Announcement

Collapse
No announcement yet.

Χαμένα Μέλη

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Γεια σας παιδιά!
    Πολλά φιλιά σε όλους από το Ντίσελντορφ!
    Όπως ήδη παρατηρήσατε φαίνομαι εξαφανισμένος. Ωστόσο, μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι δεν είμαι ανενεργός και το mofeu είναι μέσα στην καρδιά μου.
    @Ωραιάνθη, χαίρομαι που όλα σου πηγαίνουν καλά! Θυμάμαι τότε που ζούσα στην Ουτρέχτη και σε είχα συναντήσει, τι καλά που ήταν... Θα ξανασυναντηθούμε με την πρώτη ευκαιρία που θα ταξιδέψω ξανα στην Ολλανδία. Μόνο, στείλε μου μήνυμα ποιές μέρες θα οδηγείς στους δρόμους, για να προσέχω τώρα που απόκτησες ελληνικές συνήθειες
    www.boreiodytika.com

    Comment


    • #62
      Καλησπέρα σε όλους.To ξέρω χάθηκα λιγάκι.Δυστυχώς είμαι Ελλάδα ακόμα και δεν έχω ξεκινήσει μαθήματα γλώσσας για φέτος.Προς το παρόν το παλεύω εδώ.

      Comment


      • #63
        Όλοι εδώ δίνουμε το παρόν!

        Originally posted by proto View Post
        Αν και σύμφωνα με τα τελευταία νέα,ίσως και φύγω από Αυστρία,καθώς κάτι καινούριο φαίνεται να υπάρχει!
        Αν έρθεις Ελλάδα να πιούμε καφέ!

        Comment


        • #64
          Ρε παιδια , ο Αντρέας ( ΚατΑντ ) που ειχε ανεβει Ολλανδια που ειναι ?
          Εχει χαθει τελειως . Ολα καλα ? Αντρέαααα που είσαι ?
          Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

          Comment


          • #65
            Originally posted by Nantuko View Post
            Ειδικά η Princess , ανοιξε η γή και την κατάπιέ !
            Και τωρα που θα μπορώ να της παω κουραμπιέδες και μελομακάρονα ... δεν ξέρουμε καν εαν ειναι ακομα στην Ολλανδία !

            Πάντως για να μην φέρνουμε και σε δύσκολή θέση τον κόσμο , εαν καποιος απο τους παλιούς παρακολουθει ακομα ,
            ας πει ενα γεια ειμαι καλα και εαν θέλει μας λεει που είναι τώρα ....

            Ω μωρέ αυτό το κορίτσι,, πώς με σκέφτεται παντα!!!!!
            Ολλανδία είμαι μπουμπού,, σταθερή αξία,,, λίγο το παλεύω ακόμη αλλά ελπίζω πώς από εδώ και στο εξής όλα θα πάνε καλά!!!
            Βεβαίως κάθε αρχή και δύσκολη ,, απλά για κάποιους αυτό ισχύει για 10 μέρες ενώ για άλλους κοντά 3 χρόνια!!!
            Μελομακάρονα κάποιος είπε πώς θα μου στείλει με σοκολάτα!!! Κόλλησε λέει όμως στην διεύθυνση!! Λές κ δεν την έχει απο πέρυσι!! Τα οποία πέρυσι καταναλώθηκαν μέσα σε 2 μέρες!!! Καθώς εγώ ως γνωστο είμαι το εντελώς αντίθετο του gkol,, δεν ζώ χωρίς τσικουλάτα!!!!!!!!

            Keftedako εισαι Καναδα?? Ολα ενταξει??

            Protoudi υπομονή,, τα πρώτα 100χρόνια είναι δύκολα,, μετά στρώωωνειςςς!!!!
            Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

            Comment


            • #66
              Princesssssssss!

              Ελα μια βολτούλα λιγουλακι βόρεια ... Κοιτα τι εκανα σήμερα !!!

