Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλησπέρα με σκέψεις για τις Κάτω Χώρες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by chris82f View Post
    Και έρχεται μετά από μερικά χρονακια στο άσχετο η ευκαιρία που περίμενες, την αρπάζεις και όπου σε βγάλει. Καιρό είχα να μπω στο φόρουμ, λίγο ο COVID, λίγο ότι ήρθαν οι δίδυμες κόρες μου πριν από 10 μήνες, είχα αφήσει στην άκρη το σχέδιο.
    Έσκασε λοιπόν δουλειά πάνω στο αντικείμενο μισθος καλός 4760 μικτά, και 5000 για relocation. Περιοχή λίγο ήσυχα ανάμεσα Groningen και Friesland. Πριν από 5 χρόνια ούτε που θα το σκεφτόμουν σε αυτά τα μέρη, τώρα με 2 παιδιά φαντάζει πιο σωστό.
    1 Σεπτεμβρίου ξεκινάω και επίσημα.
    ​​​​​​Μπήκα λοιπόν ξανά στο φόρουμ για να σας περιγράψω την ιστορία μετάβασης που ξεκινάει σιγά σιγά και τους παλιότερους να τους τρελάνω στις ερωτήσεις.
    Τα λέμε σε επόμενα post
    Εμένα μου έκαναν προσφορα 2935 μεικτά και μετά ο supervisor είπε ότι δεν μένω Ολλανδία και δεν με καλούν!
    chris82f likes this.

    Comment


    • #17
      Originally posted by ketoproveios View Post

      Εμένα μου έκαναν προσφορα 2935 μεικτά και μετά ο supervisor είπε ότι δεν μένω Ολλανδία και δεν με καλούν!
      Tragic !!!

      Comment


      • #18
        Originally posted by chris82f View Post
        Και έρχεται μετά από μερικά χρονακια στο άσχετο η ευκαιρία που περίμενες, την αρπάζεις και όπου σε βγάλει. Καιρό είχα να μπω στο φόρουμ, λίγο ο COVID, λίγο ότι ήρθαν οι δίδυμες κόρες μου πριν από 10 μήνες, είχα αφήσει στην άκρη το σχέδιο.
        Έσκασε λοιπόν δουλειά πάνω στο αντικείμενο μισθος καλός 4760 μικτά, και 5000 για relocation. Περιοχή λίγο ήσυχα ανάμεσα Groningen και Friesland. Πριν από 5 χρόνια ούτε που θα το σκεφτόμουν σε αυτά τα μέρη, τώρα με 2 παιδιά φαντάζει πιο σωστό.
        1 Σεπτεμβρίου ξεκινάω και επίσημα.
        ​​​​​​Μπήκα λοιπόν ξανά στο φόρουμ για να σας περιγράψω την ιστορία μετάβασης που ξεκινάει σιγά σιγά και τους παλιότερους να τους τρελάνω στις ερωτήσεις.
        Τα λέμε σε επόμενα post
        Είχες κάνει κάποια αίτηση ή είχες ανεβάσει κάπου το βιογραφικό σου και σε είδαν;

        Comment


        • #19
          Originally posted by ketoproveios View Post

          Εμένα μου έκαναν προσφορα 2935 μεικτά και μετά ο supervisor είπε ότι δεν μένω Ολλανδία και δεν με καλούν!
          2018 έχω φτάσει δεύτερη συνέντευξη, και πάει καλά αλλά χάνω την θέση γιατί δεν ήμουν Ολλανδία. Είχα πάρει τότε ολλανδικό καρτοκινητο για να φαίνονται κάπως ότι είμαι ανά πάσα στιγμή έτοιμος

          Comment


          • #20
            Originally posted by Van Kelly View Post

            Είχες κάνει κάποια αίτηση ή είχες ανεβάσει κάπου το βιογραφικό σου και σε είδαν;
            Από LinkedIn με βρήκαν

            Comment


            • #21
              Σου πήγαν όλα καλά τελικά!

              Comment


              • #22
                Originally posted by paidi diamanti View Post
                Σου πήγαν όλα καλά τελικά!
                Καλησπέρα,
                κοίτα μέχρι τώρα όλα πάνε καλά και αναμενόμενα.
                Η δουλειά αρκετό τρέξιμο αλλά με ηρεμία και 41 μέρες άδεια όλα είναι μία χαρά. Άδειες τις παίρνεις πολύ εύκολα και όποτε θες. Στο μαγευτικό Friesland όπου εγκαταστάθηκα τα πράγματα είναι αρκετά διαφορετικά από το Randstad. Δηλαδή, οι άνθρωποι είναι πολύ ζεστοί, φιλικοί και ευγενικοί. Οδηγάνε χωρίς άγχος και είναι με το χαμόγελο. Σπίτι βρίσκεις εύκολα και οικονομικότερα. Αυτό ισχύει για όλα όσα μπορεί να φαίνονται δύσκολα στο Randstad π.χ. παιδικός Σταθμός. Έτσι και αλλιώς όλα είναι δίπλα Άμστερνταμ στη 1,5 ώρα. ακόμα είναι νωρίς για να κάνω γενικό απολογισμό αλλά αν ήμουν 25-30 χωρίς παιδιά τότε θα εκοβα φλέβες, με οικογένεια όμως είναι τέλεια.
                Ρώτα ότι θες

                Comment

                X
                Working...
                X
                ×
                Welcome to BOOST 95.5