προσπαθωντας να καταλαβω τι γινεται και βγαζoντας φωτο φυσικα. απολογισμος 7 χιλιομετρα περπατημα περιπου.χαχαααχαχαα. αλλα οκ δε διασκεδασα και πολυ η αληθεια ειναι. ελπιζω φετος να περασω καλυτερα
      zeta photoarts
      New Member
      Last edited by zeta photoarts; 19/02/14, 18:46.

      Comment


      • #4
        Originally posted by Nantuko View Post
        Πιθανόν θα τα καφέρώ . Οταν έχω ενημερωση απο τους φίλους που θα έρθουν , θα σας πω !
        Αλλιως μπορούμε να βρεθουμε και αλλή μέρα .
        Θα φέρεις καφέ ;;;

        Ζeta θα μας βγάλεις φώτο;

        Comment


        • #5
          Θα είσαι Αμστερνταμ Σταμάτη τότε ?
          Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

          Comment


          • #6
            Όχι δυστυχώς και δεν έχω ταξιδέψει ποτέ εκτός Ελλάδας.

            Comment


            • #7
              Δηλώνω συμμετοχή μαζί με +1 άτομα (άτομο που δεν είναι γραμμένο στο mofeu) αλλά φαντάζομαι ότι δεν πειράζει

              Comment


              • #8
                1000 καλοί παντού χωράνε!!!
                Αφου θα είσαι εσύ gkol τότε κανένα πρόβλημα!!!
                Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

                Comment


                • #9
                  Δεν λέω ναι ή όχι, θα είμαι Ελλάδα για Πάσχα, οπότε βλέπουμε. Μάλλον θα είναι κάτι που θα κανονίσω τελευταία στιγμή αν εντέλει βολέψει. :)

                  Comment


                  • #10
                    Δηλώνω κι εγώ συμμετοχή τελευταίας στιγμής

                    Comment


                    • #11
                      paidia, egw eimai Amsterdam, de kserw an tha kanw kati to Savvato telika. kali diaskedasi se osous pate gia kafedaki

                      Comment


                      • #12
                        Καλημερααααααααα!!! ΕΛα να οργανωθουμε!!! Ποιοι θα βρεθουμε αυριο , ετσι να ξεσκασουμε λιγο!!??? Τι ωρα και που???
                        Το που λογικα θα συναντηθουμε εξω απο τον σταθμο για να φτασω κι εγω.. Τι ωρα??

                        Να μεταφέρω τα νεότερα νέα! Είπαμε για φέτος, με τα Μοφεακια που πετάνε αυτήν την στιγμή, να βρεθούμε στον σταθμο τρένων Amsterdam Zuid κατα τις 11,30-12,00 το πρωι. Και αυτο γιατι κάθε χρονο στον Centraal γινεται χαμος!!
                        Οποιο μέλος θέλει να μας τιμήσει με την παρουσία του κ να διασκεδάσουμε αύριο μαζί ας μας συναντησει εκεί!! Για κάποιον που δεν θέλει να έρθει Zuid μπορεί να μου στείλει σε π.μ. το τηλέφωνό του για να τον καλεσουμε και να συναντηθουμε καπου αλλου!
                        Ζέτα το δικό σου τηλ. το έχω!
                        Καλή μας διασκέδαση λοιπόν!!!!!
                        princess
                        Mofeu Member - The princess of mofeu
                        Last edited by princess; 25/04/14, 23:07.
                        Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

                        Comment


                        • #13
                          Γενικά δεν έχω αρκετό νετ και δεν το είδα, αλλά ήμουν και στο τρέξιμο ως συνήθως τώρα τελευταία. Ευχαριστώ princess για την πρόσκληση... Τι κάνατε τελικά? Ειναι εδώ και οι αθηναίοι?

                          Comment


                          • #14
                            Ναι είμαστε εδώ και περάσαμε καλά!

                            Comment


                            • #15
                              Γεια σας παιδιά,

                              πάντα περνάω καταπληκτικά στην Ολλανδία. Ελπίζω του χρόνου να είμαστε καλά να το ξαναεπαναλάβουμε.

                              Comment

                              X
                              Working...
                              X
                              ×
                              Welcome to BOOST 95.5