              PC220156.jpgPC220153.jpg

              Εχει και κουραμπιέδες που έκανα εχθες....
              Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

              Comment


              • #67
                Κοριτσι για σπιτι η Nantuko μας!!! Ευγε!!
                Ηθελα κι εγω να κανω αλλα μετα λεω για ενα ατομο,,, μπάααααα.....
                Θα ερθω καποια στιγμη Αμστερνταμ για επαγγελματικους λογους,, αν ειναι θα σου πω!!!
                Πω πω,,,, σλουρπ-σλουρπ!!!!
                Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

                Comment


                • #68
                  Καλά δεν με λες και για σπίτι , αλλά τι να κάνω ? Που να τα βρώ εδώ ? Ήθελα λιγους κουραμπιέδες , ο καλός μου τρώει μονο μελομακάρονα ..
                  Οπότε αναγκάστηκα να κάνω και τα 2 :P Για πρώτη φορά που έκανα , πολύ καλά βγήκαν !
                  Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

                  Comment


                  • #69
                    Princessaaaa....που είσαι μου έλειψες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                    Comment


                    • #70
                      Proto μου ταλαιπωρείσαι μικρό μου?? Σε χαίρομαι όμως γιατι έχεις τα ........ κοτσια και τα λες οπως ειναι!!!
                      Λες κ σε όλους μας εταξαν καρεκλες εδω, παχυλους μισθους, αυτοκινητα, προσωπικη φρουρα κ λιαρ τζετ!! Λιγοι ειναι αυτοι που γραφουν τι απεγιναν τελικα αν κ θα χαρω να μαθω, τουλαχιστον για τους περισσοτερους,, πως ολα πηγαν τελικα.. Δεν ειναι ευκολο πραγμα η μεταναστευση παιδια, χρειαζονται θυσιες πολλες κ κυριως να στριψεις εντελως τον διακοπτη στον τροπο σκεψης!!
                      Ο,τι κι αν σου ταζουν να τα μετρησεις απο όλες τις μεριες,, η Ελλαδα υποφερει πολυ ακομη,, κ μαζι της οι απλοι πολιτες,, μην το ξεχνας αυτο. Εννοω να το σκεφτεις καλα πριν παρεις την αποφαση να επιστρεψεις!! Κι εγω 1,5 χρονο απο εργοστασιο σε εργοστασιο πηγαινα.. Τωρα ομως πιστευω καπου βλεπω κι εγω επιτελους μια χαρμαδρα,, λιγο ηλιο!!!

                      Kefteeeeee κανει κρυο???? Πολλα σπιτια δεν εχουν ρευμα λεει!!

                      Orian γλυκεια (ναι καλε,, ειναι!!), σου χρωσταω κι εγω επισκεψη!!!! χαχαχαχα!!! Χαιρομαι που ηταν ομορφη η συντομη εμπειρια επαναπατρισμου! Θα ηθελα καποια στιγμη να μοιραστεις μαζι μας τι διαφορες ειδες, μετα απο τοσα χρονια,,, γιατι αλλο να πηγαινεις καποιες φορες τον χρονο ως επισκεπτρια και αλλο να κατοικεις εκει, να εχεις συναλλαγες με δημοσιες υπηρεσιες, να βιωνεις ξανα την ελληνικη καθημερινοτητα. Στο λεω αυτο γιατι εγω λειπω σχεδον 2,5 χρονια και πραγματικα αδυνατω να πιστεψω ιστοριες που μου περιγραφουν φιλοι μου η συγγενεις μου!!
                      Α! Εγω εχω αλλαξει εδω κ μηνες το διπλωμα!!! Δεν σε φοβαμαι στο τιμονι,, μια χαρα με πηγες εμενα,, και θα με ξαναπας!!! Αλλα σιγουρα θα εχεις πολλα να πεις οποτε μαλλον εκει θα διανυκτερευσω!!

                      Nantuko,, ξερω, πηδαω απο το ενα θεμα στο αλλο κ θα με μαλωσει ο Θοδωρης,, βρε μηπως ν αναλαβω εγω τα φαγητα κι εσυ τα γλυκα???? Και να το προωθησουμε το θεμα??? Λεω εγω τωρα...
                      Αληθεια,, εσυ που εργαζεσαι?? Δεν εχω βρει χρονο να διαβασω ολα τα posts..!
                      princess
                      Mofeu Member - The princess of mofeu
                      Last edited by princess; 25/12/13, 04:11.
                      Dum vivimus vivamus. Η ζωή είναι πολύ σύντομη για σκάκι !!

                      Comment


                      • #71
                        Εγώ είναι του ΙΤ . Δουλεύω σε μια εταιρία στο Άμστερνταμ . Όλα μια χαρά . Πολύ χαλαρά κατά γενική ομολογία τα πράματα .
                        Έχω βρει σπίτι ( εκτός Άμστερνταμ φυσικά ) , έχει έρθει και ο καλός μου και είμαστε μια χαρά .
                        Εσύ που είσαι τώρα ?
                        Its a new dawn , its a new day , its a new life for me ... and i am feeling good !

