Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλησπέρα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Nantuko View Post
    Welcome back!Νορβηγια ειναι πολυ ομορφη , προσφατα καταφερα να παω για πρωτη φορα , ενα μικρο ταξιδακι . Βεβαια μου φανηκε παρα πολυ ησυχη και χαλαρη , εξω απο το Οσλο ειναι σαν χωριουδακι οπου πηγα ( ακομα και "πολη" με 10Κ ) . Σου ευχομαι συντομα να το πετυχεις .
    Σε ευχαριστώ Nantuko! Χρειάζεται και λίγη τύχη

    Comment


    • #17
      Ευαγγελία think possitive
      Evangelia likes this.

      Comment


      • #18
        Γεια σου Ευαγγελία κι εγώ προσωπικά χαίρομαι που επέστρεψες γιατί μας λείπετε!
        Εγώ είμαι σχετικά καινούριος χρήστης αλλά επίσης βλέπω προς Ολλανδία πλευρά !
        Evangelia likes this.

        Comment


        • #19
          Originally posted by Evangelia View Post
          Είμαι οπτικός εξειδικευμένη στα εργαστήρια ( φτιάχνω τα γυαλιά δλδ). Μιλάω αγγλικά και λίγο απ'όλα. Διάβαζα παλιότερα νορβηγικά, τα οποία είναι εύκολα, αλλά γενικά όλα θέλουν πρακτική. Αν δεν τα εξασκείς, σε αφήνουν. Έτσι ξεκίνησα αρκετές γλώσσες μόνη μου, αλλά από κάποιο σημείο και μετά θέλεις δάσκαλο και καθημερινή τριβή. Θέλω να πάω Νορβηγία, γιατί θεωρώ ότι είναι η καλύτερη χώρα για να ζεις αξιοπρεπώς. Βεβαίως δεν θα έλεγα όχι και στις υπόλοιπες σκανδιναβικές και στην Ολλανδία.
          Για αρχή ανέβασε το cv σου εδώ https://www.nationalevacaturebank.nl/ και βάλε την επιλογή opticien

          Comment


          • #20
            Μπήκα. Δε βρήκα κάτι στον τομέα μου, αλλά θα το έχω υπόψη. Επίσης, συναντώ πολλά εμπόδια, που δεν ξέρω πώς να τα περάσω. Πχ η Νορβηγία για αναγνώριση του πτυχίου ζητάει Παράρτημα Διπλώματος, η σχολή μου όμως δεν βγάζει για παλιότερους φοιτητές από το 2021.

            Comment


            • #21
              Originally posted by Evangelia View Post
              Παράρτημα Διπλώματος,
              Τι είναι το παράρτημα διπλωματος;

              Comment


              • #22
                Ευαγγελία,εύχομαι το καλύτερο!

                Comment


                • #23
                  Γεια σου Ευαγγελία , σε θυμάμαι κι εγώ !
                  Να είσαι πολύ καλά!
                  Πως πάνε τα πράγματα;

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Evangelia View Post
                    Ούτε εγώ κατάφερα να μεταναστεύσω. Τώρα το βλέπω πλέον πολύ θερμά
                    Εμένα η διαδρομή μου είναι Αθήνα - Άμστερνταμ - Αθήνα - Αμβέρσα ότι αρχίζει από Α .
                    Πρέπει να έχεις οικονομίες και πολύ υπομονή !

                    Comment

                    X
                    Working...
                    X
                    ×
                    Welcome to BOOST 95.5