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by princess View Post
                          Proto μου ταλαιπωρείσαι μικρό μου?? Σε χαίρομαι όμως γιατι έχεις τα ........ κοτσια και τα λες οπως ειναι!!!
                          Λες κ σε όλους μας εταξαν καρεκλες εδω, παχυλους μισθους, αυτοκινητα, προσωπικη φρουρα κ λιαρ τζετ!! Λιγοι ειναι αυτοι που γραφουν τι απεγιναν τελικα αν κ θα χαρω να μαθω, τουλαχιστον για τους περισσοτερους,, πως ολα πηγαν τελικα.. Δεν ειναι ευκολο πραγμα η μεταναστευση παιδια, χρειαζονται θυσιες πολλες κ κυριως να στριψεις εντελως τον διακοπτη στον τροπο σκεψης!!
                          Ο,τι κι αν σου ταζουν να τα μετρησεις απο όλες τις μεριες,, η Ελλαδα υποφερει πολυ ακομη,, κ μαζι της οι απλοι πολιτες,, μην το ξεχνας αυτο. Εννοω να το σκεφτεις καλα πριν παρεις την αποφαση να επιστρεψεις!! Κι εγω 1,5 χρονο απο εργοστασιο σε εργοστασιο πηγαινα.. Τωρα ομως πιστευω καπου βλεπω κι εγω επιτελους μια χαρμαδρα,, λιγο ηλιο!!!

                          τα λέω όπως είναι γιατί τα ζω κι εγώ..κάποιοι νομίζουν θα πάνε στο εξωτερικό και θα τους περιμένουν με ανοιχτές αγκάλες...

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by princess View Post
                            Orian γλυκεια (ναι καλε,, ειναι!!), σου χρωσταω κι εγω επισκεψη!!!! χαχαχαχα!!! Χαιρομαι που ηταν ομορφη η συντομη εμπειρια επαναπατρισμου! Θα ηθελα καποια στιγμη να μοιραστεις μαζι μας τι διαφορες ειδες, μετα απο τοσα χρονια,,, γιατι αλλο να πηγαινεις καποιες φορες τον χρονο ως επισκεπτρια και αλλο να κατοικεις εκει, να εχεις συναλλαγες με δημοσιες υπηρεσιες, να βιωνεις ξανα την ελληνικη καθημερινοτητα. Στο λεω αυτο γιατι εγω λειπω σχεδον 2,5 χρονια και πραγματικα αδυνατω να πιστεψω ιστοριες που μου περιγραφουν φιλοι μου η συγγενεις μου!!
                            Α! Εγω εχω αλλαξει εδω κ μηνες το διπλωμα!!! Δεν σε φοβαμαι στο τιμονι,, μια χαρα με πηγες εμενα,, και θα με ξαναπας!!! Αλλα σιγουρα θα εχεις πολλα να πεις οποτε μαλλον εκει θα διανυκτερευσω!!
                            Πρίνσες, αυτό τώρα το είδα, σόρρυ! Ναι, θα ήθελα να μάθω που και πως είσαι! Φιλιά πολλά :)

                            Comment


                            • #74
                              Καλησπερα σε ολους!
                              Μετα απο μια ευγενικη υπεθυμινση αποφασισα να ξανασχοληθω και να βοηθαω απο εδω και περα οσο μπορω και με οσο χρονο εχω στο φορουμ και ειδικα στο φορουμ Αυστριας ας με συγχωρεσουν οι συνφορουμιτες και καλως σας ξαναβρηκα!!

                              Υ.Γ Ευχαριστω για την υπενθυμιση!
                              http://gemeliarisphotography.tk/
                              http://www.facebook.com/pages/Photog...19276951453988
                              http://www.flickr.com/photos/gemeliaris/

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by Ialuk View Post
                                Καλησπερα σε ολους!
                                Μετα απο μια ευγενικη υπεθυμινση αποφασισα να ξανασχοληθω και να βοηθαω απο εδω και περα οσο μπορω και με οσο χρονο εχω στο φορουμ και ειδικα στο φορουμ Αυστριας ας με συγχωρεσουν οι συνφορουμιτες και καλως σας ξαναβρηκα!!

                                Υ.Γ Ευχαριστω για την υπενθυμιση!
                                Καλώς τον Ialuk . Welcome back !!!

                                Comment

                                X
                                Working...
                                X
                                ×
                                Welcome to BOOST 95.5